Tatuaż ust: Techniki & Zalety - VeAn Poland
Ust
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Makijaż permanentny ust

Prawie każda kobieta i dziewczyna ma do czynienia z ciągłymi niedogodnościami związanymi z makijażem ust.

Stworzenie go zajmuje dużo czasu i wysiłku, ponieważ nie zawsze po raz pierwszy udaje się nakreślić idealny kontur. Ponadto od upałów lub wysokiej wilgotności makijaż może zmieniać się na skórze lub rozmazywać, co powoduje wiele problemów. Po każdym posiłku lub filiżance kawy lub herbaty makijaż na ustach musi być cały czas korygowany. Również występuje często problem u kobiet, zwłaszcza przy długich włosach, podczas wietrznej pogody, włosy przylepiają się do warg, a ich usuwanie często powoduje rozmazanie szminki. Ale kobieta zawsze chce wyglądać pięknie! I jest na to rozwiązanie - makijaż permanentny.

tatuaż ust
tatuaż ust

Makijaż ust pozwala uzyskać idealnie wykonane, troszkę spuchnięte usta o pięknym, idealnym konturze. Dzięki tej usłudze nie musisz już martwić się o wygląd ust, zawsze będą w idealnym porządku. Główną zaletą jest to, że makijaż permanentny jest wodoodporny. Możesz bezpiecznie pić ulubione napoje, odwiedzać plaże, baseny, sauny i wiedzieć, że twoje usta są wciąż piękne, z idealnie równomiernym konturem.


Za pomocą permanentnego makijażu warg możliwe jest:

 • Dopasować kształt warg;
 • Nadać i usunąć objętość;
 • Wizualnie dopasować kąciki warg i rozszczep wargi;
 • Dodać nasycenie kolorów.Paleta pigmentów jest wypełniona ogromną liczbą kolorów o różnych odcieniach. Możesz sam wybrać kolor, który bardziej Ci odpowiada. Wykwalifikowany specjalista pomoże Ci wybrać odpowiedni odcień i wypełnić usta nowymi kolorami.

tatuaż ust
tatuaż ust
tatuaż ust

Rodzaje makijażu permanentnego ust

Tatuaż na ustach ma kilka odmian, które odgrywają dużą rolę w tworzeniu objętości.

 1. Kontur.
  1. Za pomocą konturu korygowane są rozmyte linii warg, kontur pozwala również wizualnie zwiększyć rozmiar warg. Z reguły konturowanie wykonuje się za pomocą pigmentu, który pasuje do naturalnego koloru warg tonem lub jest nieco ciemniejszy. Jest to konieczne, aby zapobiec kontrastowaniu konturów z ustami klienta. Dość często ten rodzaj tatuażu uzupełniany jest cieniowaniem pigmentu.
 2. Technika mieszana.
  1. Ten typ obejmuje konturowanie i cieniowanie kolorów z płynnym przejściem. Pigment jest wybierany jaskrawy, ale po nałożeniu wygląda całkiem naturalnie. Cieniowanie może być częściowe lub pełne. Jeśli dziewczyna ma cienkie usta, pełne cieniowanie nie będzie działać, ponieważ objętość warg zostanie utracona. Za pomocą techniki mieszanej można dopasować linię warg, ich kształt i objętość, aby nadać nasycony kolor naturalnym wargom.
 3. Tatuaż 3D.
  1. Ta technika pozwala wizualnie dodawać objętości w usta za pomocą kompetentnej gry odcieni kolorów. Podczas tworzenia tatuażu 3D stosuje się jednocześnie kilka pigmentów o różnych odcieniach, za pomocą płynnego przejścia wypełniają usta objętością, dzięki czemu ich kolor jest bardziej nasycony i soczysty.Paleta pigmentów jest tak różnorodna, że za ich pomocą można stworzyć idealnie spuchnięte usta o dowolnym kolorze i odcieniu. Istnieją również pigmenty, które tworzą efekt połysku na ustach.

tatuaż ust

Przebieg procedury

Na podstawie twoich życzeń tatuażysta stworzy szkic na twoich ustach za pomocą specjalnego markera.


Bez Twojej zgody specjalista nie rozpocznie procedury. Mistrz zaczyna robić tatuaż dopiero wtedy, gdy klient w pełni zatwierdzi wybrany szkic warg i odcień koloru pigmentu.

Usta są bardzo wrażliwe, dlatego przy permanentnym makijażu konieczne jest znieczulenie. W takim przypadku stosuje się metodę aplikacji (maści przeciwbólowe, kremy) lub wykonuje się zastrzyk. Druga metoda gwarantuje całkowite znieczulenie ust.

Zasadniczo sesja makijażu permanentnego warg trwa od pół godziny - do trzech godzin. Niektóre techniki makijażu permanentnego wymagają kilku zabiegów.

tatuaż ust
tatuaż ust
tatuaż ust

Utrzymanie koloru

Po pewnym czasie jaskrawość pigmentu zniknie, jak szybko to nastąpi, zależy od indywidualnych cech ciała klienta.

Jeśli popatrzyć na średni okres, będzie to około dwóch lat. Jeśli tatuaż został wykonany po raz pierwszy, jego rozjaśnienie następuje szybciej niż przy kolejnych powtarzanych procedurach. Przeprowadzając korektę raz na trzy lata, tatuaż będzie wyglądał idealnie przez nieograniczony czas.

tatuaż ust
tatuaż ust
Ograniczenia dla zabiegu

W przypadku chorób przewlekłych przed zabiegiem makijażu permanentnego należy najpierw skonsultować się z lekarzem.


Makijaż permanentny nie może być wykonywany w obecności następujących chorób:


 • Cukrzyca w postaci zależnej od insuliny - przy takiej chorobie każde uszkodzenie skóry może goić się bardzo długo i problemowo, z tatuażem mogą wystąpić niepożądane konsekwencje;
 • Opryszczka o ostrej formie;
 • HIV i AIDS;
 • Hemofilia jest poważną chorobą ze słabym krzepnięciem krwi;
 • Padaczka;
 • Zaburzenia psychiczne;
 • Okres ciąży;
 • Okres laktacji;
 • Choroby autoimmunologiczne;
 • Astma oskrzelowa;
 • Reakcje alergiczne na skład pigmentu.Aby uzyskać jakościowy i perfekcyjny makijaż permanentny warg, trzeba najpierw skontaktować się z wykwalifikowanym, zaufanym specjalistą, który ma przyzwoite doświadczenie w tej dziedzinie. Co więcej, wszystko zależy od Ciebie, Twojej pielęgnacji o makijażu permanentnym i również przestrzegania zaleceń specjalisty. Nie zapomnij o korekcji koloru. Wtedy twoje usta będą zachwycać swoim pięknem każdego dnia przez wiele lat.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.