Microblading brwi: Co to jest & Gojenie & Przeciwwskazania & Zalety - VeAn Poland
Microblading
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Microblading brwi

Microblading brwi, inna nazwa usługi - tatuaż brwi 6D, jest bardzo popularny.


W dziedzinie makijażu permanentnego jest to stosunkowo nowa technologia tworzenia i korygowania brwi, która jest wykonywana nie za pomocą maszyny, ale techniką manualną. Dzięki temu brwi wyglądają nie tylko pięknie, ale także naturalnie.


Aby stworzyć brwi, mistrz używa specjalnego narzędzia, które wygląda jak zwykły długopis. Na końcu narzędzia znajdują się specjalne dysze przypominające kształtem pędzel, dysza składa się z kilku igieł o grubości 0,18 milimetra. Igły są umieszczone pod jednym kątem, a ich grubość pozwala narysować bardzo cienkie linie włosów, co jest wystarczająco trudne do odróżnienia od włosów naturalnych. Pigment równomiernie leży w kierunku naturalnego wzrostu brwi.


Ta technika jest mniej traumatyczna dla skóry, ponieważ podczas nakładania pigmentu nie ma wibracji, podobnie jak w przypadku maszyny, co znacznie skraca okres gojenia. Permanentny makijaż nie wchodzi w skórę tak głęboko, jak podczas normalnej procedury tatuowania, co z kolei sprawia, że brwi są bardziej naturalne i eliminuje radykalną zmianę koloru barwnika.


Często podczas mikrobladingu stosuje się technika pudrowa, która jest cieniowaniem permanentnym bez użycia pełnego wypełnienia. Brwi wyglądają gęsto, ale bez ostrego, jasnego koloru. Wygląda na to, że po prostu nałożyły na nich cienie. Pudrowy mikroblading skutecznie rozwiązuje problem rzadkich i cienkich brwi.

microblading brwi co to
microblading brwi co to

Zalety techniki

Pomimo faktu, że usługa ta pojawiła się nie tak dawno temu, jest już bardzo pożądana.

Ale wielu nie słyszało o czymś takim jak mikroblading i często mylą go z procedurą permanentnego makijażu. Jest to rzeczywiście jedna z ich technik tatuażu, ponieważ stosuje się pigment, ale istnieją pewne różnice między tymi usługami.

 • Wykonanie procedury. W przeciwieństwie do zwykłego makijażu permanentnego, mikroblading odbywa się techniką manualną, bez użycia maszyny. Mikro-ostrza znajdujące się w narzędziu umożliwiają tworzenie każdej ryski, dzięki czemu powstaje wyraźny obraz. Dzięki tej technice nie ma rozmycia odcienia.
 • Głębokość makijażu permanentnego. Pigment z tą techniką nie jest wprowadzany tak głęboko, jak przy zwykłym tatuowaniu. Urazy skóry są w tym przypadku słabsze, a okres regeneracji jest znacznie szybszy. Bolesne odczucia nie są bardzo wyraźne.
 • Czas sesji. Makijaż permanentny z reguły nie zajmuje tak mało czasu, a procedura mikrobladingu trwa około półtorej godziny.
 • Wyczyść linie. Dzięki tej technice pigment kładzie się wyraźnie wzdłuż narysowanej linii, bez rozmycia. Klarowność każdego włosa tworzy tak naturalny wygląd, że nawet z bliskiej odległości trudno jest dokładnie zrozumieć, gdzie był nakładany pigment.
microblading brwi co to
microblading brwi co to
microblading brwi co to

Okres gojenia

Ponieważ pod czas mikrobladingu skóra nadal otrzymuje lekką traumatyzacje, wymagana będzie regularna pielęgnacja uszkodzonego obszaru w okresie regeneracji.

Po zabiegu w obszarze brwi zaobserwuje się obrzęk i zaczerwienienie; w celu ich wyeliminowania można użyć zimnego suchego kompresu lub regenerującej maści, którą przepisuje specjalista. Nie zaleca się częstego dotykania uszkodzonego obszaru, szczególnie niemytymi rękami. Niemożliwe jest również zmoczenie brwi, a do całkowitego wyleczenia nie można używać kosmetyków dekoracyjnych. Ponadto w okresie regeneracji trzeba ograniczyć wizyty do łaźni, saun, solariów, otwartych zbiorników wody i siłowni. Picie alkoholu nie jest zalecane, podobnie jak przyjmowanie leków.


Na brwiach powstanie skorupa, która stanowi barierę dla uszkodzonej skóry przed środowiskiem zewnętrznym. Na skórze może wystąpić uczucie swędzenia lub ucisku. Surowo zabronione jest drapanie, pocieranie i obieranie skórki. Możesz nie tylko naruszyć jakość makijażu permanentnego, ale także pozostawić bliznę. Skórki również nie można moczyć. Aby usunąć uczucie dyskomfortu, lepiej jest użyć kremu do gojenia ran, nakładając go cienką warstwą na uszkodzony obszar.


Podczas gojenia odcień pigmentu może się zmienić, jest to normalne zjawisko, a nie przyczyna paniki. Po całkowitym wygojeniu kolor normalizuje się. Czas gojenia skóry dla każdego klienta jest indywidualny, wszystko zależy nie tylko od pielęgnacji, ale także od cech samego ciała. Przeważnie okres gojenia trwa miesiąc. Po ostatecznym wygojeniu skóry musisz odwiedzić mistrza. Specjalista oceni wynik, jeśli to konieczne, wyznaczy korektę. Korekty brwi nie należy odmawiać, ponieważ ta usługa koryguje małe niuanse, które również wpływają na jakość.

microblading brwi co to
microblading brwi co to

Ograniczenia procedury

Microblading brwi to absolutnie nieszkodliwa procedura, która nie szkodzi zdrowiu.

Ale nadal istnieje lista chorób, w których ta procedura jest surowo zabroniona:

 • Okres ciąży i laktacji;
 • Przewlekłe choroby o ostrej postaci;
 • Choroby o charakterze wirusowym;
 • Cukrzyca;
 • Zapalenie wątroby;
 • Kiła;
 • Choroby onkologiczne;
 • Otwarte uszkodzenia brwi;
 • Alergia na składniki barwnika.


Przed zapisaniem się na usługę mikrobladingu brwi trzeba najpierw przejść badanie lekarskie, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji.

Posiadanie pięknych i zadbanych brwi jest marzeniem każdej dziewczyny i kobiety, mikroblading doskonale im w tym pomaga. Najważniejsze, aby nie spieszyć się, poważnie podejść do wyboru mistrza, powinien to być sprawdzony specjalista, którego portfolio ma już tego rodzaju pracy. Tylko wtedy, gdy znajdziesz wykwalifikowanego specjalistę, a także z należytą pielęgnacją, możesz cieszyć się pięknymi brwiami.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.