Tatuaż brwi: Techniki & Zalety - VeAn Poland
Brwi
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż brwi:

Każda dziewczyna, kobieta marzy o doskonałych brwiach, niewiele osób ma je od urodzenia.

Dość często występują takie problemy, jak asymetryczne brwi, nisko osadzone brwi, nie mające gęstości, z łysieniem i tak dalej. Dziewczyny próbują samodzielnie naprawić te defekty za pomocą pincety, farb do brwi, ołówka, cieni i innych kosmetyków. Ale wszystko to jest tylko czasowym rezultatem, a problemu tym nie można rozwiązać. Ale nie warto denerwować się, bo zawsze jest wyjście! Idealne brwi na wiele lat to jest proste - wystarczy odwiedzić stylistę z makijażu permanentnego.


Permanentny makijaż brwi jest bardzo popularną usługą, która pozwala rozwiązać wiele niedoskonałości brwi. Dzięki tej usłudze możesz zapomnieć o ciągłym marnowaniu pieniędzy na kosmetyki i codziennym bolesnym tworzeniu idealnego kształtu. Ponadto permanentny makijaż nie poddaje się na wpływ wilgotności, więc nie trzeba martwić się o wygląd, gdy pada deszcz.

tatuaż brwi
tatuaż brwi

Techniki makijażu permanentnogo brwi

Brwi są bardzo ważnym elementem, zmieniają cały wygląd osoby.

Odpowiednio dobrany kształt i rozmiar brwi może podkreślić Twoje piękno, sprawić, że Twój wzrok będzie otwarty i wyrazisty. Można je łatwo tworzyć ołówkiem lub tuszem, ale przy najmniejszej wilgotności ich wygląd zostanie zepsuty. Wiele osób używa specjalnej farby, ale po tygodniu farba jest również zmywana, a forma nie jest taka sama jak pierwotnie. Tatuaż permanentny nadaje kobietom stabilny i trwały kształt brwi, z pięknym wygięciem i designem. Dzięki tej usłudze możesz z łatwością uprawiać sport, odwiedzać baseny i sauny oraz wiedzieć, że twoje brwi nie zostaną rozmazane i nie będą rozpływać się od ciepła.

tatuaż brwi
tatuaż brwi
tatuaż brwi

W technikach tworzenia makijażu permanentnego brwi istnieje kilka opcji, z których każda jest wyjątkowa w swój sposób i ma swoje niuanse.

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu rodzaju makijażu permanentnego.

 1. Cieniowanie.
  1. Ta technika ma inną nazwę - szotowanie. Makijaż permanentny nie wygląda za bardo jaskrawo, ale tylko podkreśla wygląd i wypełnia istniejące puste przestrzenie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że brwi są po prostu zabarwione cieniami. Ten typ makijażu permanentnego pozostaje na skórze około trzech lat, czasem dłużej, wszystko zależy od jakości pigmentu, głębokości wprowadzenia pigmentu i metabolizmu.
 2. Metoda włoskowa.
  1. Wygląda bardzo realistycznie, ponieważ pod czas wprowadzenia pigmentu mistrz rysuje każdy włos osobno. Procedurę wykonuje się za pomocą specjalnej igły o niewielkim rozmiarze i grubości. Rysowane włosy są jakby przeplatane z naturalnym włoskami i są bardzo trudne do odróżnienia. Ta technika dzieli się na dwa typy: wschodni i europejski. Druga opcja jest łatwiejsza do wykonania, ponieważ włosy rysowane są równomiernie, umieszczane są obok siebie. Przy wschodniej technice długość każdego włosa jest inna, są one przedstawiane z przeplataniem, jak przy naturalnym wzroście brwi. Mistrz rysuje każdy włos asymetrycznie, wypełniając w taki sposób puste miejsca. Metoda włoskowa jest idealna dla osób, które mają łysiny w brwiach.
 3. Tatuaż 3D.
  1. Jest to technika mieszana, która polega na metodzie włoskowej i cieniowaniu. Ten rodzaj jest odpowiedni, jeśli chcesz uzupełnić gęstość na początku brwi lub zakończyć jej koncówkę. Ponadto technika mieszana pozwala naprawić linię wzrostu brwi, podnieść lub obniżyć brew. Podczas tworzenia mistrz najpierw rysuje każdy włos, a następnie wypełnia przestrzeń cieniowaniem pigmentu.
 4. Tatuaż 6D.
  1. Inaczej mówiąc, mikroblading. Dziś jest najmodniejszą i najpopularniejszą techniką tworzenia brwi. Osobliwością tej metody jest to, że rysowanie każdego włosa odbywa się nie za pomocą specjalnej maszyny, ale za pomocą urządzenia podobnego do długopisu z ostrzem na końcu. Pigment zastosowany w tej technice jest gęstszy i bardziej nasycony. Mistrz po prostu zanurza ostrze w pigment i dalej rysuje włosy na skórze.


Ta technika ma bardzo ważny kryterium - trzeba wybrać doświadczonego i zaufanego stylistę, którego portfolio ma już prace takiego rodzaju. Dzięki mikrobladingowi włosy są rysowane tylko raz, a ich korekta jest nierealna. Specjalista musi wybrać głębokość włożenia ostrza, aby nie pozostawić blizny, a pigment nakładał się równomiernie, wyraźnie wzdłuż linii, bez rozmycia. W przeciwnym razie wygląd brwi zostanie uszkodzony, a usunięcie zajmie dużo czasu, ponieważ barwnik jest bardzo gęsty. Technikę tą porównuje się do prac jubilerskich, więc warto nie spieszyć się i podchodzić poważnie do wyboru mistrza.

tatuaż brwi
tatuaż brwi

Szczegóły
makijażu permanentnego

Wszyscy znamy zalety makijażu permanentnego:

 • Podkreśla on naturalne piękno;
 • Koryguje niedoskonałości twarzy;
 • Podkreśla silne cechy wyglądu zewnętrznego;
 • Nie wymaga stałych wydatków a kosmetyki;
 • Znacznie oszczędza czas;
 • Nie zmyty wodą.Powyższe kryteria są niewątpliwie głównymi zaletami tej usługi. Ale oprócz zalet tatuaż ma pewne niuanse.

Każda z technik tatuażu brwi po pewnym czasie wymaga korekty. Ten czas jest indywidualny dla każdej osoby, ponieważ brana jest pod uwagę jakość pigmentu, doświadczenie mistrza i osobliwości skóry klienta. Wyjątek dotyczący korekcji jest możliwy tylko przy cieniowaniu pigmentu, inne techniki wymagają dostosowania.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.