Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem - VeAn Poland
Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem

Pomimo faktu, że usługi takie jak makijaż permanentny i tatuaż od dawna są znane wszystkim.Wielu myli te dwa pojęcia. W tym artykule porozmawiamy o wszystkich różnicach tych usług i ich głównych zadaniach.

Najpierw przeanalizujemy, jaka jest usługa makijażu permanentnego. Pigment jest wprowadzany do warstw skóry na głębokość 0,8 milimetra, co pozwala na noszenie nieusuwalnego makijażu przez kilka lat. Do stworzenia makijażu permanentnego używa się specjalnych pigmentów na bazie naturalnej, które nie wywołują reakcji alergicznych, a z czasem są naturalnie wydalane z organizmu. Dzięki tej usłudze podkreślają i korygują brwi, kości policzkowe, usta i oczy.

Tatuaż jest wprowadzeniem pigmentu do warstw skóry, który pozostaje na ciele osoby przez całe życie. Z reguły za pomocą tatuażu osoba ozdabia swoje ciało, pokazuje swoją osobowość. Tatuaż może również ukryć różne wady: blizny, oparzenia i tak dalej.

Dlaczego te dwie usługi są często mylone i jakie są ich różnice?

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem
Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem

Różnica tatuażu i
makijażu permanentnego

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem polega przede wszystkim na ich przeznaczeniu i trwałości.Wiele osób myli te procedury, ale w rzeczywistości są one zupełnie inne i mają wiele różnic między sobą:

 1. Okres trwania na skórze.
  1. Makijaż permanentny nie trwa wiecznie, jeśli korekta nie zostanie przeprowadzona na czas, zostanie całkowicie wydalona z organizmu w naturalny sposób. Dzieje się tak właśnie ze względu na skład pigmentów, które są używane do tworzenia makijażu permanentnego.
 2. Tatuaż po nałożeniu na ciało z czasem nie znika, ale pozostaje na ciele osoby na zawsze.
  1. Uszkodzenia skóry Permanent powoduje minimalne obrażenia skóry dzięki niższemu poziomowi głębokości wprowadzania pigmentu.Podczas wypełniania tatuażu pigment jest wprowadzany do skóry na głębokość dwóch milimetrów, co znacznie bardziej uszkadza skórę. Ponadto okres rekonwalescencji po tatuażu trwa znacznie dłużej niż po makijażu permanentnym.
 3. Skład pigmentu.
  1. Jak już zostało powiedziane powyżej, do makijażu permanentnego używa się barwników na bazie naturalnej.Aby stworzyć tatuaże, w skórę wstrzykiwane są syntetyczne pigmenty, które nie są naturalnie wydalane. Można je usunąć za pomocą sprzętu laserowego.
 4. Usuwanie pigmentu.
  1. Makijaż permanentny jest usługą tymczasową, której pigmenty mogą być utylizowane niezależnie od ciała. Jeśli chcesz usunąć makijaż permanentny, będziesz potrzebować kilku zabiegów laserowego usuwania.Usunięcie tatuażu, w zależności od jego wielkości, koloru i jakości pigmentów, będzie wymagało znacznie więcej sesji laserowych niż w przypadku tatuażu.
 5. Cel usług.
  1. Najbardziej podstawową różnicą między makijażem permanentnym a tatuażem są ich cele. Makijaż permanentny służy do wykonywania make-upu na twarzy: brwi, usta, kreski na oczach, rumieniec na kościach policzkowych. Ponadto za pomocą makijażu permanentnego koryguje się wiele wad twarzy: łysienie brwi, cienkie usta, rozmiar oczu i wiele innych.Usługa tatuażu ma inny cel.Za pomocą obrazów ciała osoba może wyrazić siebie, pokazać swoją osobowość, ozdobić swoje ciało ulubionymi rysunkami. W ten sposób osoba wyraża swoje wartości, zasady i emocje, pokazując ludziom swoją pozycję życiową.

W tym artykule przedstawiliśmy Ci wszystkie różnice między usługami tatuażu a makijażem permanentnym. Obie cieszą się dużym zainteresowaniem i stale się rozwijają, zaskakując klientów fajnymi nowościami i jakością usług.

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem
Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem
Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.