Koszt makijażu permanentnego
Makijaż permanentny to usługa, która wymaga kwalifikacji, specjalistycznej wiedzy, umiejętności i sporego doświadczenia.
Naprawdę dobry specjalista nie oceni swojej pracy tanio i trzeba to zrozumieć. Koszt zabiegu makijażu permanentnego nie może równać się z kosztem przedłużania paznokci czy przedłużania rzęs, ponieważ do wykonania makijażu permanentnego używa się wielu materiałów, preparatów i specjalistycznego sprzętu. Czas trwania sesji wykonania makijażu permanentnego jest również znacznie dłuższy niż w przypadku innych usług kosmetycznych. Bądź ostrożny, nie warto umawiać się na spotkanie z mistrzem, który oferuje niskie ceny za swoją pracę. W końcu chodzi o Twój wygląd i zdrowie.
Od czego zależy koszt makijażu permanentnego i jakie czynniki wpływają na cenę usługi? Powiemy Ci o tym w tym artykule.
Od czego zależy
koszt zabiegu
Koszt makijażu permanentnego zależy bezpośrednio od kwalifikacji mistrza, od użycia wysokiej jakości pigmentów, narzędzi, sprzętu, materiałów eksploatacyjnych i innych części.
Do stworzenia makijażu permanentnego potrzeba sporo różnych preparatów i materiałów, które wcale nie są tanie. Przyjrzyjmy się bliżej dokładnie, co jest wymagane do stworzenia wysokiej jakości makijażu permanentnego.
- Sprzęt.
- Aby stworzyć makijaż permanentny, potrzebujesz urządzenia obrotowego, którego koszt jest wysoki. Maszyna rotacyjna pozwala wykonać wysokiej jakości makijaż, narysować każdą cienką kreskę, nie powodując przy tym poważnych uszkodzeń skóry.
- Narzędzie.
- W profesjonalnych salonach stosuje się tylko wysokiej jakości narzędzie, za pomocą którego można osiągnąć wysoką jakość pracy.
- Narzędzia jednorazowe.
- Przy tworzeniu makijażu permanentnego często wykorzystuje się również narzędzia, które są przeznaczone tylko do jednorazowego użytku. Oznacza to, że jest wyjmowany z opakowania przed klientem, używany i natychmiast wyrzucany. Jednorazowe narzędzie wymaga stałych kosztów jego nabycia.
- Pigmenty.
- Do procedury makijażu permanentnego stosuje się specjalne pigmenty, które nie podrażniają skóry i nie towarzyszą wystąpieniu reakcji alergicznych. To wysokiej jakości pigment hipoalergiczny od markowych producentów. Pigmenty mają tendencję do wyczerpywania się, a ich zakup wymaga sporego budżetu finansowego.
- Znieczulenie.
- Ponieważ skóra na twarzy jest bardzo wrażliwa, przed podaniem barwnika wykonuje się znieczulenie. Środki znieczulające należy również stale kupować.
- Materiały.
- Podczas procedury stosuje się wiele materiałów eksploatacyjnych: mokre chusteczki, suche ręczniki, wazelinę i inne materiały eksploatacyjne.
- Rękawiczki.
- Z każdym klientem mistrz pracuje w jednorazowych rękawiczkach. Rękawice są również niezbędne wysokiej jakości i wykonane z trwałego materiału. W arsenale specjalisty takich rękawic powinno być wiele par.
- Pokrowce na buty.
- W pomieszczeniu roboczym należy zachować sterylność, dlatego zarówno mistrz, jak i klient są w jednorazowych pokrowcach na buty. Pokrowce na buty są wydawane każdemu klientowi, muszą być również stale kupowane.
- Folia.
- Wyposażenie do pracy (rozkładane fotele i kanapy), zawsze zabezpieczone folią jednorazową. Folia powinna być wymieniana po każdym kliencie.
- Preparaty do sterylizacji.
- W tej kategorii znajdują się wszystkie środki do sterylizacji w pomieszczeniu roboczym, sprzęcie, narzędziach stałych i jednorazowych, a także dezynfektory do rąk i skóry klienta.
- Drukarka.
- Jest to również bardzo ważna rzecz w profesjonalnym salonie. Za jego pomocą drukowane są specjalne umowy, a także ulotki z zaleceniami dotyczącymi opieki. W związku z tym drukarka potrzebuje materiałów eksploatacyjnych, takich jak atrament i papier.
- Umowa.
- Przed procedurą makijażu permanentnego mistrz wystawia klientowi specjalną umowę, w której opisano wszystkie ważne informacje. Stworzenie takiej umowy wymaga komputera, drukarki, papieru i farby. A to także materiały eksploatacyjne.
- Zalecenia dotyczące opieki.
- Każdy klient, po zabiegu, otrzymuje od mistrza zalecenia dotyczące pielęgnacji świeżego makijażu permanentnego. Tworzenie tych dokumentów rekomendacyjnych wiąże się również z wieloma kosztami. A takich ulotek powinna być równie wystarczająca ilość, ponieważ są one dostarczane każdemu klientowi.
- Energia elektryczna.
- Dobre oświetlenie, sprzęt roboczy, drukarka, sterylizatory instrumentów i inne urządzenia elektryczne zużywają energię elektryczną. To, jak rozumiesz, również pociąga za sobą koszty.