Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym: Brwi & Usta - VeAn Poland
Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Pielęgnacja skóry po makijażu permanentnym

Każda kobieta stara się być piękna i zadbana, a wiele osób szuka usług mistrza tatuażu, aby osiągnąć ten cel.Makijaż permanentny pozwala uzyskać wiele, nie tylko daje makijaż przez wiele lat, ale także koryguje wiele wad wyglądu. I oczywiście każda kobieta chce mieć wysokiej jakości permanentny makijaż, aby mieć pewność, że jej wygląd nie zostanie zepsuty. Dlatego konieczne jest znalezienie naprawdę wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty.

Oczywiście, jak skuteczna będzie procedura makijażu permanentnego, zależy od umiejętności i wiedzy mistrza, a także od jakości użytych pigmentów. Jednak nie tylko te dwa czynniki wpływają na jakość usługi. Równie ważną rolę odgrywa sposób pielęgnacji makijażu permanentnego.

Gojenie makijażu permanentnego to ważny okres, w którym świeżo wykonany makijaż wymaga maksymalnej i regularnej pielęgnacji. Aby to zrobić, musisz postępować zgodnie z zaleceniami podanymi przez specjalistę i przestrzegać pewnych ograniczeń. Nie są od Ciebie wymagane żadne poważne wysiłki ani niewykonalne zadania, wszystko jest niezwykle proste. Uszkodzoną skórę należy pielęgnować, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Okres rekonwalescencji

Każdy rodzaj tatuażu ma swoje własne niuanse pielęgnacji.Pielęgnacja makijażu permanentnego warg różni się nieco od pielęgnacji brwi, a pielęgnacja oczu po zabiegu tatuażu też ma swoje własne cechy. Aby lepiej zrozumieć wszystkie zasady pielęgnacji, należy zapoznać się ze wszystkimi niuansami każdego z zabiegów makijażu permanentnego.

Po zabiegu makijażu permanentnego brwi kolor pigmentu będzie jaśniejszy do dwóch tonów, gdy pojawi się zaskorupienie, kolor będzie wyglądał na wyblakły. Po całkowitym wygojeniu odcień pigmentu wróci do normy.

Tę samą sekwencję obserwujemy w przypadku tatuażu na ustach. Jest tu jednak jeszcze jeden niuans, przed wykonaniem makijażu permanentnego ust konieczne jest wykonanie zabiegu profilaktycznego przeciwko występowaniu opryszczki, aby w przyszłości nie wystąpiły komplikacje.

Makijażowi permanentnemu na powiekach towarzyszy obrzęk przez kolejne 2-4 dni po zabiegu.

pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym
pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Zasady
codziennej pielęgnacji

Podczas gojenia skóra wymaga szczególnej uwagi i regularnej pielęgnacji, ale to nie znaczy, że okres rekonwalescencji wymaga niemożliwego wysiłku.Pielęgnacja uszkodzonej skóry jest podobna do codziennej pielęgnacji za pomocą specjalnych produktów.

  • Przez pierwsze tygodnie po zabiegu uszkodzony obszar skóry należy smarować kremem o działaniu regenerującym.
  • Jednocześnie środek nie powinien zawierać substancji agresywnych, ponieważ może powodować reakcję alergiczną. Mistrz makijażu permanentnego podpowie Ci, jakiego kremu użyć.
  • Krem należy nakładać cienką warstwą, nadmierna ilość środku może wywołać odwrotną reakcję i zaszkodzić skórze.
  • Skóra nie powinna wysychać, wpłynie to negatywnie na jakość makijażu permanentnego.
  • Kremy przeciwzapalne należy nakładać na makijaż permanentny dwa do trzech razy dziennie. Ważne jest, aby używać tylko tych środków, które zaleci specjalista. Samoleczenie może powodować nieprzyjemne konsekwencje.
  • Jeśli na obszarze z makijażem permanentnym pojawi się skorupa ochronna, należy ją chronić, ponieważ stanowi barierę ochronną. Skórki absolutnie nie należy trzymać na parze, odrywać, drapać i pocierać. Po wygojeniu się skóry jest ona usuwana samodzielnie.
  • Po całkowitym zejściu skorupy tatuaż należy regularnie smarować kremem przez tydzień.
pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Używanie
kosmetyków dekoracyjnych

Czy po zabiegu tatuażu można stosować kosmetyki?To często zadawane pytanie wielu kobiet. Eksperci zalecają, aby podczas gojenia się tatuażu zrezygnować z używania dekoracyjnych kosmetyków. Skóra w okresie rekonwalescencji jest bardzo wrażliwa i dlatego reaguje gwałtownie na wszystkie leki. Dekoracyjne produkty kosmetyczne mogą powodować proces zapalny, który opóźni okres gojenia. Aby leczenie makijażu permanentnego przebiegało bez komplikacji, na chwilę warto zrezygnować z takich kosmetyków, jak: krem tonujący, puder, szminka (w przypadku tatuażu ust), cień do powiek i tusz do rzęs (w przypadku tatuażu powiek), cień do powiek i kredka (w przypadku tatuażu brwi).

pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym
pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Zalecenia dotyczące pielęgnacji sezonowej

Warto również zauważyć niuanse sezonowej pielęgnacji skóry po zabiegu tatuażu.W chłodną jesień i zimę skórę należy chronić przed wiatrem, śniegiem i deszczem. Należy również unikać nagłych zmian temperatury. Skórze należy zapewnić płynne przejście od zimna do gorąca lub od gorąca do zimna.

W upalne lato i na wiosnę skórę należy chronić przed promieniami słonecznymi. W tym celu stosuje się specjalne środki ochrony przeciwsłonecznej. Mistrz powinien zdecydowanie doradzić ci odpowiedni środek.

pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym
Niuanse pielęgnacji
każdej strefy twarzy

Aby skóra goiła się szybciej i bez różnych komplikacji, należy odpowiednio zadbać o każdy obszar makijażu permanentnego.

Każda strefa twarzy ma swoje własne niuanse:

  • Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi ważne jest, aby nie uszkodzić powstałej skórki, powinna ona sama odpaść;
  • Po makijażu permanentnym powiek powstała skórka powinna być sucha, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania kremów i innych preparatów nawilżających;
  • Po wykonaniu makijażu permanentnego ust ważne jest, aby chronić ich przed słońcem.Powyższe zasady są tylko najważniejszymi punktami, bardziej szczegółowe informacje na temat pielęgnacji odpowiedniego obszaru twarzy, zapewni Ci mistrz makijażu permanentnego.

Każda kobieta chce być piękna i kobieca, podczas gdy nie zawsze można osiągnąć maksymalny wynik z prostych kosmetyków dekoracyjnych. Makijaż permanentny to usługa, która pozwala spełnić kobiece pragnienia i wyglądać na zadbaną i świeżą przez długie lata. Po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego ważne jest, aby zapewnić skórze maksymalną ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego oraz regularnie pielęgnować uszkodzony obszar. Tylko wtedy będziesz mogła cieszyć się pięknym makijażem permanentnym przez wiele lat swojego życia.

pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym
pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.