Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi - VeAn Poland
Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi

Makijaż permanentny i tatuaż, między tymi usługami rzadko ktoś zauważa różnicę, ponieważ są one bardzo podobne.Zabiegi te przeznaczone są do makijażu długotrwałego. Która usługa jest lepsza i jaki zabieg lepiej zastosować do pigmentacji brwi? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Tatuaż jest często nazywany kolorowym tatuażem. Makijaż permanentny niesie ze sobą znaczenie makijażu długotrwałego, który jest tworzony przez procedurę mikropigmentacji. Obie sesje są przeznaczone do tego samego celu, dlatego wiele osób myli je ze sobą.

Istnieją jednak różnice, są to:

  • Typ urządzenia do wprowadzania pigmentu;
  • Głębokość wprowadzania barwnika do warstw skóry;
  • Czas trwania makijażu;
  • Rodzaj pigmentu.Opierając się na powyższych wskaźnikach, bolesność usług jest różna, a wynik również jest różny.

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi

Używany sprzęt

W przypadku usługi tatuażu stosuje się maszynki do tatuażu, których liczba zależy od ich funkcji i celu.Akcesoria dołączone do maszyn mogą być zdejmowane lub nieusuwalne. Akcesoria muszą koniecznie podlegać sterylizacji.

Do tatuażu stosuje się następujące typy urządzeń:

  1. Maszynka do konturowania.
    1. Za jej pomocą kreator tworzy cienkie, wyraźne linie, które nie są przeznaczone do wypełniania obszarów na dużą skalę. Wyrazistość linii zapewnia igła, która ostrym ruchem wchodzi i wychodzi z warstw skóry. Nie pozostawia smug i zacieków. Pigment nakładany jest równomiernymi, wyraźnymi liniami. Takie urządzenie pozwala na stworzenie pięknego kształtu brwi, rzadziej używane do włoskowej metody nakładania tatuażu brwi.
  2. Urządzenie do wypełniania kolorów.
    1. Maszynka nie jest przeznaczona do konturowania, dobrze radzi sobie z wypełnianiem koloru pustej przestrzeni. Jednocześnie skóra klienta ma minimalny poziom podrażnienia skóry. Igła wchodzi wolniej do warstwy skóry, pozostawiając w warstwach skóry właściwej plamy, które się rozmazują. Proces gojenia po tej maszynie trwa znacznie szybciej. Maszynka służy tylko do cieniowania brwi.

Makijaż permanentny wykonuje się za pomocą innego sprzętu. Do mikropigmentacji wykorzystywana jest specjalna maszynka, która pozwala mistrzowi samodzielnie ustawić głębokość wkłucia igły oraz jej częstotliwość. Igła maszynki jest umieszczona pod specjalnym kątem, igła wchodzi w warstwy skóry w sposób zrównoważony, co pozwala na regulację dopływu pigmentu i mniejsze uszkodzenie skóry. Maszynkę wyróżnia lekkość i dokładność rysowania. Stosowane igły są jednorazowego użytku.

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi
Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi

Głębokość
wprowadzania pigmentu

Głębokość wprowadzania pigmentu jest jedną z głównych różnic między makijażem permanentnym a tatuażem brwi.Podczas tatuażu głębokość barwnika jest znacznie głębsza niż w innej procedurze. Na tej podstawie różny jest czas trwania pigmentu w warstwach skóry.

W drugiej usłudze pigment jest wprowadzany do warstw skóry na głębokość około 5 milimetrów, więc skóra jest mniej obrażona, a procedura jest mniej bolesna. Ze względu na taką głębokość wprowadzania, pigment można łatwo usunąć za pomocą sprzętu laserowego

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi

Rodzaje pigmentów

W przypadku tatuażu i makijażu permanentnego stosuje się pigmenty o innym składzie.W pierwszej usłudze stosuje się barwniki na bazie alkoholu, natomiast w drugiej stosuje się barwniki, w nich głównym składnikiem jest gliceryna.

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi
Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi
Bolesność zabiegów

W powyższym tekście powiedziano już, że podczas tatuażu igła wnika w skórę znacznie głębiej niż podczas mikropigmentacji.W związku z tym usługa tatuażu będzie bardziej bolesna, więc obowiązkowym niuansem jest wstępne zastosowanie znieczulenia.

Makijaż permanentny nie jest tak głęboki, dlatego bolesne odczucia nie są tak jasne.

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi polega na głównych czynnikach zabiegu, używanym sprzęcie i pigmencie. Poza tym istnieją jeszcze inne różnice. To, którą z usług wybrać, zależy od ciebie. W wyniku i przy odpowiedniej pielęgnacji skóry uzyskasz dobry wynik zarówno przy tatuowaniu, jak i mikropigmentacji.

Różnica między makijażem permanentnym a tatuażem brwi
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.