Czy warto zrobić makijaż permanentny oczu: Permanentna kreska na oku rodzaje & Zalety & Wady & - VeAn Poland
Oczu
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Czy warto zrobić makijaż permanentny oczu?

Makijaż permanentny oczu jest bardzo popularny.

Korzystając z tej usługi, możesz korygować różne wady oczu: obniżone kąty, wąskie oczy i tak dalej. Permanent pozwala sprawić, by rzęsy były wizualnie grubsze, wyglądały jako bardziej wyraziste i były bardziej otwarte. Ponadto dzięki tej procedurze nie ma już potrzeby codziennego tworzenia strzałek za pomocą kosmetyków, które pod wpływem zwiększonej wilgoci mogą się zepsuć, rozmazać się lub rozciekać się.

Wielkość permanentnego makijażu oczu może być różna:

 • Pigment wypełniający przestrzeń między rzęskową - wizualnie tworzy gęstość rzęs;
 • Tworzenie strzałek na powiekach, zarówno na górze - efekt eyelinera;
 • Tworzenie strzałek z cieniowaniem - wizualnie przypomina kredkę do oczu z ołówkiem;
 • Imitacja cienia do powiek.


Makijaż permanentny na oczach jest odpowiedni dla każdego wieku. Młodym dziewczynom ta usługa nadaje obrazowi jasność, sprawia, że wygląda atrakcyjnie i wyraziście. Makijaż permanentny pozwala dojrzałym kobietom być zawsze w dobrej formie, dodaje im blasku i ukrywa zmarszczki wokół oczu. Ta usługa zapewnia świeżość wyglądu w każdym wieku.

Permanentna kreska na oku rodzaje
Permanentna kreska na oku rodzaje

Rodzaje nałożenia pigmentów na oczy

 1. Wypełnienie przestrzeni między rzęskami kolorem.
  1. Polecany do rzadkich rzęs, wizualnie wypełnia rzęsy gęstością i kolorem. Dzięki tej technice makijaż permanentny nie jest widoczny, wszystko wygląda naturalnie, jak w przypadku naturalnej twarzy bez kosmetyków.
 2. Permanent na linii rzęskowej - linia wzrostu rzęs jest tatuowana, a linia nie wystaje za kraj oka.
 3. Permanentne strzałki wyglądają jak narysowane kredką do oczu.
  1. Strzałka rysowana jest blisko linii rzęskowej. Kolor, kształt, szerokość i długość mogą być całkowicie różne, wszystko zależy od preferencji klienta. Najpopularniejsza jest klasyczna czarna strzała z kucykiem. Permanent jest nakładany zarówno na górną, jak i dolną powiekę. Warto jednak zauważyć, że strzałka dolnej powieki nie pasuje każdemu. Dlatego najpierw skonsultuj się ze specjalistą i wysłuchaj jego opinii.
 4. Strzałka z cieniowaniem pigmentu.
  1. Za pomocą pigmentu rysuje się wyraźną linię z wewnętrznego kącika oka, do zewnętrznej krawędzi linia staje się gładka, wpadając w jasny odcień. Ta opcja doskonale podkreśla oczy, robi je wizualnie większymi. Ta technika wygląda bardzo dobrze na dojrzałej skórze, w tym przypadku cieniowanie skrywa małe zmarszczki na powiekach.
 5. Imitacja cienia jest dość złożonym rodzajem permanentu, wymagającym wielu przejść od jednego koloru do drugiego.
  1. Głównym celem mistrza jest zapewnienie naturalnego wyglądu tego rodzaju makijażu permanentnego na twarzy i bez użycia kosmetyków. Korzystając z tej techniki, można zrobić kształt oczu bardziej okrągłymi lub wydłużyć je. Również makijaż permanentny tego rodzaju ukrywa zmarszczki na powiekach i takie wady, jak blizny.
Permanentna kreska na oku rodzaje
Permanentna kreska na oku rodzaje
Permanentna kreska na oku rodzaje

Zalety makijażu permanentnego oczu

Zaletą makijażu permanentnego oczu jest nie tylko wodoodporność, ale również to, że dobrze dobrany makijaż permanentny pozwala skorygować wiele wad:

 • Wąska linia strzałki, płynnie rozciągająca się na zewnątrz oka, pomoże skorygować głęboko osadzone gałki oczne;
 • Szeroka strzałka z cieniowaniem koloru zrobi głębszymi wypukłe oczy, w tym przypadku pigment powinien być ciemny;
 • Przy małych oczach zalecane są strzałki typu kolorowego (z wyjątkiem czarnego pigmentu);
 • Długa strzałka z kolorowym cieniowaniem na zewnętrznym kąciku oka, która wystaje poza gałkę oczną, optycznie sprawi, że okrągłe oczy będą wydłużone;
 • Odległe od siebie oczy poprawią wizualnie strzałki, które dobrze podkreślają wewnętrzny kącik oka, strzałki powinny być cieńsze na zewnątrz;
 • W przypadku ścisłego roztasowania oczu pomocne będą strzałki zaczynające się od środka oka, na końcu płynnie przechodzące w cień;
 • W przypadku wąskich oczu, tworząc strzałkę od środka powieki, strzałka jest bardziej pogrubiona;
 • Skierowane w dół kąciki oczu poprawią strzałki, które płynnie przesuwają się od cienkiej linii do grubszej.
Permanentna kreska na oku rodzaje
Permanentna kreska na oku rodzaje

Ból przy zabiegu

Pigment nakłada się na skórę powiek wyłącznie z zastosowaniem znieczulenia.

Na powiekach skóra jest bardzo cienka, więc krem lub żel znieczulający działają dość szybko i skutecznie. Dlatego sesja makijażu permanentnego jest bezbolesna. Więc przy wypełnieniu kolorem przestrzeni między rzęsami, można poczuć tylko łaskotanie. Jeśli działanie leku przeciwbólowego się skończyło, klient nie odczuwa ostrego bólu. W takim przypadku mistrz powtórnie nakłada znieczulenie na skórę powiek.

Warto również zauważyć, że bolesne odczucia mogą być nie tylko fizyczne, ale i z powodów psychicznych. Jeśli klient jest bardzo zdenerwowany, lepiej dać mu środki uspokajające, najważniejsze jest, aby nie przekroczyć ich dawkę.

Warto pamiętać, że nie tylko doświadczenie i kwalifikacje specjalisty decydują o jakości wyniku końcowego. Na jakość makijażu permanentnego wpływa przede wszystkim pięlęgnacja nad tym obszarem i zgodność z zaleceniami, które podaje Specjalista. Tylko w tym przypadku permanentny makijaż na oczach będzie zachwycał swoim pięknem i jakością przez wiele lat.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.