Rodzaje makijażu permanentnego
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Rodzaje makijażu permanentnego

Nie wszystkie dziewczyny z natury mają idealne usta, brwi i kształt oczu.Dlatego wielu poprawia swój wygląd za pomocą codziennego makijażu, stosując kosmetyki. Jednak codzienne tworzenie idealnego makijażu zajmuje dużo czasu i wysiłku. Rzeczywiście, podczas porannych przygotowań większość czasu poświęca się na makijaż. Ponadto produkty kosmetyczne nie zawsze są odpowiednie dla skóry, z tego powodu na skórze mogą wystąpić różne podrażnienia i reakcje alergiczne. Aby tego uniknąć, możesz po prostu zapisać się na usługę tatuażu i cieszyć się swoim wyglądem przez wiele lat.

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, podczas którego do warstw skóry klienta wprowadza się specjalny pigment o różnych odcieniach. Za pomocą makijażu permanentnego możesz skorygować brwi, usta, oczy, kości policzkowe, a także zmieniać wiele wad ciała w postaci oparzeń i blizn. Usługa ma kilka rodzajów, za pomocą których można skorygować dowolną strefę twarzy i ciała:

 • Makijaż permanentny brwi;
 • Warg;
 • Oczy;
 • Ciała (korekcja otoczki sutków, kamuflaż blizn, trychopigmentacja).Wszystkie powyższe usługi pomagają pozbyć się wielu wad wyglądu osoby. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z rodzajów makijażu permanentnego.

Rodzaje makijażu permanentnego

Permanent na brwiach

Brwi odgrywają bardzo ważną rolę w wyglądzie osoby, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla siebie kształt i ton pigmentu.W dziedzinie tatuażu istnieje kilka technik tworzenia brwi.

 • Metoda włoskowa polega na narysowaniu każdego włosa w ich naturalnym kierunku wzrostu. Ta technika pozwala nie tylko skorygować brwi, ale także nadać im gęstość. Ta technika wygląda bardzo naturalnie, ze względu na splot z naturalnymi włosami. Narysowane włosy są bardzo trudne do odróżnienia. Metoda włoskowa ma dwie szkoły: europejską i wschodnią. W metodzie europejskiej włosy znajdują się w tej samej odległości, w kierunku do góry. W metodzie wschodniej włosy są rysowane o różnych długościach i różnym kierunku, podobnie jak przy naturalnym wzroście brwi.
 • Technika cieniowania — wygląda wizualnie jak podczas malowania cieniami. Dzięki kompetentnemu doborowi tonu barwnika wygląda bardzo naturalnie. Możesz też użyć bardziej nasyconych odcieni, ciemniejszych niż naturalny, aby nadać im wyrazistości.
 • Technika 3D obejmuje dwie poprzednie techniki. Początkowo mistrz rysuje włosy, zauważalnie jaśniejszym odcieniem pigmentu, wykonuje cieniowanie. Ta technologia barwienia tworzy objętość i wypełnia kolor, a brwi wyglądają naturalnie.
 • Microblading lub jak to się też nazywa — Tatuaż 6D. Ta technologia jest wykonywana bez pomocy specjalnych maszyn, praca jest wykonywana całkowicie ręcznie, przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę. Dzięki tej metodzie symulowany jest naturalny wzrost włosów ze wszystkimi niuansami ich wzrostu. Mistrz tworzy dla każdego włosa własną grubość, kierunek, zgięcie. Brwi wyglądają bardzo naturalnie, nawet z bliska trudno jest odróżnić je od naturalnych brwi.
 • Mikropigmentacja — ma wiele innych nazw, na przykład: manualny makijaż permanentny brwi. Jest to ręczna metoda rysowania brwi i cieniowania pigmentem.
Rodzaje makijażu permanentnego
Rodzaje makijażu permanentnego

Makijaż permanentny warg

 1. Tworzenie konturu.
  1. Tylko linia ust jest pigmentowana, aby kontury były widoczniejsze i bardziej wyraziste. Konturowanie pomaga skorygować asymetrię, nadać objętość. Z reguły, aby stworzyć kontur, wybierane są odcienie bazy barwiącej podobne do naturalnego odcienia warg. Jednak na życzenie klienta można użyć dowolnego odcienia barwnika.
 2. Cieniowanie.
  1. Pozwala również poprawić kształt, nadaje dodatkową objętość cienkim wargom. Cieniowanie wykonuje się zarówno częściowo, jak i całkowicie wypełniając wargi wybranym odcieniem. Pigmenty są zwykle stosowane w bardziej wyraźnych odcieniach niż naturalne, co tworzy efekt świeżości i objętości.
 3. Tatuaż 3D.
  1. Żeby stworzyć usta, stosuje się dwie poprzednie technologie, a także stosuje się kilka odcieni pigmentu. Ta technologia jest zalecana dla właścicieli cienkich warg, aby nadać objętość i nasycenie. Ważną rolę odgrywa właściwy dobór barwników, ponieważ wykonywane są złożone płynne przejścia. Za pomocą prawidłowej gry odcieniami tworzona jest wizualna objętość. Często do obrysu konturu stosuje się jasne kolory, które płynnie przechodzą w naturalne. Pozwala to jeszcze bardziej zwiększyć objętość, nie naruszając naturalnego wyglądu. Dlatego ważne jest, aby skontaktować się z doświadczonym specjalistą w tej dziedzinie.
Rodzaje makijażu permanentnego

Permanent na oczach

 1. Zabarwienie przestrzeni między włosami rzęs.
  1. Ta technika jest odpowiednia dla oczu o dowolnym kształcie i rozmiarze. Pigment nakłada się na rzęsową krawędź górnej powieki, nie przekraczając jej granic. Metoda ta pozwala na optycznie pogrubienie rzęs i wypełnienie ich dodatkowym blaskiem. Wygląda bardzo naturalnie, nie tworząc wrażenia makijażu. Służy również do rysowania linii rzęs, która również wizualnie podkreśla rzęsy. Jednocześnie linię można nieco zacienić, co nada wyrazistości.
 2. Tworzenie kreski na górnej powiece.
  1. Kreski są wykonywane w dowolnym kolorze, dowolnym kształcie, długości i szerokości. Odpowiednio dobrana kreska pozwala skorygować kształt i rozmiar oczy: zaokrąglić, wydłużyć, wizualnie powiększyć lub zrobić węższe, skorygować wybrzuszenie i nadać wyrazistości głęboko osadzonym oczom. Wykonując kreskę, mistrz najpierw rysuje na powiece szkic specjalnym markerem, a po zaakceptowaniu kreski przez klientkę rozpoczyna nakładanie pigmentu.
 3. Podkreślenie dolnej powieki.
  1. Zazwyczaj łączy się z kreską na górnej powiece. Rysowanie dolnej powieki koryguje kształt oczu, ale trzeba być wyjątkowo ostrożnym, bo nie każdej osobie pasuje kreska na dolnej powiece.
 4. Efekt cieni.
  1. Stosuje się permanentny w dowolnym kolorze i odcieniu, z cieniowaniem pigmentowym. Dobrze nadaje się do skóry dojrzałej, ponieważ jest w stanie ukryć wiele zmarszczek związanych z wiekiem.
Rodzaje makijażu permanentnego
Rodzaje makijażu permanentnego
Tatuaż na różnych
częściach ciała
 1. Makijaż permanentny na kościach policzkowych.
  1. Powstaje efekt nałożonych rumieńców. Wybiera się odcień pigmentu, który nakłada się na obszar kości policzkowych za pomocą metody cieniowania. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni odcień, aby rumieniec wyglądał naturalnie.
 2. Korekcja otoczki sutkowej służy do rekonstrukcji brodawki sutkowej, jeśli klientka jest niezadowolona z jej wyglądu i wstydzi się z tego powodu.
  1. Kształt, kolor i rozmiar sutków są korygowane na stałe. Ponadto technika ukrywa różne blizny dostępne na klatce piersiowej po operacji. Permanent otoczki koryguje: kształt sutków, ich kolor, rozmiar, asymetrię, wady po podniesieniu piersi lub jej powiększeniu.
 3. Trychopigmentacja oznacza tatuaż w obszarze włosów na głowie.
  1. Pigment tworzy imitację włosów, która ukrywa taki brak, jak łysienie, zarówno częściowe, jak i całkowite wypadanie włosów. Ponadto trychopigmentacja pozwala skutecznie ukryć różne blizny znajdujące się w okolicy głowy.
 4. Kamuflaż.
  1. Podczas kamuflażu używa się kilku pigmentów jednocześnie. Technologia ukrywa takie wady skóry jak: blizny, oparzenia, rozstępy, bielactwo. Odcienie barwników dobierane są odpowiednio do rodzaju i odcienia skóry klienta. Przy pomocy kompetentnej gry wybranych tonów blizna lub oparzenie leczone kamuflażem są prawie niewidoczne.

Wymienione rodzaje tatuażu są szeroko poszukiwane, ponieważ nie tylko podkreślają naturalne piękno, ale także pomagają skutecznie ukryć różne wady skóry. Najważniejsze jest, aby umówić się na spotkanie z doświadczonym, sprawdzonym specjalistą, który wykona pracę nie tylko jakościowo, ale także sumiennie.

Tatuaż jest naprawdę ratunkiem dla wielu dziewcząt i kobiet. W końcu zabieg pozwala wyglądać świeżo, zadbanie i pięknie o każdej porze dnia i nocy, w każdych warunkach atmosferycznych. Po wykonaniu tej procedury nie ma już potrzeby codziennego wstawania o świcie, aby twój obraz był w doskonałym stanie. Możesz także zapomnieć o ciągłych wydatkach na kosmetyki przez wiele lat. Zwracając się do doświadczonego, wykwalifikowanego specjalisty od tatuażu, przez wiele lat będziesz cieszyć się idealnym obrazem stworzonym specjalnie dla ciebie.

Rodzaje makijażu permanentnego
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami