Tatuaż Czaszka - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz czaszka?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z czaszką?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Czaszka

Czaszka jest jednym z tych tatuaży, które wywołują mieszane uczucia.

Ogólnie rzecz biorąc, znaczenie tatuażu czaszki wiąże się z niebezpieczeństwem, śmiercią i świadomością przemijania ludzkiego życia. Z reguły nie każdy interesuje się takimi tematami i nie wszyscy chętnie o nich rozmawiają.

Czaszka ze skrzyżowanymi kośćmi była słynnym symbolem piratów i w starożytności wywoływała natychmiastowy strach i przerażenie. Tatuaże z czaszką często wykonują sobie hazardziści, których życie wiąże się z nieustannym ryzykiem i szczęściem. Dla takich osób tatuaż z czaszką stał się w pewnym stopniu symbolem rozpaczy.

Tatuaż Czaszka

Znaczenie czaszki w
różnych religiach świata

Tatuaż czaszki jest symbolem gorzkiej prawdy, która wszystko niszczy i zagłusza.

Taki tatuaż może być również symbolem przebaczenia i poświęcenia. Znaczenie to przychodzi nam z głębi chrześcijaństwa, a legenda głosi, że po cierpiącej śmierci na krzyżu Jezusa - Syna Bożego, jego krew spłynęła po krzyżu na ziemię i obmyła czaszkę Adama - pierwszego człowieka. W ten sposób Jezus zadośćuczynił za grzech pierworodny Adama i Ewy swoją śmiercią. Dlatego na wszystkich ikonach Ukrzyżowania pod krzyżem widnieje czaszka ze skrzyżowanymi kośćmi - grób Adama.

Niektóre sekty buddyjskie używają czaszek ludzi jako amuletów, nieustannie przypominając im, że życie jest święte. Starożytni Celtowie, wędrując niemal po całej Europie, wierzyli, że czaszka zawiera w sobie nieśmiertelną duszę człowieka. Dlatego zachowali czaszki swoich przodków i dzielnych wojowników traktując ich z niezwykłą ostrożnością. Wierzono, że posiadanie czyjejś czaszki ma zarówno siłę, jak i godność.

Tatuaż Czaszka
Tatuaż Czaszka
Tatuaż Czaszka

Znaczenie czaszki w tattoo

Czaszka może symbolizować nie tylko śmierć, ale także nieśmiertelność.


Tatuaż przedstawiający czaszkę z wężem wypełzającym z oczodołu symbolizuje nieśmiertelność i mądrość oraz mówi, że nasza wiedza i doświadczenie pozostają na ziemi po naszej śmierci.

Ogólnie przyjęte znaczenie czaszki to śmierć, rozkład, koniec radości ziemskich, ale z drugiej strony tatuaż z czaszką mówi nam, że życie jest krótkie, nie ma więc potrzeby chwalić się nim i marnować swój cenny czas. Dla współczesnych motocyklistów (a także dla Indian amerykańskich) czaszka w branży tatuażu jest ochroną przed śmiercią i przypomnieniem, aby czerpać z życia jak najwięcej.

Czaszki są dość popularne w Meksyku, gdzie co roku obchodzone jest święto śmierci, a to wcale nie jest smutne święto, tylko dzień, w którym ludzie starają się jak najlepiej wykorzystać dobre życie. Czaszka więc symbolizuje początek nowego życia, odrodzenia i reinkarnacji.

Podsumowując, należy powiedzieć, że każda osoba, która wykonuje tatuaż z czaszką, nadaje mu swoje szczególne znaczenie. Dla niektórych może to być wspomnienie śmierci bliskiej osoby, a dla kogoś może być symbolem nienawiści i ślepej wściekłości. Dlatego czaszkę można nazwać dość uniwersalnym wzorem tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców