Makijaż permanentny
kości policzkovych
Świeży rumieniec na policzkach to marzenie każdej dziewczyny i kobiety.
Niestety, przy obecnym środowisku ekologicznym, nie każdy może pochwalić się tym cudem z natury. Życie współczesnych ludzi jest pełne niewiarygodnych wydarzeń, dość często, nasze ciało jest przepracowane, a to z pewnością wpływa na stan skóry i jej wygląd. Dlatego wiele kobiet, aby mieć zdrowy rumieniec na policzkach, korzysta z pomocy kosmetyków dekoracyjnych.
Za pomocą różu można naprawić wiele wad twarzy, poprawić owal, a nawet zmienić rysy twarzy do niepoznania. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni odcień różu i poprawnie nałożyć go na twarz. Ale nie każdy ma czas na codzienne tworzenie makijażu i nie każdy wie, jak odpowiednio radzić sobie z różem. Ale każdy zawsze chce wyglądać świeżo. I istnieje wyjście - jest to usługa makijażu permanentnego.
Zalety makijażu
permanentnego na policzkach
Makijaż permanentny kości policzkowych jest bardzo popularny, z jego pomocą nie tylko zapewniona jest świeżość twarzy, ale także możliwość korygowania wielu wad konturu twarzy, pomaga na ukrycie wiekowych zmian skórnych.
Odpowiednio dobrane odcienie pigmentu dostosują twój wygląd, i przez wiele lat będą nadawać świeży delikatny rumieniec na policzkach, który nadaje skórze zdrowy wygląd.
Permanent w okolicy kości policzkowej ma wiele zalet:
- Nadaje twarzy świeżość i zdrowy wygląd; koryguje owal twarzy;
- Ukrywa zmiany skórne związane z wiekiem;
- Utrzymuje się przez kilka lat;
- Odporny na wodę.
Oprócz powyższych zalet, permanent na kościach policzkowych rozwiązuje wiele problemów związanych z kosmetykami. Faktem jest, że codzienne stosowanie kosmetyków dekoracyjnych powoduje zabrudzenie porów na twarzy, skóra nie oddycha, w wyniku czego na twarzy regularnie powstają różne stany zapalne i podrażnienia. W rezultacie skóra wymaga regularnego oczyszczania, stosowania peelingów i maseczek.
Tatuowanie nie zatyka porów, pigment wprowadzany do warstw skóry nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ powstaje na bazie substancji organicznych. Makijaż permanentny jest absolutnie nieszkodliwy i zapewnia wysokiej jakości i długotrwały piękny wygląd.
W oparciu o wszystkie powyższe fakty stwierdzamy, że stosowanie makijażu permanentnego jest naj-lepszym sposobem nie tylko nadania dobrego wyglądu skórze, ale także nie szkodzi skórze. Po za-kończeniu procedury nie musisz się już martwić o swój wygląd, w żadnej sytuacji i w każdych warunkach pogodowych, twój makijaż będzie idealny.
Realizacja procedury
Warto od razu zauważyć, że nakładanie pigmentu na kości policzkowe wymaga dużego doświadczen-ia, ponieważ jest to trudniejsze niż permanentny makijaż na ustach lub brwiach.
Mistrz makijażu per-manentnego musi być w stanie poprawnie łączyć kolory pigmentów, wybierać idealny odcień dla każdego rodzaju i odcienia skóry, być w stanie poprawnie wybrać kształt różu i miejsce ich aplikacji. Ważne jest, aby róż podkreślał twoje piękno, wypełniając je świeżością.
Wcześniej specjalista, używając specjalnego markera, wykonuje szkic na twarzy klienta, a po ostatec-znym zatwierdzeniu przez klienta mistrz przystępuje do tatuowania.
Pigment jest wprowadzany do warstwy skóry w obszarze kości policzkowych, pigment swoim odcie-niem jest podobny do naturalnego odcienia skóry, ale jednak w nieco innym odcieniu. Dzięki dekor-acyjnemu makijażowi wizażystka wybiera odcień różu zgodnie z odcieniem szminki. Podczas tworzenia tatuażu wybór tonów odbywa się na innej zasadzie. Przy permanentnym makijażu bierze się pod uwagę wiele niuansów, przy modelowaniu owalu wybierane są ciemne odcienie, ciepłe odcienie barwnika są stosowane dla nadania świeżości twarzy.
Specjalista wybiera obszar, na który nakładany jest pigment, zaczynając od kształtu owalu twarzy. Permanent można nakładać na same kości policzkowe lub niżej, najważniejsze jest przestrzeganie od-stępu dwóch palców między nosem a początkiem pigmentu. Odcień barwnika należy wybrać tak, aby był zauważalny, ale nie za jaskrawy. Policzki nie powinny wyglądać jak czerwone jabłka, powinny stworzyć promienny, lekki rumieniec, który odmładza twarz.
Okres gojenia
Po zagojeniu permanentu na kościach policzkowych powstaje skorka, która musi samodzielnie zniknąć w ciągu pięciu dni.
Skórka służy jako rodzaj ochrony, bariera między uszkodzoną skórą a szkodnikiem zewnętrznym. Ważne jest, aby nie dotykać skórki, nie pocierać jej i nie obierać. Po pełnym wygojeniu skóry odejdzie samodzielnie. Dotknięcie skorki wiąże się z wysokim ryzykiem powstawania blizn, które mogą uszkodzić jakość makijażu permanentnego.
Jak skóra regeneruje się po sesji:
- Po zakończeniu nakładania pigmentu w obszarze kości policzkowych zostaną zaobserwowane wyraźne kontury wzoru;
- Kolor pigmentu początkowo będzie jaskrawy;
- Na uszkodzonym obszarze skóry może pojawić się zawilec - reakcja ochronna skóry na uszkodzenie;
- Następnego dnia w obszarze tatuażu tworzy się skorka;
- Pigment jest wchłaniany przez skórę;
- Kolor pigmentu może wydawać się matowym;
- Po kilku dniach skorka znika sama, wygląda jak łuszczenie się skóry;
- Po ostatecznym wygojeniu się skóry można obserwować końcowy wynik makijażu permanentnego.
Warto również zauważyć, że ostateczny wynik zależy również od Pielęgnacji skóry podczas jej regen-eracji.
Opieka składa się z następujących punktów:
- Około trzech razy dziennie trzeba smarować uszkodzony obszar skóry cienką warstwą kremu re-generującego, który wpływa nie tylko na odbudowę skóry, ale także zapobiega pojawianiu się pęknięć;
- W celu zmniejszenia obrzęku i zaczerwienienia można zastosować suche okłady na zimno;
- Aby to zrobić, możesz owinąć lód w plastikową torbę i przykładać do tatuażu;
- Przy bolesnych odczuciach dozwolone jest użycie środka przeciwbólowego, najważniejsze jest, nie przesadzać z dawką.
Wykaz ograniczeń
podczas gojenia skóry
Dopóki skóra nie zagoi się w pełni, warto przestrzegać pewnych ograniczeń:
- W okresie gojenia nie odwiedzaj kąpieli, saun, basenów i siłowni, solariów;
- Chroń obszar tatuażu przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych;
- Możesz myć się tylko czystą ciepłą wodą;
- Po umyciu, skórę nie należy wycierać, ale delikatnie przyłożyć ręcznik papierowy i on wchłonie wodę;
- Skorka nie może być wycierana, a także nawilżana;
- Ograniczyć parowanie twarzy;
- Nie nakładać masek, peelingów, scrubów itp .;
- Nie używać kosmetyków w obszarach z permanentnym makijażem.
Po okresie regeneracji trzeba ponownie odwiedzić mistrza tatuażu, oceni on wynik i, jeśli to koniec-zne, zrobi korektę.