Bliznach i szramach
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż na
bliznach i szramach

Tatuowanie blizn i szramy, a także innych wad skóry jest konieczne, aby ukryć różne niedoskonałości nabyte zarówno w warunkach domowych (oparzenia, blizny), jak i po operacjach.

Ponadto usługa ta łatwo radzi sobie z ukryciem naturalnych blizn (ślad po ropieniu lub każda inna naturalna interwencja w tkankę skóry).

Aby skorygować powyższe wady, mistrzowie stosują jedną z technik tatuowania: kamuflaż lub stymulację kolagenem. Te metody nie mają ze sobą nic wspólnego, ale obie są skuteczne.

Tatuaż na bliznach i szramach

Stymulacja kolagenu

Ta technika jest skuteczna, pomaga rozwiązać takie problemy, jak: zmarszczki, blizny, szramy.

Czasami technika ta nazywana jest tatuowaniem na sucho, ponieważ podczas zabiegu używana jest tylko igła, bez żadnych pigmentów. Mistrz przechodzi problematyczny obszar igłą, w wyniku czego skóra zaczyna naturalnie wytwarzać kolagen. Ta procedura jest całkowicie bezpieczna, nie szkodzi zdrowiu ani wyglądowi. Wszystko dzieje się w naturalny sposób.

Białko kolagenowe jest głównym składnikiem tkanki łącznej, znajduje się nie tylko w skórze, ale także w tkance kostnej, ścięgnach i chrząstkach. Po przebiegu lat ciało zaczyna mniej wytwarzać to białko, które z kolei wywołuje pojawienie się zmarszczek i obwisłej skóry. Stymulacja kolagenem za pomocą cienkiej igły przywraca napięcie skóry, nie powodując przy tym poważnych szkód. Po zabiegu możesz bezpiecznie być na słońcu i nie martwić się o swój wygląd.

Tatuaż na bliznach i szramach
Tatuaż na bliznach i szramach

Technika kamuflaż

Ta technika pozwala maskować niedoskonałości skóry, których nie można naturalnie usunąć.


W większości przypadków kamuflaż jest jedynym sposobem na pozbycie się niedoskonałości. Często ta technika jest wykonywana po stymulacji kolagenem. W tym przypadku szorstka skóra jest najpierw obrabiana, a po tym obszar jest maskowany pigmentem dla uzyskania naturalnego odcienia skóry. Pigment jest wybierany tak zbliżony do naturalnego, jak to możliwe, w wyniku czego blizna lub oparzenie są bardzo trudne do zauważenia.

Po zabiegu kamuflażu wynik jest natychmiast zauważalny. Wokół tego obszaru w ciągu pierwszych trzech dni można zaobserwować lekkie zaczerwienienie, czasem obrzęk. Ale po trzech dniach objawy te znikną i będziesz zadowolony z wyglądu skóry. Po wytatuowaniu blizn musi przejść okres regeneracji. Nie trwa długo, około kilku tygodni. Po tym blizna pozostaje niewidoczna.

Tatuaż na bliznach i szramach
Tatuaż na bliznach i szramach
Tatuaż na bliznach i szramach

Wskazania do procedury

Technika kamuflażu radzi sobie z wadami następującego planu:

 • Blizny po operacjach brzucha;
 • Blizna po zapaleniu wyrostka robaczkowego;
 • Cięcie cesarskie;
 • Operacja laparoskopowa;
 • Blizny oparzenia twarzy i ciała;
 • Operacja piersi;
 • Poprawa otoczki klatki piersiowej;
 • Blizny na brwiach, wargach i innych obszarach twarzy.
Tatuaż na bliznach i szramach
Tatuaż na bliznach i szramach

Ograniczenia
dotyczące usługi kamuflażu

Podobnie jak w przypadku konwencjonalnego stałego tatuażu, kamuflaż ma następujące przeciwwskazania:

 • Okresy ciąży i laktacji;
 • Miesiączka; 
 • Botox, wypełniacze, restylan;
 • Stosowanie antybiotyków;
 • Stosowanie leków immunostymulujących, a także immunomodulatorów;
 • Opryszczka ostre choroby skóry;
 • Cukrzyca insulinozależna;
 • Predyspozycje i obecność blizn koloidalnych.Ponadto, jeśli występują blizny hipertroficzne, kamuflaż nie jest zalecany. Blizny mogą wchłonąć pigment, w przeciwnym razie farba będzie nierównomierna.

Tatuaż na bliznach i szramach
Tatuaż na bliznach i szramach
Tatuaż na bliznach i szramach

W jaki sposób
przebiega procedura

Przed sesją kamuflażu przez trzy dni nie można przyjmować leków rozrzedzających krew.


Warto również zrezygnować z aspiryny, herbaty, kawy i napojów energetycznych na ten okres.

I w jaki sposób przeprowadzany jest sam kamuflaż.

Stylista dopasowuje odcień pigmentu w zależności od odcienia skóry. Za pomocą specjalnego znacznika wykonywany jest szkic na wybranym obszarze. Po pełnej zgodzie klienta stylista przechodzi do znieczulenia. W tym celu stosuje się specjalne kremy lub spraje. Następnie specjalista zaczyna nakładać pigment o pożądanym odcieniu za pomocą manipuły.

Zasadniczo ta procedura trwa od godziny do dwóch, w zależności od tego, jaką duży obszar skóry powinien być kamuflowany.

Tatuaż na bliznach i szramach
Zalecenia dotyczące pielęgnacji po zabiegu

Pod koniec zabiegu specjalista przedstawi szereg zaleceń dotyczących pielęgnacji.


Ważne jest, aby zrozumieć, że ostateczny wynik zależy od tego, jak klient będzie dbać o kamuflaż.

Kamuflowany obszar skóry należy smarować kremem regenerującym. W przypadku wystąpienia zawilca należy go delikatnie umyć bez użycia środków szorujących. Przed pełnym wyzdrowieniem ograniczyć wizyty do basenów, saun i kąpieli. Podobnie jak w przypadku zwykłego tatuowania, w miejscu kamuflażu powstaje skorka, którą całkiem nie wolno usuwać samodzielnie.

Dzięki odpowiedniej i regularnej pielęgnacji kamuflażu w okresie gojenia skóry, przez wiele lat będzie on zachwycać efektem jakości.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami