Tatuaż gladiola (mieczyk) - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Mieczyka?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Mieczykiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż gladiola (mieczyk)

W branży tatuażu bardzo popularne są motywy kwiatowe.

Dziewczyny uwielbiają ozdabiać swoje ciała obrazami róż, piwonii, tulipanów i innych kwiatów. Jednym z najpopularniejszych tatuaży kwiatowych jest wzór mieczyka, czyli gladioly, który wygląda bardzo kolorowo i efektownie. Ten kwiat jest pełen czułości i wdzięku, ale mimo to ma dość głębokie znaczenie. Sama nazwa tego delikatnego kwiatu z łaciny jest tłumaczona jako miecz, dlatego znaczenie tatuażu mieczyk niesie ze sobą duch wojownika. Kwiat został nazwany mieczem ze względu na łodygę, która ma kształt ostrza. W średniowieczu wojownicy umieszczali na swoim ciele wzór mieczyka, ponieważ wierzyli, że będzie im służył amuletem. Pomoże osiągnąć wyznaczony cel, doda siły i zręczności, uchroni przed kontuzją oraz śmiercią. Dopiero od XVIII wieku kwiat ten uzyskał inne znaczenie - delikatność, kobiecość oraz właściwości lecznicze. Właśnie z tego powodu dziewczyny preferują taki wzór, podkreślając swoje piękno i wdzięk. Ale warto też zauważyć, że chłopaki również wykonują sobie tatuaż z mieczykiem. W końcu kwiat oznacza także bojowość, walkę o swój cel oraz zdolność do zdecydowanego działania.

Tatuaż gladiola (mieczyk)

Symbolika
wzoru dla mężczyzn

Mieczyk, podobnie jak inne kwiaty, ma wiele legend, z których najsłynniejszą jest legenda o wojownikach.

Według legendy rzymski generał kazał dwóm żołnierzom walczyć ze sobą, aby jednego z nich uczynić gladiatorem. Wojownicy jednak zostali wiernymi przyjaciółmi i nie zechcieli ze sobą walczyć, a zamiast tego, mocno się przytulili. Za takie nieposłuszeństwo kazano zabić obu przyjaciół. W tym samym momencie, gdy wojownicy zostali zabici, z ich mieczy wyrosły mieczyki. Według tej legendy tatuaż przedstawiający mieczyk jest uważany za znak silnej, wiernej przyjaźni i oznacza wielki hart ducha. W oparciu o legendę tatuaż z mieczykiem można przypisać mężczyźnie, który będzie symbolizować przyjaźń oraz jego wojowniczość. Tatuaż mieczyk na męskim ciele opisuje również cechy charakteru jego właściciela, taka osoba nie tylko ceni przyjaźń, ale ma też siłę, by stanąć w obronie swej godności, jest odporna na trudne sytuacje życiowe, ma silny hart ducha. Niektórzy mężczyźni decydują się na wzór z mieczykiem nie ze względu na jego znaczenie, tylko jego piękno.

Tatuaż gladiola (mieczyk)
Tatuaż gladiola (mieczyk)
Tatuaż gladiola (mieczyk)

Symbolika
mieczyka w tattoo

Biorąc pod uwagę to, że gladiola ma podwójne oznaczenie i jest jednakowo odpowiednia zarówno dla słabszej, jak i silniejszej płci, postaramy się połączyć wszystkie jego znaczenia:

  • Niesamowite piękno, czułość, wdzięk;
  • Silna przyjaźń, wierność;
  • Wojowniczość, walka w imię sprawiedliwości;
  • Ochrona, amulet;
  • Poświęcenie w imię miłości.Tatuaże z gladiolą są zwykle wypełnione jaskrawymi kolorami, z reguły wykonywane są w stylu realistycznym. Czarno-białe wzory mieczyka cieszą się szczególnym zainteresowaniem i popytem, zwłaszcza wśród mężczyzn, którzy często wybierają wersję kolorystyczną. Wzory z motywem kwiatowym w stylu akwareli wyglądają niesamowicie kolorowo i oryginalnie. Takie tatuaże są bardzo efektowne, przyciągają dużo uwagi i podziwiają spojrzenia. Oprócz tych stylów tatuaz z tym kwiatem można wykonać w dowolnym nurcie. Mieczyk, na przykład, wygląda bardzo wyjątkowo w stylu trash polki i jest bardzio lubiany wsród facetów.

Tatuaż wygląda równie efektownie na każdej części ciała. Więc która część ciała zostanie ozdobiona mieczykiem, zależy tylko od Ciebi

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.