Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego - VeAn Poland
Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Jak wybrać mistrza
makijażu permanentnego

Wiele kobiet i dziewcząt stara się zawsze wyglądać schludnie, zadbane i piękne.Makijaż permanentny to właśnie usługa, która pomaga w tym. Ponadto jest to bardzo popularna usługa, a w związku z tym istnieje sporo mistrzów, którzy wykonują makijaż permanentny. Jak jednak wybrać naprawdę dobrego mistrza z wielu?

Każda kobieta powinna wiedzieć, jak wybrać mistrza makijażu permanentnego, ponieważ jest to wybór osoby, której powierzasz swój wygląd. To bardzo poważny krok, do tej sprawy należy podejść z odpowiedzialnością. Jak dokonać naprawdę właściwego wyboru? Opowiemy Ci o tym szczegółowo w tym artykule.

Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego

Kwestia ceny i jakości

Cena musi odpowiadać tej usłudze.Jeśli mistrz oferuje procedurę o wartości równej przedłużeniu rzęs lub paznokci, to trafiłeś raczej do nieprofesjonalnego specjalisty. Procedura tatuażu trwa dość długo, przy użyciu drogiego sprzętu, materiałów eksploatacyjnych i wysokiej jakości pigmentu. Wszystko to jest również wliczone w cenę procedury, ponieważ wszystko to musi zostać zakupione i nie jest tanie. Szanujący się doświadczony specjalista nie będzie się tak tanio wyceniał. Bądź ostrożny.

Portfolio specjalisty

Wielu klientów, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z zabiegiem makijażu permanentnego, często wstydzi się poprosić mistrza o przedstawienie portfolio z jego pracami.To jest całkowicie błędne zachowanie. Klient musi zapoznać się z pracą mistrza, do którego zamierza zapisać się na procedurę. Powierzasz swój wygląd osobie — to bardzo poważny krok. Musisz mieć świadomość, że trafiłeś do profesjonalnej usługi i płacisz nie tylko za jakość pracy, ale także za jej piękno. Mistrz może mówić tyle o swoich umiejętnościach, ale przeglądanie portfolio pozwoli Ci dowiedzieć się znacznie więcej o umiejętnościach specjalisty.

Podczas przeglądania portfolio zwróć szczególną uwagę na jakość zdjęć. Nie powinny to być zdjęcia z czasopism, zdjęcia z Internetu czy prace innych osób. Portfolio profesjonalnego artysty tatuażu powinno zawierać tylko jego prace przed i po zabiegu. Jeśli coś ci się nie podoba, masz nawet najmniejsze wątpliwości co do mistrza, pomyśl o tym. Może warto skonsultować się z innym specjalistą.

Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego
Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego

Kwalifikacje

Niestety bardzo często zdarza się, że w niektórych salonach pracują mistrzowie, którzy nie mają wiedzy kwalifikacyjnej i dobrego doświadczenia.Kwalifikacje odgrywają bardzo ważną rolę. W profesjonalnych salonach, które cenią swoją reputację i jakość świadczonych usług, pracują tylko wykwalifikowani doświadczeni specjaliści.

Nie wahaj się zapytać mistrza, gdzie został przeszkolony w tej umiejętności, poproś o pokazanie odpowiednich certyfikatów i dyplomów. Dobry specjalista nigdy nie stoi w miejscu, musi stale się rozwijać i uczęszczać na wszelkiego rodzaju seminaria i festiwale z zakresu makijażu permanentnego, doskonalić nowe umiejętności i doskonalić swoją pracę. Tylko wtedy będzie mógł świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego

Jakość pigmentów

Poproś mistrza, aby dokładnie opowiedział, jakiego pigmentu używa do pracy i jakie ma właściwości.Jest to bardzo ważne, ponieważ ta substancja barwiąca zostanie wstrzyknięta do skóry. Do zabiegu makijażu permanentnego stosuje się specjalne pigmenty, są hipoalergiczne, tymczasowe, a więc bezpieczne. W przeciwieństwie do barwników stosowanych w tatuażu, pigmenty makijażu permanentnego są z czasem naturalnie wydalane z organizmu.

Koszt pigmentów do makijażu permanentnego jest większy niż w przypadku usług tatuażu. Pigment powinien być wysokiej jakości, od markowych producentów, a nie wątpliwego pochodzenia. W przypadku użycia taniego i niskiej jakości barwnika pojawiają się takie nieprzyjemne konsekwencje, jak: rozmyty kontur, zielony lub niebieski odcień, przejaw fioletu.

Ponieważ makijaż permanentny jest z czasem wydalany z organizmu, aby był trwały, należy go regularnie korygować. Wykwalifikowany specjalista z pewnością o tym poinformuje. Jeśli mistrz proponuje Ci wykonanie trwałego makijażu permanentnego, bez późniejszej korekty, to masz do czynienia z osobą nieprofesjonalną i nieuczciwą. Tacy źli mistrzowie używają pigmentów przeznaczonych do tatuaży do tworzenia brwi, ust lub kresek. Nie są wydalane z organizmu, z czasem ich wygląd stanie się okropny, pojawią się zmiany koloru pigmentu. Aby usunąć to z twarzy, potrzebujesz więcej niż jednej procedury usuwania. Bądź bardzo czujny.

Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego
Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego

Umiejętność
tworzenia szkiców

Doświadczony specjalista powinien być w stanie dobrać dla każdego klienta kształt i kolor brwi, ust lub oczu na podstawie Twoich życzeń, kształtu twarzy i jej konturów.Najpierw specjalista musi narysować szkic przyszłego makijażu permanentnego na twojej twarzy. Aby to zrobić, wyjaśnia z Tobą wszystkie niuanse, w razie potrzeby koryguje Twoje życzenia, wyjaśniając, dlaczego w ten sposób będzie lepiej. Dopiero gdy klient w pełni zgadza się ze szkicem, dopiero wtedy mistrz może przystąpić do wykonania tatuażu.

Wykonywanie makijażu permanentnego to bardzo żmudna praca, w której nie można popełnić najmniejszego błędu.

Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego

Sprzęt roboczy

Pamiętaj, aby zapytać, za pomocą którego urządzenia mistrz wykonuje pracę.Istnieją dwa rodzaje urządzeń do wprowadzania pigmentu do skóry: sprzęt indukcyjny i aparat obrotowy. Do makijażu permanentnego używana jest druga opcja. Jakie są ich różnice?

Sprzęt indukcyjny jest przeznaczony do usług tatuażu. Igły wnikają w głębokie warstwy skóry, tym samym uszkadzając skórę. Takie maszyny są przeznaczone do pracy z szorstką skórą ciała, aby pomalować obszary na dużą skalę. Skóra twarzy jest znacznie cieńsza i bardziej wrażliwa niż na ciele, więc takie maszynki do tatuażu nie są odpowiednie.

Makijaż permanentny wykonywany jest za pomocą maszyn obrotowych. Są bardziej estetyczne, oszczędne i łatwiejsze w użyciu. Igły nie wnikają tak głęboko i są znacznie bardziej miękkie, nie powodując w ten sposób poważnych uszkodzeń skóry. Procedura nie jest tak bolesna w porównaniu z wykonywaniem tatuażu, urządzenie pozwala na wykonanie najcieńszych kresek.

Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego
Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego
Warunki sanitarne

Warunki sanitarne są bardzo ważnym kryterium, ponieważ od tego zależy stan zdrowia klienta.Zwróć szczególną uwagę na czystość pomieszczenia roboczego, sprzętu i narzędzi. Mistrz musi wykonywać pracę wyłącznie w jednorazowych rękawiczkach, z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Narzędzia jednorazowego użytku specjalista powinien wyjąć z opakowania i wysterylizować na oczach klienta.

Makijaż permanentny to bardzo popularna usługa i wiele kobiet chce być zawsze piękna. Jednak w pogoni za pięknem wielu popełnia mnóstwo błędów. Jeśli chcesz skorzystać z usługi makijażu permanentnego, bądź czujną i poważnie podejdź do kwestii wyboru mistrza.

Jak wybrać mistrza makijażu permanentnego
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.