Zakrycie tatuażu - VeAn Poland
Zakrycie tatuażu
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Pozbyć się starego tatuażu: dopracowanie i naprawianie nieudanego tatuażu

Tatuaż powinien być przyjemny dla oka i zdobić ciało.


Oznacza to, że powinien sygnalizować innym twoje pasje, filozofię, światopogląd. Jeśli obraz nie spełnia żadnej z tych funkcji, być może wymaga korekty? Jesteś niezadowolony swoim tatuażem? Kontury stały się niewyraźne, a rysunek stracił atrakcyjność? Zmieniły się priorytety życiowe, a obraz ciała wygląda absurdalnie w Twojej dzisiejszej rzeczywistości?

Nie ma konieczności pozbycia się tatuażu poprzez długie laserowe usuwanie wzoru ciała. Możesz poprawić sytuację znacznie szybciej, jeśli zakryjesz brzydki / nieudany / stary obraz nowym tatuażem.

Zdecydowałeś się zakryć swój tatuaż? Co warto wiedzieć?

Aby jeszcze bardziej nie pogorszyć sytuacji, o zmianę lub zakrycie nieudanego tatuażu należy zgłosić się wyłącznie do doświadczonego specjalisty, do wyspecjalizowanego salonu tatuażu.

  • Przerabianie lub zakrycie starego tatuażu nowym wzorem jest znacznie trudniejsze niż nakładanie obrazu „od zera”. Dlatego mistrz musi mieć doświadczenie w podobnej pracy.
  • W przypadku starych kolorowych rysunków będzie obowiązywać pewne ograniczenie wyboru kolorów nowego obrazu.
  • Nowy tatuaż zostanie wykonany etapami, wzór będzie ciemniejszy i większy, ponieważ powinien zakryć stary tatuaż.

zakrywanie tatuażu

Jak zakrywa
się stary tatuaż?

Nie każdy szkic i nie każdy kolor pigmentu można wybrać do nowego wzoru na ciele.


Jak wcześniej wspomniano. Nowy wzór powinien ukryć całkowicie zakryć stary tatuaż. W związku z tym nie będzie możliwe np. zakrycie czarnego wzoru żółtym pigmentem. Jeśli chodzi o czarne tatuaże, pokrywają je tylko czarną farbą. Szkic może mieć kolorowe fragmenty, ale zostaną one nałożone na „czyste” obszary skóry. W przypadku tatuażu o wyblakłym kolorze można użyć ciemniejszych, głębszych pigmentów kolorystycznych.


Elementy nowego projektu powinny łączyć się z głównymi liniami starego tatuażu, jakby się mu poddając. Na przykład na geometrycznym obrazie z wyraźnymi liniami i kątami nie będzie można narysować portretu. Zadaniem mistrza jest wybranie lub opracowanie odpowiedniego szkicu, który zakryję stary tatuaż.


Ważne jest, aby nowy tatuaż był wykonywany z certyfikowanych materiałów wysokiej jakości. Takie pigmenty są obojętne i nie wchodzą w reakcje z innymi chemikaliami, więc nie musisz obawiać się, że zakrycie tatuażu będzie szkodliwe dla zdrowia.

zakrywanie tatuażu
zakrywanie tatuażu
zakrywanie tatuażu

Kamuflowanie tatuażu jako alternatywne rozwiązanie

Zakrycie starego tatuażu nowym wzorem nie jest jedynym sposobem na uzyskanie nowego wzoru na ciele.


Doświadczeni mistrzowie używają techniki „kamuflowanie”. Metoda polega na zamalowaniu fragmentu rysunku pigmentem w kolorze cielistym. Ta metoda jest skuteczna, jeśli chodzi o wyblakłe, rozmyte małe tatuaże. Całkowite zakrycie tatuażu nie będzie możliwe, ponieważ ciemniejsza farba będzie prześwitywać. Jednak można łatwo ukryć niektóre fragmenty obrazu.

zakrywanie tatuażu
zakrywanie tatuażu

Dopracowanie rysunku

Możesz również zmienić irytujący tatuaż, jeśli go „zmodyfikujesz”.

Dodawane są nowe elementy, obraz wzbogaca się w szczegóły, odnowieniem koloru, efektami cienia, retuszem. Pojawia się zupełnie nowy tatuaż. W takim przypadku zakrycie starego rysunku nie jest konieczne, ponieważ na nim jest wykonywana praca.


Na podstawie istniejącego obrazu mistrz tworzy zupełnie nowy szkic, w którym stary tatuaż staje się częścią lub podstawą innej kompozycji. Następnie pigment jest kolejno nakładany, a klient salonu otrzymuje nowy obraz ciała. Metoda ta jest również nazywana korekcją tatuażu.


Niezwykle ważne jest, aby zrozumieć, że wielokrotne zakrywanie tatuażu nie jest możliwe. Jeden, maksymalnie dwa razy (na przykład zakrycie i dopracowanie) doświadczony specjalista może pracować nad obrazem. To jest maksimum. Dlatego przed nałożeniem pierwszego obrazu na ciało, przed wyborem oryginalnego szkicu, zastanów się, jak ten rysunek wpłynie na twoje życie. Jeśli pojawi się choćby najmniejsza wątpliwość, lepiej odłożyć procedurę do czasu podjęcia jasnej i niepodważalnej decyzji.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.