Makijaż
permanentny w ciąży
Kobieta w ciąży ma wiele zmartwień, przez co nie zawsze jest czas na uporządkowanie się, a zwłaszcza na wykonanie makijażu.
Jednak zawsze chcesz wyglądać pięknie i zadbanie. Dlatego wiele przyszłych matek myśli o makijażu permanentnym. Jednak problem polega na tym, że ciąża jest jednym z punktów w ograniczeniu do procedury. Więc jak być? Czy makijaż permanentny jest naprawdę tak niebezpieczny w tym pięknym okresie życia?
Czy makijaż permanentny jest naprawdę szkodliwy w czasie ciąży, czy to tylko przesądy? Mistrzowie makijażu permanentnego, a także wielu kosmetologów, zalecają kobietom w ciąży rezygnację z tej procedury. Faktem jest, że sama procedura makijażu permanentnego jest bolesna, a w okresie, gdy kobieta jest w ciąży, wrażliwość skóry staje się kilkakrotnie wyższa. Taki na pierwszy rzut oka prosty niuans może prowadzić do poważnych konsekwencji: krwawienia, a nawet przedwczesnego porodu. Procedura jest szczególnie niebezpieczna w pierwszym trymestrze ciąży, w tym okresie niepokoje są surowo zabronione, ponieważ dodatkowe doświadczenia mogą zaszkodzić płodowi. Poważne napięcie nerwowe może prowadzić do poronienia. Dlatego warto bardzo dobrze przemyśleć. Jeśli masz nieugaszone pragnienie wykonywania makijażu permanentnego oczu, brwi lub ust, nadal lepiej wcześniej skonsultować się z mistrzem makijażu permanentnego, kosmetologami i ginekologami.
Ograniczenia procedury
Makijaż permanentny dla kobiet w ciąży jest przeciwwskazany, wielu przestrzega tej zasady, wielu uważa, że jest to przesada.
Jak naprawdę wygląda sytuacja i jakie ograniczenia są kategorycznym zakazem procedury makijażu permanentnego?
Specjaliści w dziedzinie makijażu permanentnego zidentyfikowali szereg ograniczeń dotyczących makijażu permanentnego podczas ciąży kobiety, aby nie wyrządzić żadnej szkody nienarodzonemu dziecku:
- Okres pierwszego trymestru;
- Podwyższone ciśnienie krwi;
- Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe;
- Znieczulenie przeciwwskazane w czasie ciąży;
- Wysypka o charakterze zapalnym;
- Świeże uszkodzenia skóry;
- Alergia na składniki, z których składa się pigment.
Więcej o ograniczeniach
Kobiety zawsze chcą dobrze wyglądać, a zwłaszcza podczas tak wspaniałego okresu jakim jest ciąża.
W czasie ciąży kobietę ogarnia szczęście i radość, a piękny wygląd dobrze ten stan podkreśla. Jednak w tym szczęśliwym okresie nie zawsze jest czas na wykonanie makijażu na twarzy. Wiele osób myśli o usługach makijażu permanentnego, aby nie tylko zawsze dobrze wyglądać, ale także mieć czas na zrobienie wszystkiego, czego potrzebują. Często spotykamy się z takimi informacjami, że ciąża jest przeciwwskazaniem do zabiegu makijażu permanentnego. Czy to prawda, czy to tylko uprzedzenia i przesada? Specjaliści pomogą nam to zrozumieć.
Specjaliści w dziedzinie makijażu permanentnego nadal zalecają, aby kobiety nie wykonywały tej procedury w tym pięknym okresie. Pierwszy powód został już opisany powyżej w tekście — to wysoka wrażliwość skóry. Ponieważ sam proces wprowadzania pigmentu do skóry jest dość bolesny, podczas ciąży wrażliwość jest jeszcze bardziej zwiększona, to może powodować krwawienie z macicy, a także przedwczesny poród.
Nikt nie może udzielić konkretnej odpowiedzi na pytanie — jak dokładnie permanentny makijaż wpływa na ciało kobiety w ciąży. Podczas gdy w kobiecie rodzi się nowe życie, należy zwrócić szczególną uwagę na korzystne noszenie płodu. Ciało w tym czasie bardzo ostro reaguje na wszystkie przeprowadzane inwazje. Dlatego lepiej jest porzucić makijaż permanentny, aby ograniczyć występowanie niepożądanych konsekwencji.
Laktacja jest również przeciwwskazaniem do procedury makijażu permanentnego. Laktacja to okres, w którym mama karmi piersią swoje dziecko. W tym okresie bardzo ważne jest, aby dziecko miało zdrowe odżywianie, a wszelkie zanieczyszczenia mogą spowodować poważne szkody, szczególnie jeśli chodzi o zanieczyszczenia chemiczne. Warto bardzo dobrze zastanowić się, czy Twoje piękno jest warte zdrowia noworodka. Jednak po zakończeniu okresu karmienia piersią możesz bezpiecznie zapisać się na procedurę makijażu permanentnego.
Konsekwencje
Jeśli jednak jesteś zdecydowany na procedurę, wstępnie sugerujemy zapoznanie się z szeregiem możliwych konsekwencji:
- Wysokie ryzyko otwarcia krwawienia;
- Może rozpocząć się poród przedwczesny;
- Substancja barwiąca może negatywnie wpływać na rozwijający się płód;
- Znieczulenie nie jest stosowane w okresie ciąży, ponieważ środki znieczulające mogą negatywnie wpływać na rozwój wewnątrzmaciczny niemowlęcia;
- Hormonalne tło kobiet w czasie ciąży zmienia się, istnieje wysokie ryzyko reakcji alergicznych.
Nie zapomnij o jakości i kolorze makijażu permanentnego. Ze względu na fakt, że zmienia się tło hormonalne, pigment może zachowywać się zupełnie inaczej. Mogą wystąpić zmiany koloru pigmentu, słaba penetracja skóry, ciało może odrzucić pigment. Żaden profesjonalny mistrz makijażu permanentnego nie da Ci 100% gwarancji jakości.
Ciąża jest prawdziwym szczęściem dla kobiety, w tym czasie czuje się wyjątkowo. Nic dziwnego, że w tym okresie chcę wyglądać jeszcze piękniej, ale nie zawsze jest na to czas.
Makijaż permanentny dla kobiet w ciąży jest bardzo kontrowersyjną kwestią, ważne jest, aby najpierw zapoznać się ze wszystkimi niuansami procedury, jej ograniczeniami i konsekwencjami. Specjaliści profesjonalnych salonów nie zalecają przyszłym matkom wykonywania procedury makijażu permanentnego, ponieważ istnieje poważne ryzyko nie tylko dla zdrowia matki, ale także dla dziecka. Nie spiesz się i nie goń za pięknem, ciesz się cudownym okresem ciąży i napełnij swoje życie tylko pozytywnymi emocjami.