Zalety makijażu permanentnego: Rodzaje makijażu permanentnego (PMU) - VeAn Poland
Makijaż permanentny
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Makijaż permanentny

Wiele kobiet jest zmuszonych codziennie wstawać bardzo wcześnie, aby mieć czas na uporządkowanie się i rozpoczęcie nowego dnia.Makijaż to największa część porannych przygotowań. Tworzenie symetrycznych pięknych brwi, równych kresek, idealnego konturu warg — wszystko to wymaga nie tylko czasu, ale także wysiłku. Każda kobieta marzy o tym, żeby się obudzić — i już być piękną, z perfekcyjnym makijażem. Takie pragnienie z łatwością przekształca usługę makijażu permanentnego w rzeczywistość.

Makijaż permanentny — innymi słowy długotrwały makijaż. Za pomocą tej usługi możesz dostosować wiele wad wyglądu, a także podkreślić mocne strony. Jest to świetna okazja, aby podkreślić lub skorygować brwi, usta, oczy i kości policzkowe za pomocą specjalnych pigmentów. Makijaż permanentny o pożądanym kolorze wprowadza się w warstwy skóry, przy odpowiedniej i regularnej pielęgnacji makijaż permanentny można nosić przez około pięć lat.

Permanent, w przeciwieństwie do kosmetyków, ma wiele zalet:

 • Odporność na wodę i ciepło;
 • Naturalny wygląd;
 • Świeżość twarzy;
 • Podkreślanie naturalnego piękna;
 • Korekcja wad twarzy i ciała;
 • Nie psuje skóry;
 • Ukrywa związane z wiekiem zmiany skórne.Dzięki tej usłudze możesz bezpiecznie odwiedzać baseny, łaźnie, sauny i morze, i mieć pewność, że twój makijaż jest tak świeży i schludny. Kolejną niewątpliwą zaletą jest to, że tatuaż nie zatyka porów, w przeciwieństwie do kosmetyków. Dzięki temu skóra nie jest podrażniona, wygląda na całkowicie zdrową i świeżą.

Zalety makijażu permanentnego

Dlaczego
potrzebujesz usługi?

Wiele osób przy użyciu makijażu permanentnego podkreśla naturalne piękno.W końcu makijaż permanentny sprawia, że oczy są bardziej wyraziste i otwarte, podkreśla brwi i usta. Dla niektórych osób makijaż permanentny jest prawdziwym zbawieniem. Nie wszyscy ludzie z natury mają idealny wygląd, wielu ma takie wady, jak: asymetryczne rzadkie brwi, cienkie usta, rzadkie rzęsy, wypukłe lub głęboko osadzone oczy, zbyt daleko lub blisko oczu i nie tylko. Makijaż permanentny jest w stanie ukryć wszystkie te wady przez wiele lat. Najważniejsze jest, aby dostać się na spotkanie z doświadczonym specjalistą, który może poprawnie wybrać dla Ciebie idealną wersję permanentną.

Oprócz wszystkich niuansów z wadami twarzy makijaż permanentny jest również często używany do korygowania różnych wad ciała. Za pomocą makijażu permanentnego można dokonać korekty otoczki sutka: skorygować kolor, kształt sutka, ukryć bliznę lub ponownie utworzyć sutek po operacji.

Ponadto permanent jest często stosowany w częściowym lub całkowitym łysieniu. Jeśli na ciele znajdują się różne blizny lub oparzenia, makijaż permanentny doskonale je zamaskuje. Makijaż permanentny stosuje się na blizny o różnej złożoności: cięcie cesarskie, usunięcie wyrostka robaczkowego, blizny pooperacyjne, uszkodzenia skóry w gospodarstwie domowym itp. W przypadku osób z bielactwem makijaż permanentny również pomoże poprawić wygląd skóry.

Zalety makijażu permanentnego
Zalety makijażu permanentnego

Rodzaje makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi:

 • Włoskowy;
 • Cieniowanie;
 • 3D;
 • Mikroblading.Makijaż permanentny ust:

 • Konturowanie;
 • Cieniowanie;
 • 3D.Makijaż permanentny oczu:

 • Kreski na górnej, dolnej powiece;
 • Rysowanie kreski rzęs;
 • Wypełnianie przestrzeni między włoskami rzęs;Efekt cieni.

 • Makijaż permanentny ciała:
 • Trychopigmentacja;
 • Kamuflaż;
 • Korekcja otoczki sutków.Wszystkie wymienione gatunki są szeroko poszukiwane, ponieważ za ich pomocą można naprawić każdą wadę wyglądu.

Zalety makijażu permanentnego

Niuanse makijażu permanentnego

Ponieważ w makijażu permanentnym wykonuje się nakłucia skóry, podczas tworzenia makijażu na twarzy stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremów, żeli lub zastrzyków.Po sesji nakładania pigmentu na leczonym obszarze może wystąpić łagodne zaczerwienienie i obrzęk. Jest to całkowicie normalna reakcja skóry. Obrzęk całkowicie ustąpi w ciągu trzech dni, w tym okresie można stosować zimne, suche okłady.

Natychmiast po zabiegu świeży pigment będzie jaśniejszy niż oczekiwany kolor, w miejscach trwałych następnego dnia zacznie tworzyć się skorupa ochronna. Ze względu na skórkę kolor pigmentu będzie matowy. Powstała skórka służy jako bariera ochronna przed zewnętrznymi bodźcami, w żadnym wypadku nie należy jej drapać ani zdzierać. Po pełnym gojeniu się skóry skórki odpadną same. Oderwanie skórki może prowadzić do złej jakości makijażu permanentnego, a w najgorszym przypadku do blizn, które będą musiały zostać usunięte za pomocą szlifowania laserowego lub ponownie skorygowane za pomocą pigmentu. Po całkowitym zagojeniu i regeneracji obszaru z makijażem permanentnym pigment przyjmie pożądany kolor.

Zasadniczo okres gojenia wynosi około miesiąca, po czym należy skonsultować się ze specjalistą od makijażu permanentnego. Mistrz zbada wynik i jakość makijażu permanentnego, jeśli to konieczne, zaleci korektę.

Zalety makijażu permanentnego
Zalety makijażu permanentnego
Od czego zależy jakość

Każda dziewczyna, kobieta, korzystając z usług mistrzów makijażu permanentnego, życzy sobie nie tylko pięknego efektu, ale również tego, aby makijaż permanentny był wysokiej jakości.Na jakość makijażu permanentnego wpływają następujące czynniki:

 • Doświadczenie mistrza;
 • Jakość użytych pigmentów;
 • Jakość sprzętu i narzędzi roboczych;
 • Pielęgnacja makijażu permanentnego.Podczas konsultacji specjalista przedstawi szereg zaleceń dotyczących pielęgnacji świeżego makijażu permanentnego. To właśnie pielęgnacja odgrywa główną rolę jako końcowy wynik zabiegu.

Okres rehabilitacji nie wymaga dużego wysiłku w pielęgnacji makijażu permanentnego. Wystarczy regularnie stosować preparaty antyseptyczne na uszkodzony obszar skóry, smarować kremami regenerującymi i chronić makijaż permanentny przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego. Ponadto na czas gojenia musisz zrezygnować z odwiedzania łaźni, otwartych zbiorników wodnych i sal gimnastycznych. Będziesz musiała zrezygnować z opalania, zarówno słonecznego, jak i wizyty w solarium. Używanie kosmetyków (podkładu, szminek, cieni, tuszu do rzęs i tak dalej) jest równie niepożądane.

Wykonując proste zalecenia specjalisty, makijaż permanentny zachwyci cię nie tylko swoim pięknem, ale także jakością.

Zalety makijażu permanentnego
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.