Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Laserowe usuwanie
makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to bardzo popularna usługa, z jej pomocą można nie tylko podkreślić naturalne piękno, ale także skorygować wiele wad.



Jednak niestety nie wszyscy trafiają do dobrych, doświadczonych specjalistów. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak usunąć pigmentowany makijaż z twarzy po złej jakości makijażu permanentnym. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się makijażu permanentnego:

  1. Ponowne pokrycie.
    1. Pigmentowany obszar na górze pokrywa się barwnikiem o tym samym kolorze co odcień skóry, ale nie jest to najlepsza opcja; po trzech miesiącach nakładający się obszar może zmienić się w żółty brudny kolor, a sześć miesięcy później ukrywany pigment pojawi się ponownie;
  2. Remover.
    1. Substancja chemiczna, która jest wstrzykiwana w warstwy skóry i niszczy pigment; ta technika nie jest bezpieczna, ponieważ najmniejszy błąd prowadzi do oparzeń, z których blizny pozostają na całe życie;
  3. Laserowe usuwanie makijażu permanentnego.
    1. Skuteczna i bezpieczna technologia usuwania barwnika ze skóry.

Jeśli szukasz sposobów na usunięcie makijażu permanentnego, nie znajdziesz lepszej techniki niż laserowe usuwanie.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest najskuteczniejszą techniką usuwania pigmentu ze skóry. Jest to absolutnie bezpieczna procedura, nieuszkadzająca skóry, działająca tylko na cząsteczki pigmentu. Laser oddziałuje na barwnik w głębokich warstwach skóry, a dalsza regeneracja skóry odbywa się od wewnątrz. Twoim zadaniem jest nie zranić leczonego obszaru skóry, ale stworzyć maksymalną ochronę i pełną pielęgnację.

usuwanie makijażu permanentnego laserem

Zasada działania lasera

Mistrz kieruje wiązkę laserową na obszar skóry, na którym znajduje się pigment.



Wiązka przechodzi w głąb skóry, stopniowo wchłaniając barwnik, w wyniku czego niszczy go. Cząsteczki bazy barwiącej rozkładają się na wiele mikrocząsteczek, które pod wpływem układu odpornościowego komórek skóry za pomocą układu limfatycznego wychodzą na zewnątrz.

Sprzęt laserowy ma system sterowania, za pomocą którego sam mistrz wybiera częstotliwość fal, ich długość i głębokość wejścia do warstw skóry. Na tej podstawie usuwanie pigmentu następuje na dowolnej głębokości, a zdrowe komórki skóry nie są uszkadzane. Sprzęt bez problemu radzi sobie z farbą o dowolnej jakości, kolorze, rozmiarze i recepturze, nie pozostawiając na skórze żadnych śladów w postaci oparzeń czy blizn. Usuwanie odbywa się stopniowo, warstwa po warstwie, więc podczas jednej sesji nie można całkowicie pozbyć się makijażu permanentnego. Aby całkowicie usunąć cały pigment, konieczne jest wykonanie od trzech do pięciu miesięcznych zabiegów. Każda sesja trwa nie dłużej niż dwadzieścia minut.

Warto również zaznaczyć, że przy demakijażu permanentnym najpierw nakłada się środek znieczulający na leczony obszar, ponieważ okolice ust, brwi i powiek są bardzo wrażliwe.

Przed sesją laserową nie ma potrzeby specjalnego przygotowania, najważniejsze jest, aby najpierw skonsultować się z dermatologiem, ponieważ ta procedura ma pewne ograniczenia. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, lepiej skonsultować się ze specjalistą.

usuwanie makijażu permanentnego laserem
usuwanie makijażu permanentnego laserem

Zalety zabiegu laserowego

Sprzęt laserowy ma wiele zalet w porównaniu z innymi metodami usuwania makijażu permanentnego:

  • Metoda jest całkowicie bezbolesna (podczas sesji można poczuć tylko lekkie mrowienie na skórze);
  • Nie pozostawia po sobie konsekwencji w postaci oparzeń lub blizn;
  • Nie powoduje reakcji alergicznych na skórze;
  • Wynik rozjaśnienia pigmentu jest zauważalny po pierwszym zabiegu.
usuwanie makijażu permanentnego laserem

Wykaz ograniczeń

Chociaż usuwanie makijażu permanentnego jest bezpieczną procedurą, istnieje jednak szereg ograniczeń dotyczących tej usługi:

  • Okres ciąży;
  • Choroby nowotworowe;
  • Predyspozycje do blizn koloidalnych;
  • Zaburzona integralność skóry;
  • Choroby łuszczycowe;
  • Napady padaczki;
  • Obecność cukrzycy;
  • Stosowanie środków fotouczulających;
  • Skóra ze świeżą opalenizną.
usuwanie makijażu permanentnego laserem
usuwanie makijażu permanentnego laserem

Pielęgnacja skóry po usunięciu makijażu permanentnego

Okres rehabilitacji trwa około dwóch tygodni.



W miejscu usunięcia pigmentu powstaje skórka, nie można jej odrywać, sama odpadnie za trzy lub cztery dni. Przed każdym wyjściem na ulicę należy najpierw nasmarować leczony obszar filtrem przeciwsłonecznym, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Przez cały okres regeneracji skóry eksperci nie zalecają ograniczania się do wizyt w saunach, basenach i łaźniach. Warto również powstrzymać się od treningu sportowego i spożywania napojów alkoholowych.

Oprócz powyższych zaleceń istnieją następujące kryteria zasad pielęgnacji skóry po usunięciu makijażu permanentnego.

  • Natychmiast po usunięciu laserowym leczony obszar staje się biały, taka reakcja szybko mija i na jej miejscu można zaobserwować obrzęk. Najczęściej obrzęk występuje na powiekach, ponieważ tam jest bardzo cienka i wrażliwa skóra. Aby usunąć obrzęk, możesz zastosować suchy zimny kompres na uszkodzonym obszarze. Podczas usuwania makijażu permanentnego na powiekach można również stosować krople przeciw obrzękom.
  • Skóra w leczonym obszarze nie powinna wysychać, dlatego konieczne jest nałożenie cienkiej warstwy kremu zaleconego przez specjalistę.
  • Na leczonym obszarze nie można nakładać kosmetyków w postaci podkładu, proszku i innych kosmetyków.
  • Aby przyspieszyć okres rekonwalescencji, możesz stosować kremy regenerujące. Konieczne jest również nałożenie ich cienką warstwą.
  • Ważne jest, aby chronić leczone miejsce przed różnymi uszkodzeniami i obrażeniami. Zabrania się drapania uszkodzonego obszaru, pocierania go i ponownie dotykać go.
  • Nie wolno odrywać utworzonej skorupki, w przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozostaną blizny.
  • Nie zaleca się stosowania kompresów lub bandaży przez długi czas. Gojąca się skóra powinna oddychać.
  • Przez cały okres rekonwalescencji nie można się opalać. Przed każdym wyjściem na ulicę skórę należy zabezpieczyć kremem przeciwsłonecznym, a SPF powinien wynosić powyżej trzydziestu.
  • Po demakijażu laserowym nie należy trzymać skóry nad parą.
  • Nie pozwól, aby substancja chemiczna dostała się na uszkodzone miejsce.



Po przestudiowaniu wszystkich niuansów pielęgnacji skóry po usunięciu makijażu permanentnego widać, że nie wymaga to szczególnych wysiłków i złożoności wykonania. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli chcesz przyspieszyć gojenie leczonej skóry, sesję laserową można wykonywać tylko raz w miesiącu. Taka przerwa między zabiegami jest konieczna, aby skóra miała czas na regenerację. Doświadczony specjalista w zakresie usuwania makijażu permanentnego doradzi Ci w tej sprawie i poda termin kolejnego zabiegu.

usuwanie makijażu permanentnego laserem
Co wpływa na
skuteczność usuwania

Na sposób usunięcia makijażu permanentnego oraz liczbę wymaganych zabiegów mają wpływ następujące czynniki:

  • Jakość usuwanego pigmentu;
  • Głębokość, na której znajduje się substancja barwiąca;
  • Kolor permanentny;
  • Kolor i struktura skóry klienta;
  • Przedawnienie makijażu permanentnego.



Ciekawostką jest to, że im ciemniejszy permanent, tym łatwiej i szybciej się go usuwa. Odcienie pigmentów ciepłych tonów są znacznie trudniejsze do usunięcia, należą do nich: beżowy, niebieski odcień ciepłego tonu, różowe ciepłe odcienie, żółte i pomarańczowe barwniki.

Kolor skóry odgrywa również dużą rolę w usuwaniu makijażu permanentnego za pomocą lasera. Świeża opalenizna pochłania część wiązki laserowej, co wpływa na jakość usuwania pigmentu. To samo dzieje się z ciemną skórą.

Głębokość, na której znajduje się pigment, jest głównym czynnikiem liczby wymaganych sesji. Tworząc makijaż permanentny, mistrz nakłada pigment na kilka warstw, aby uzyskać bardziej nasycony kolor. Ponadto każdy mistrz wprowadza pigment na inną głębokość. Ponieważ sprzęt laserowy usuwa barwnik warstwa po warstwie, potrzeba kilku zabiegów, aby makijaż permanentny całkowicie zniknął.

Usługa makijażu permanentnego jest bardzo popularna i wielu w pogoni za pięknem nie chcą się wysilać i umawiają się na wizytę u pierwszego napotkanego „specjalisty”. Później wiele osób żałuje zmarnowanych pieniędzy i nie ufa naprawdę doświadczonym i sumiennym specjalistom.

Do wyboru specjalisty od demakijażu permanentnego również należy podejść odpowiedzialnie i bez pośpiechu. Zapoznaj się z opiniami na temat tego specjalisty, przejrzyj jego portfolio prac i dowiedz się, jaką metodą mistrz usuwa pigment. Dopiero po tym, jak będziesz absolutnie pewien swojego wyboru, możesz zaufać specjalistom.

usuwanie makijażu permanentnego laserem
usuwanie makijażu permanentnego laserem
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.