Piercing w Lublinie - VeAn Poland
m. Lublin
Okopowa 12
Data otwarcia: 3 listopada 2021
pon-niedz 11.00 20.00
Dlaczego jesteśmy lepsi niż inni?
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę
Nasi mistrzowie
avatar
Lublin Atestowany Członek stowarzyszenia tatuaży i piercingu

Ekateryna Lutsenko

Ocena: 5 (20)
avatar
Lublin Atestowany Członek stowarzyszenia tatuaży i piercingu

Viktoriia Kuhai

Ocena: 5 (28)
avatar
Lublin

Aliaksandr Nekrashevich

Ocena: 5 (20)
avatar
Lublin

Barbara Martyna Wojciechowska

Ocena: 5 (24)
avatar
Lublin

Wiktoria Harcaj

Ocena: 5 (20)
Byłeś już z nami? Prosimy o ocenę.
Skontaktuj się z nami

Piercing w Lublinie

Nawet w starożytnym świecie była popularna sztuka przekłuwania różnych części ciała.


Teraz nazywa się to piercingiem. Wiele kultur przez długi czas ronili piercing na niektórych częściach ciała. Jedni wierzyli, że za pomocą przekłuwania można było chronić ciało przed ciemnymi siłami lub pokazać światu że nie jesteś jak oni; dla innych Biżuteria Na nieoczekiwanych częściach ciała stała częścią specjalnego statusu, a niektórzy nawet znaleźli w piercingu źródło przyjemności seksualnej.

Do przekłuwania nie zawsze było używano zwykłej tradycyjnej biżuterii. W różnych czasach znane nowoczesne kolczyki zastępowały różnorodne przedmioty, takie jak drewniane patyczki, pióra lub części kości — ogólnie wszystko, co można wszczepić pod skórę. Wcześniej te ozdoby miały symboliczne znaczenie dla właściciela, dlatego zostały wybrane ze szczególną starannością. Piercing został popularny od starych czasów, praktykowano go w prawie wszystkich miejscach na świecie. Na przykład wśród ludów indiańskich powszechne było przebicie Brige. Na Bliskim Wschodzie piercing uszu był praktykowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiet.

coming soon

Popularne miejsca przekłucia:

Przekłuwanie uszu ma znaczenie kulturowe i duchowe. W starożytnych społeczeństwach, gdy dziecko było dojrzałe seksualnie i mogło mieć dziecko, uszy przekłuwali żeby wyznaczyć to wydarzenie. Inni wierzyli, że złe duchy opanowują umysł człowieka przez uszy, więc uszy przekłuwali, aby "nieczyste" siły przenikały przez Nie, Nie pozostając w ciele człowieka. Jeszcze inni byli przekonani, że metale są w stanie powstrzymać destrukcyjne działanie złych duchów. Stąd poszło powszechne noszenie kolczyków. Około XVI wieku w Europie przebicia w uszach było popularne wśród osób pracujących przy dworze królewskim.

Jednocześnie marynarze nosili kolczyk na jednym uchu-mówiło to o ich doświadczeniach.

 1. Septum
  1. Wiele rdzennych plemion Ameryki i Alaski miało powszechne Przekłuwanie przegrody nosowej (septum). Aztekowie, Majowie i Inkowie przekłuwali przegrodę nosa (septum) i nosili w nakłuciach złote duże kolczyki.
 2. Nos
  1. Historycznie przekłuwanie nosa jest częściej związane z kulturami spoza Europy. W ludach hinduskich wśród populacji kobiet od 1500 rpne powszechne było i jest Przekłuwanie lewej części nosa, gdy dziewczynka była dojrzała seksualnie. Wynika to z faktu, że lewe nozdrze wiąże się z płodnością i żeńskimi narządami rozrodczymi.
 3. Brige
  1. Przebicie tkanki w grzbiecie nosa na poziomie oczu lub między brwiami w celu ustawienia i noszenia biżuterii. W niektórych przypadkach indywidualne cechy anatomii pozwalają stworzyć kompozycję z kilku przekłuć grzbietu nosa.
 4. Pępek
  1. Historia przekłuwania pępka nie jest powszechnie akceptowana, a wokół tego rodzaju przekłucia powstało wiele miejskich legend. Najpopularniejsza jest wersja, że ten rodzaj przekłucia był robiony przez starożytnych Egipcjan jako symbol władzy królewskiej, jednak informacje te nie są potwierdzone konkretnymi faktami historycznymi i dowodami. Niemniej jednak przebicie pępka jest obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów przekłuć na świecie.

Piercing w Lublinie
Piercing w Lublinie

Gdzie bezpieczniej robić Piercing?

W klinikach pomimo średniego wykształcenia medycznego (a w klinice zajmują się tym pielęgniarki) lub wykształcenia kosmetologa, specjaliści Ci nie mają niezbędnej wiedzy na temat anatomii przekłuć, nie zawsze mają odpowiednie sterylne jednorazowe narzędzia do przekłuwania i odpowiednią Biżuterię.Lepiej jest skontaktować się ze specjalistycznym salonem piercingu VeAn w Lublinie z profesjonalnym piercerem z doświadczeniem i portfolio.

Czy przekłucie jest prawdopodobnie bardzo bolesne?

Zależy od miejsca przekłucia. Najbardziej bolesne jest przebicie chrząstki ucha, pępka i sutków. Ale piercing wykonuje się szybko, a ból jest krótkotrwały.

Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.