Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej - VeAn Poland
Włoskowej technice
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Makijaż permanentny
brwi w technice włoskowej

Prawie każda kobieta codziennie dba o swoje brwi, malując je ołówkiem, cieniem lub tuszem.


Próbując stworzyć idealny kształt za pomocą pincety i farby, nie zawsze wszystko okazuje się idealnie. Codzienne malowanie brwi nudzi, ponieważ potrzebuje dużo czasu i wysiłku. Każda kobieta chcę, aby brwi zawsze były idealne, bez przykładania do tego specjalnych sił. I jest na to rozwiązanie - makijaż permanentny. Najczęściej stosowana jest właśnie technika włoskowa.

Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej

Tatuowanie brwi jest bardzo popularną usługą.

Dzięki tej technice trudno jest odróżnić włoski tatuowane od naturalnych, wszystko wygląda bardzo naturalnie. Usługa ta skutecznie koryguje kształt, tworzy gęstość brwi i wypełnia puste miejsca. Wygląda bardzo pięknie i utrzymuje się przez kilka lat.

Metodę tą można przeprowadzić w profesjonalnym salonie przy użyciu pigmentu na bazie organicznej. Pigment jest wprowadzany do górnej warstwy skóry, przechodzi okres regeneracji i od wielu lat cieszy klienta swoim pięknem i jakością. Naturalność polega na tym, że mistrz rysuje włosy, które są wplecione w naturalne, i akurat to tworzy efekt grubych, pięknych brwi. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą znieczulenia miejscowego, ponieważ obszar ten jest bardzo wrażliwy. Po makijażu permanentnym w uszkodzonym obszarze kolor będzie jasny, pojawi się ochronna skorupa. Po całkowitym zagojeniu skóry skorupa złuszcza się, a kolor pigmentu normalizuje się.

Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej

Metody tworzenia

Tatuowanie włoskowe ma dwie metody tworzenia brwi: orientalną i europejską.

Każda z tych metod ma swoje niuanse i cechy.

Europejska technika - mistrz za pomocą rysek tworzy każdy włos, wszystkie mają tę samą grubość i długość. Każde włosy unoszą się z lekkim zaokrągleniem. Gładkie zaokrąglenie górnej części obrysu pozwala uzyskać efekt zakrzywionych brwi, które pięknie tworzą kształt. Ta technika jest odpowiednia dla osób z bardzo rzadkimi włosami na początku brwi. Korekta tej techniki jest wykonywana raz na dwa miesiące.

Technika orientalna jest bardziej skomplikowana w wykonywaniu, poradzi sobie z nią tylko wykwalifikowany specjalista. Ta metoda wymaga nie tylko umiejętności wykonywania makijażu permanentnego, ale także zdolności kreatywnych. Jeśli w poprzedniej technice włosy były tego samego rozmiaru i leżały w tym samym kierunku, to technika wschodnia wymaga dużego wysiłku. Włosy są tworzone w różnych kolorach, kształtach i różnej długości. Mistrz rysuje każdy włos tak, że one przeplatają między sobą i między włosami naturalnymi. Takie prace można porównać do pracy jubilerskiej, ponieważ wymagają one również szczególnej ostrożności. Brwi wyglądają tak naturalnie, że nawet z bliskiej odległości bardzo trudno jest zrozumieć, gdzie jest tatuaż i gdzie są naturalne włosy. Korekta tej techniki jest wykonywana raz na roku.

Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej

Zalety metody włoskowej

Brwi odgrywają bardzo dużą rolę w wyglądzie zewnętrznym osoby.

Wiele kobiet próbuje stworzyć własny kształt brwi, dostosować gęstość, ale to nie zawsze działa dobrze. Ciągłe wyskubanie włosów i chemiczne barwniki mają negatywny wpływ na nich. Brwi stają się znacznie cieńsze, wypadają i często zdarza się, że już nie można ich doprowadzić do dobrego stanu. Ciągle wyskubując włosy, korzeń jest uszkodzony. W rezultacie w tym miejscu może pozostać pustka. Wiele kobiet chce, aby ich brwi były gęste i piękne, ale same nie mogą rozwiązać tego problemu. Ponadto, aby przywrócić nie tylko gęstość, ale także kształt zakrętu. Permanentny makijaż włosów jest idealnym rozwiązaniem na ten problem.


Ta metoda sprawia, że rzadkie cienkie brwi stają gęste i piękne. Koryguje kształt, nadaje nasycony kolor. Koryguje asymetrię brwi. Maskuje różne defekty w postaci blizn. Wypełnia puste przestrzenie między włosami.

Dzięki tej technice dziewczęta i kobiety mogą cieszyć się doskonałymi brwiami przez wiele lat.

Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej

Przebieg procedury

Specjalista bada twarz klienta, jego kształt oczu, kształt nosa i czoła.

Następnie za pomocą specjalnego markera specjalista nakłada szkic kształtu na brwi, który jest wybierany zgodnie ze wszystkimi niuansami twarzy. Stylista zaczyna robić makijaż permanentny tylko wtedy, gdy klient w pełni zatwierdzi wynik szkicu.

Wybór koloru odgrywa szczególną rolę, tutaj mistrz patrzy na kolor włosów, ponieważ brwi powinny wyglądać harmonijnie na twarzy. W przypadku kobiet z jasnymi włosami wybierają się brązowe odcienie, odcień i nasycenie będzie takie, jak klient zdecyduje. Ciemnowłosym kobietom wybiera się ciemne odcienie pigmentu. W przypadku rudych włosów dobrze wyglądają brwi w ciepłych odcieniach brązu, czasem można dodać nuty zaczerwienienia.


Po wybraniu kształtu i koloru brwi, mistrz traktuje obszar brwi środkiem antyseptycznym i wykonuje znieczulenie. Gdy tylko znieczulenie zadziała, specjalista zaczyna nakładać pigment. Procedura trwa około godziny. Ważne jest, aby pamiętać, że natychmiast po sesji kolor brwi będzie jasny i nasycony, ale po zagojeniu kolor zmieni się taki, jaki był wybrany.

W okresie gojenia bardzo ważne jest regularne pielęgnowanie brwi. Specjalista szczegółowo opisuje, jak prawidłowo pielęgnować oraz jakie środki i przygotowania należy zastosować. Ogólnie zaleca się stosowanie kremów regenerujących, suchych zimnych okładów i ochrony przeciwsłonecznej. Podczas gojenia w miejscu tatuażu tworzy się skorupa, która chroni uszkodzoną skórę przed środowiskiem zewnętrznym. Ważne jest, aby nie odklejać skórki, nie drapać i nie dotykać jej bez potrzeby. Po kilku dniach ona sama zejdzie.

Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Makijaż permanentny brwi w technice włoskowej
Ograniczenia tatuażu

Makijaż permanentny jest nieszkodliwą i absolutnie bezpieczną procedurą, ale nadal istnieje wiele ograniczeń, zgodnie z którymi tatuaż jest przeciwwskazany:

  • Okres ciąży i laktacji;
  • Choroby wirusowe i zapalne;
  • Hemofilia;
  • Nadmiernie wrażliwa skóra;
  • Wysokie ciśnienie krwi;
  • Padaczka, choroby onkologiczne;
  • Uczulenie na składniki, z których składa się pigment.
Aby uniknąć niepożądanych konsekwencji, przed zabiegiem makijażu permanentnego lepiej najpierw zrobić badanie u lekarz

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.