Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk: co oznaczają i jak dokonać właściwego wyboru - VeAn Poland
Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk: co oznaczają i jak dokonać właściwego wyboru

Byk to drugi znak zodiaku, którym rządzi Wenus, bogini miłości i piękna.


Dotyczy to osób urodzonych pomiędzy 20 kwietnia a 20 maja. Byki są zazwyczaj stabilne, niezawodne, wytrwałe i twardo stąpające po ziemi. Symbolem tego znaku jest byk, który oferuje wiele możliwości stworzenia niepowtarzalnego projektu tatuażu.

Ciekawostka: słynny aktor Dwayne „The Rock” Jones nosi na bicepsie tatuaż byka Brahmy, który nawiązuje do znaku zodiaku Byk.

Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk
Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk
Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk

Historia tego znaku zodiaku

W mitologii greckiej Byk był tradycyjnie humanoidalnym bykiem samego boga Zeusa.


Rzymscy wojskowi czcili byka ze względu na kult Mitry. Kult ten miał strukturę patriarchalną i obejmował w swoich szeregach wyłącznie mężczyzn. Odprawiali specyficzne rytuały inicjacyjne, które celebrowały energię byka jako symbol potęgi dziczy.

Nie wszyscy jednak wybrali tę drogę. Istnieje wiele innych interpretacji wizerunku byka. Trwałość tego rogatego zwierzęcia fascynuje ludzi od wieków. Teraz wizerunek Byka i symbolizującego go byka uległy przemianie i nabrały nowych znaczeń.

Tworząc szkic tatuażu dla inspiracji, możesz zapoznać się z mitologią starożytną (szczególnie zwróć uwagę na mity greckie). Istnieje wiele opcji mozaik, posągów i wszelkiego rodzaju ilustracji, które mogą służyć jako odniesienia.

Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk
Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk

Symbolism

Najczęstszym obrazem w tatuażach Byka jest byk. Uosabia szczerość i niestrudzenie w swoich intencjach.


Byk zawsze dostaje to, czego chce i ciężko na to pracuje do samego końca. Błędnie uważa się ich za porywczych i impulsywnych. Wręcz przeciwnie, mają skłonność do balansu i równowagi, które przyczyniają się do osiągnięcia wszelkich celów.

Zatem w Byku panuje jednocześnie spokój i popęd. Ponieważ byki są uważane za uparte, ale potężne, wielu biznesmenów darzy je szczególnym szacunkiem. Być może wynika to z nieustępliwości zwierzęcia, być może z jego sposobu myślenia, który może przydać się w decydujących sytuacjach.

Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk
Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk
Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk

Pomysły na stworzenie projektu ze znakiem Byka

Istnieją tysiące pomysłów i projektów tatuaży ze znakiem zodiaku Byk.


Przyjrzyjmy się najbardziej chwytliwym i oryginalnym z nich:

  • Realistyczny i szczegółowy obraz celowego byka biegnącego pełną parą. Tatuaż symbolizuje wytrwałość, energię i pewność siebie. A rogi wymierzone w atak i gorący oddech mogą sygnalizować innym gotowość do obrony własnych wartości, interesów, a nawet terytorium. Zastosowanie jasnych odcieni czerwieni, bordo i brązu może podkreślić ideę takiej kompozycji.
  • Tatuaż z rogatym zwierzęciem otoczonym znakami ognia, jako symbol gorącej natury tego znaku i jego związku z tym żywiołem.
  • Jeśli jesteś koneserem sztuki czcionki i minimalizmu, tatuaż z datą urodzenia i/lub napisem „Byk” (może być również wykonany hieroglifami, po łacinie lub w innym języku) będzie dobrym rozwiązaniem .
  • Połączenie znaku Byka i rządzącej nim planety Wenus, jako symbol kobiecej zasady. -Mężczyznom może podobać się wizerunek byka w połączeniu z mieczami, toporami, ostrzami i innymi atrybutami bojowymi.
  • Aby zobrazować związek tego znaku zodiaku z naturą, do kompozycji można dodać elementy botaniczne. Mogą to być motywy kwiatowe (na przykład konwalia lub bzu w tle) lub drzewa. Świetnym pomysłem może być także wizerunek spokojnego byka na tle przytulnego, kwitnącego ogrodu lub zielonych łąk.
Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk
Tatuaże ze znakiem zodiaku Byk
  • Byk wykonany w stylu orientalnym jest symbolem determinacji, wojowniczości, niezachwianych zasad i siły charakteru. Jednocześnie taki obraz będzie charakteryzował wieloaspektową i wszechstronnie rozwiniętą osobowość Byka. Tatuaże w tym stylu zazwyczaj tworzą wielkoformatowe kompozycje wypełnione różnymi obrazami i elementami.
  • Staranne i eleganckie przedstawienie Byka w stylu akwareli lub dekoracyjnej abstrakcji. W tym celu stosuje się zwykle czarne lub „ziemskie” odcienie kolorów, podkreślające cierpliwość, solidność, zdrowy rozsądek, pracowitość i regularność tego znaku.
  • Popularne są także kompozycje monochromatyczne, wykonane z wykorzystaniem wzorów etnicznych, symboli runicznych i innych elementów tematycznych, zwłaszcza zdobień polinezyjskich. Tatuaże w tym stylu wyrażają chęć rozwoju i samowiedzy, a także uosabiają szacunek dla przodków i tradycji.
  • Wybity w kamieniu znak zodiaku Byka może stać się dla swojego właściciela lub właściciela prawdziwym amuletem związanym z żywiołem ziemskim.Tatuaże ze znakiem Byka mają głęboką wartość estetyczną. Są bogate w historię, mitologię i symbolikę. Mogą również służyć jako potężny amulet, przypominający wewnętrzną siłę, determinację i równowagę osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.