Szkice tatuażu „Skorpion” - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Skorpiona?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Skorpionem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu „Skorpion”

Jednym z najpopularniejszych tematów w dziedzinie tatuażu artystycznego jest temat świata zwierząt.


Obrazy różnych zwierząt zawsze wyglądają spektakularnie i bardzo pięknie, zwłaszcza jeśli są wykonane w realistycznym stylu. Jednym z takich zwierząt jest skorpion. Ten pajęczak jest bardzo poszukiwany w dziedzinie tatuażu, jego obrazy do tatuaży są wybierane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Tatuaż skorpiona wygląda bardzo interesująco i atrakcyjnie, ale poza tym jego wizerunek ma pewne znaczenie. W tym artykule dowiesz się o tym dokładnie.

Szkice tatuażu „Skorpion”

Znaczenia w
różnych kulturach

Plemiona afrykańskie traktowały skorpiony na dwa sposoby.


Z jednej strony skorpion był uważany za śmiertelnego posłańca, a także znak zemsty. Z drugiej strony to zwierzę ucieleśniało wytrzymałość i obiektywizm. Nawet wielcy wojownicy czcili to stworzenie. Skorpion występował jako sędzia, który może zarówno zabijać, jak i leczyć. Jednak najpierw trzeba było zapracować na uzdrowienia.


  • Indianie Ameryki Północnej wierzyli, że ten stawonogi jest uosobieniem bogini, która rządziła duszami zmarłych. Bogini karała dusze za złe czyny, które ludzie popełniali za życia.
  • W starożytności w Egipcie skorpion był także uosobieniem bogini Selkit, która była opiekunką dusz zmarłych ludzi. Wizerunek skorpiona zwyczajowo umieszczano przy wejściu do grobowców. Jego wizerunek był świętym talizmanem chroniącym grobowce.
  • W Japonii skorpion uosabiał obiektywizm i rozsądek. W tej kulturze często można znaleźć obraz skorpiona i kwiatu, ten rysunek jest znakiem silnego małżeństwa i wiecznej miłości.


Mitologia grecko-rzymska mówi, że skorpion jest śmiercionośną bronią, którą Artemida zabiła Oriona.

Szkice tatuażu „Skorpion”
Szkice tatuażu „Skorpion”

Znaczenie w
sferze tatuażu

Dość często tatuaż skorpiona jest wybierany przez żołnierzy, w tym przypadku skorpion oznacza odwagę, odporność i pragnienie zwycięstwa.

Szkic skorpiona ma również takie znaczenia jak: pasja, ochrona, poświęcenie, odwaga, szlachetność.

Skorpion jest podwójnym znakiem. Z jednej strony to małe zwierzę na pierwszy rzut oka wydaje się nieszkodliwym stworzeniem. Z drugiej jednak strony ma śmiertelną broń, która jest przerażająca. Na tej podstawie za pomocą tatuażu ze skorpionem osoba pokazuje swoją siłę ducha.


Nie zapominaj również, że skorpion jest jednym ze znaków zodiaku. Dość często osoba wybiera ten obraz do tatuażu właśnie z tego powodu. Tacy ludzie z reguły są emocjonalni, uparci, wrażliwi, mają ostrą intuicję, są pewni siebie.

Szkice tatuażu „Skorpion”

Miejsca do tatuowania

Tatuaż skorpiona wygląda spektakularnie na przedramieniu, szyi, brzuchu.


Chociaż nie ma specjalnych ograniczeń, opcjonalnie skorpiona można przedstawić na dowolnej części ciała. Istnieje wiele opcji wykonania, może to być realistyczny obraz, w wersji kreskówkowej i w dowolnym pożądanym stylu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców