Tatuaż na
bliznach i szramach
Tatuowanie blizn i szramy, a także innych wad skóry jest konieczne, aby ukryć różne niedoskonałości nabyte zarówno w warunkach domowych (oparzenia, blizny), jak i po operacjach.
Ponadto usługa ta łatwo radzi sobie z ukryciem naturalnych blizn (ślad po ropieniu lub każda inna naturalna interwencja w tkankę skóry).
Aby skorygować powyższe wady, mistrzowie stosują jedną z technik tatuowania: kamuflaż lub stymulację kolagenem. Te metody nie mają ze sobą nic wspólnego, ale obie są skuteczne.
Stymulacja kolagenu
Ta technika jest skuteczna, pomaga rozwiązać takie problemy, jak: zmarszczki, blizny, szramy.
Czasami technika ta nazywana jest tatuowaniem na sucho, ponieważ podczas zabiegu używana jest tylko igła, bez żadnych pigmentów. Mistrz przechodzi problematyczny obszar igłą, w wyniku czego skóra zaczyna naturalnie wytwarzać kolagen. Ta procedura jest całkowicie bezpieczna, nie szkodzi zdrowiu ani wyglądowi. Wszystko dzieje się w naturalny sposób.
Białko kolagenowe jest głównym składnikiem tkanki łącznej, znajduje się nie tylko w skórze, ale także w tkance kostnej, ścięgnach i chrząstkach. Po przebiegu lat ciało zaczyna mniej wytwarzać to białko, które z kolei wywołuje pojawienie się zmarszczek i obwisłej skóry. Stymulacja kolagenem za pomocą cienkiej igły przywraca napięcie skóry, nie powodując przy tym poważnych szkód. Po zabiegu możesz bezpiecznie być na słońcu i nie martwić się o swój wygląd.
Technika kamuflaż
Ta technika pozwala maskować niedoskonałości skóry, których nie można naturalnie usunąć.
W większości przypadków kamuflaż jest jedynym sposobem na pozbycie się niedoskonałości. Często ta technika jest wykonywana po stymulacji kolagenem. W tym przypadku szorstka skóra jest najpierw obrabiana, a po tym obszar jest maskowany pigmentem dla uzyskania naturalnego odcienia skóry. Pigment jest wybierany tak zbliżony do naturalnego, jak to możliwe, w wyniku czego blizna lub oparzenie są bardzo trudne do zauważenia.
Po zabiegu kamuflażu wynik jest natychmiast zauważalny. Wokół tego obszaru w ciągu pierwszych trzech dni można zaobserwować lekkie zaczerwienienie, czasem obrzęk. Ale po trzech dniach objawy te znikną i będziesz zadowolony z wyglądu skóry. Po wytatuowaniu blizn musi przejść okres regeneracji. Nie trwa długo, około kilku tygodni. Po tym blizna pozostaje niewidoczna.
Wskazania do procedury
Technika kamuflażu radzi sobie z wadami następującego planu:
- Blizny po operacjach brzucha;
- Blizna po zapaleniu wyrostka robaczkowego;
- Cięcie cesarskie;
- Operacja laparoskopowa;
- Blizny oparzenia twarzy i ciała;
- Operacja piersi;
- Poprawa otoczki klatki piersiowej;
- Blizny na brwiach, wargach i innych obszarach twarzy.
Ograniczenia
dotyczące usługi kamuflażu
Podobnie jak w przypadku konwencjonalnego stałego tatuażu, kamuflaż ma następujące przeciwwskazania:
- Okresy ciąży i laktacji;
- Miesiączka;
- Botox, wypełniacze, restylan;
- Stosowanie antybiotyków;
- Stosowanie leków immunostymulujących, a także immunomodulatorów;
- Opryszczka ostre choroby skóry;
- Cukrzyca insulinozależna;
- Predyspozycje i obecność blizn koloidalnych.
Ponadto, jeśli występują blizny hipertroficzne, kamuflaż nie jest zalecany. Blizny mogą wchłonąć pigment, w przeciwnym razie farba będzie nierównomierna.
W jaki sposób
przebiega procedura
Przed sesją kamuflażu przez trzy dni nie można przyjmować leków rozrzedzających krew.
Warto również zrezygnować z aspiryny, herbaty, kawy i napojów energetycznych na ten okres.
I w jaki sposób przeprowadzany jest sam kamuflaż.
Stylista dopasowuje odcień pigmentu w zależności od odcienia skóry. Za pomocą specjalnego znacznika wykonywany jest szkic na wybranym obszarze. Po pełnej zgodzie klienta stylista przechodzi do znieczulenia. W tym celu stosuje się specjalne kremy lub spraje. Następnie specjalista zaczyna nakładać pigment o pożądanym odcieniu za pomocą manipuły.
Zasadniczo ta procedura trwa od godziny do dwóch, w zależności od tego, jaką duży obszar skóry powinien być kamuflowany.
Zalecenia dotyczące pielęgnacji po zabiegu
Pod koniec zabiegu specjalista przedstawi szereg zaleceń dotyczących pielęgnacji.
Ważne jest, aby zrozumieć, że ostateczny wynik zależy od tego, jak klient będzie dbać o kamuflaż.
Kamuflowany obszar skóry należy smarować kremem regenerującym. W przypadku wystąpienia zawilca należy go delikatnie umyć bez użycia środków szorujących. Przed pełnym wyzdrowieniem ograniczyć wizyty do basenów, saun i kąpieli. Podobnie jak w przypadku zwykłego tatuowania, w miejscu kamuflażu powstaje skorka, którą całkiem nie wolno usuwać samodzielnie.
Dzięki odpowiedniej i regularnej pielęgnacji kamuflażu w okresie gojenia skóry, przez wiele lat będzie on zachwycać efektem jakości.