Tatuaż koło - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Koło?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Kołem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż koło

Jednym z najbardziej znaczących wzorów używanych do tatuowania jest koło.

Jest to błędne koło, dlatego znaczenie jego będzie odpowiednie. Rozważmy go więc poniżej. Do tatuażu można użyć dowolnego koła:

  • Rowerowego.
  • Samochodowego.
  • Wózkowego.Wykonanie pracy może również różnić się rodzajem, np. ktoś będzie preferował koło drewniane, a ktoś zainteresuje się wersją koła samochodu sportowego.

tatuaż koło

Symbolika koła w tattoo

Od czasów starożytnych koło oznaczało szczęście, harmonię, sukces i dobrobyt, służyło talizmanem i ochroną przed wszelkiego rodzaju problemami i przeciwnościami losu.

Takie znaczenie nadano mu od czasów, gdy zamiast autostrad i szybkich samochodów były tylko wozy i konie oddalające się polną drogą. Już wtedy ludzie nadawali kołowi takie znaczenie, bo umożliwiało ono dostarczanie towarów na sprzedaż, artykułów spożywczych do domu, karmy dla zwierząt domowych itd. Wózek pomagał zarobić i przeżyć, a koło było jego częścią napędową, bez której po prostu nie dałoby się ruszyć z miejsca.

Jako symbol szczęścia, koło od czasu jego wynalezienia zmieniło swoją budowę, zmieniły się też jego części. Znaczenie jednak pozostało to samo - pierścień, nieskończoność, cykliczność. Wizerunek koła niosło w sobie jeszcze jedno przesłanie: powrót do początku, nieskończoność możliwości. Dziś w świecie tatuażu koło od dawna ma takie znaczenie. Wiedząc o tym, możesz dopasować do siebie szkic koła według własnego uznania, tak aby odzwierciedlało Twoje wartości.

Odrodzenie i odnowa to kolejne znaczenia tatuażu z motywem koła, niezmiennie powracające do swojego pierwotnego punktu, z którego zaczęło się poruszać. Dla wielu osób prędkość jest odpowiednią wartością, która pozwala pokazać cechy charakteru: szybkość myślenia, percepcji oraz podejmowania decyzji.

tatuaż koło
tatuaż koło

Koło od niepamiętnych czasówc również kojarzone jest z mądrością.

Jednym z najsłynniejszych dzieł w branży tatuażu, przedstawionym na szkicach, jest koło boga Peruna, który jest pogańskim bogiem grzmotów, patronem wojowników i żołnierzy.

Żeglarze używają kierownicy jako podobnego znaku koła, co oznacza „koło” i „ster”. Taki znak dla marynarzy jest bardzo ważny, ponieważ niesie za sobą sens powrotu do domu, podróży dookoła świata, która kończy się w punkcie wyjścia. Diabelski młyn często pojawia się również na skórze miłośników tatuaży obu płci.

Szkic koła symbolizuje relaks i zabawę, ale też tę sama cykliczność i nieskończoność. Niektórzy klienci zamawiają niekompletne koło przypominające literę „c”, co wskazuje na chęć wyjścia z pętli. Może to wskazywać na zmianę stylu życia, poszukiwanie nowych możliwości i znajomości. Taki wzór jest talizmanem dla wielu osób, które odkrywają w sobie nowe zdolności.

tatuaż koło
tatuaż koło
tatuaż koło

Wzór koła na ciele

Możesz wytatuować wzór w dowolnej, dogodnej lokalizacji.

Najczęściej preferowane obszary to ręka, zarówno wśród chłopaków, jak i dziewczyn. Koło wózkowe lub samochodowe najcześciej wykonywane jest na nadgarstku, a diabelski młyn można przyłożyć do uda. Części samochodowe do aut sportowych będą odpowiednie na przedramieniu, gdzie wzór można umieścić w całej jego okazałości.

Kolorystykę pracy można dopasować do siebie zgodnie z dowolną paletą, rzadziej w odcieniach jasnych i kolorowych, częściej w odcieniach monochromatycznych. Tutaj możesz dodać napisy uzupełniające znaczenie tatuażu lub dodać dowolne akcesoria. Wielkość wzoru koła często nie jest duża, ale zauważalna na otwartej powierzchni skóry. Możesz wybrać szkic z pomocą naszych specjalistów, co sprawi, że praca będzie wyjątkowa.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.