Usuwanie makijażu permanentnego removerem
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Usuwanie makijażu permanentnego removerem

Usługa makijażu permanentnego jest bardzo poszukiwana, ponieważ dzięki niej nie ma już potrzeby ciągłego martwienia się o swój wygląd.



Nie musisz się już martwić, że szminka lub brwi się rozmazują, spłynie eyeliner lub tusz do rzęs, nie musisz ciągle sprawdzać makijażu w lustrze. Makijaż permanentny nie boi się dużej wilgotności ani nawet deszczu. Możesz bezpiecznie odwiedzać sauny, baseny, siłownie i nie martwić się o makijaż. Jednak pomimo wielu zalet, wiele kobiet wciąż chce usunąć pigment z twarzy. Powodem tego może być nudny kolor, zmiana wizerunku lub priorytetów i tak dalej. Usuwanie makijażu permanentnego odbywa się na trzy sposoby: kamuflaż, sprzęt laserowy i remover. W tym artykule omówimy ostatnią metodę.

Usuwanie makijażu permanentnego removerem

Co to jest remover?

Remover to odczynnik chemiczny, który wnikając pod skórę, zaczyna wchodzić w interakcje z pigmentem.



W wyniku reakcji powstaje kolejna substancja, która usuwa pigment na zewnątrz. W rezultacie na leczonym obszarze tworzy się skórka, która później sama odpadnie. Kiedy skórka w pełni zejdzie, na jej miejscu powstaje obrzęk i zaczerwienienie. Warto od razu zauważyć, że nie jest to blizna ani oparzenie, jest to całkowicie normalna reakcja, po zagojeniu skóra nabiera naturalnego wyglądu.

Usuwanie makijażu permanentnego removerem to odpowiedzialna procedura, która wymaga szczególnej wiedzy i ścisłego przestrzegania technologii. Przy najmniejszym błędzie na skórze klienta może powstać oparzenie lub blizna. Aby tego uniknąć, musisz umówić się na wizytę do wykwalifikowanego specjalistę, którego jesteś pewien, słyszałeś o nim pozytywne recenzje i widziałeś portfolio z jego pracami. Jeśli mistrz dopiero niedawno ćwiczy usuwanie pigmentu za pomocą removera, nie powinieneś ryzykować.

Usuwanie makijażu permanentnego removerem
Usuwanie makijażu permanentnego removerem

Usuwanie
pigmentu z ust i brwi

Usuwając makijaż permanentny brwi, remover działa tylko na pigment w skórze, natomiast włosy nie zmieniają swojego koloru.



Pigment jest również dość dobrze usuwany z ust, nie pozostawiając szarego odcienia. Ponadto nadal istnieją wady zabiegu. W przypadku usunięcia pigmentu za pomocą sprzętu laserowego nie pozostawia po sobie żadnych śladów, a po odczynniku chemicznym rany pozostają na skórze. W okresie rekonwalescencji rany będą miały skorupę, która sama zejdzie i nie pozostawi po sobie śladów. Jeśli ciągle dotykasz lub odrywasz skórkę, na jej miejscu tworzy się blizna.

Ważne jest również, aby pamiętać, że przed sesją usuwania pigmentu z ust należy najpierw wziąć kurs leków przeciw opryszczce.

Usuwanie makijażu permanentnego removerem

Usuwanie
pigmentu z powiek

Powieki to bardzo delikatny obszar twarzy, z którym należy obchodzić się bardzo ostrożnie.



Nie zaleca się usuwania trwałego z powiek za pomocą removera, wielu specjalistów nie stosuje odczynnika w tym obszarze. Faktem jest, że najmniejszy błąd może nie tylko zranić powiekę, ale także uszkodzić wzrok klienta. Niemniej jednak przy bardzo starannym stosowaniu można wykonać również zabieg na powiekach.

Remover pozwala rozjaśnić ton koloru z ciemnego na jaśniejszy, rozjaśnienie zajmuje około dwóch zabiegów. Pełne usunięcie pigmentu ze skóry zajmie więcej czasu, około pięciu sesji. Na jakość i liczbę sesji wpływają następujące kryteria:

  • Barwnik, jego jakość i głębokość;
  • Technika wykonywania makijażu permanentnego;
  • Umiejętności zawodowe mistrza;
  • Wiek pigmentu;
  • Specjalne procesy w ciele klienta;
  • Jakość opieki nad leczonym obszarem.
Usuwanie makijażu permanentnego removerem
Usuwanie makijażu permanentnego removerem

Ograniczenia do removera

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą removera ma następujące ograniczenia:

  • Cukrzyca (oddzielne typy);
  • Predyspozycje do blizn keloidowych;
  • Choroby związane z onkologią;
  • Ropna wysypka;
  • Opryszczka;
  • Infekcja dróg oddechowych;
  • HIV, AIDS;
  • Słaby układ odpornościowy;
  • Odurzenie alkoholem;
  • Miesiączka;
  • Okres ciąży i karmienia piersią.
  • Zasada leczenia skóry po usunięciu pigmentu za pomocą removera
  • Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą removera towarzyszy wydzielanie chłonki.
Usuwanie makijażu permanentnego removerem
Zasada leczenia skóry po usunięciu pigmentu za pomocą removera

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą removera towarzyszy wydzielanie chłonki.



W pierwszym dniu należy ją usunąć za pomocą wacika i chlorheksydyny. Aby to zrobić, należy zwilżyć dysk w roztworze, a tym samym zwilżyć regularnie leczony obszar. Po upływie pierwszego dnia, a następnie w okresie pięciu dni, zabieg ten należy wykonywać dwa razy dziennie.

Bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do wysuszenia leczonego obszaru i nie stosować tłustych maści. Ponadto podczas gojenia należy ograniczyć przyjmowanie kąpieli, łaźni i saun.

Po tym, jak skórka w końcu odpadnie, przez dwa tygodnie musisz zastosować krem regenerujący lub maść, którą zaleci ci specjalista.

Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń, wtedy będziesz zadowolony z wyniku i jakości pracy.

Usuwanie makijażu permanentnego removerem
Usuwanie makijażu permanentnego removerem
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
shapka

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.