Tatuaż pantera - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz pantere?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z panterą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż pantera

Pantera to majestatyczne zwierzę, pełne wdzięku, szlachetności, niesamowitej siły i szybkości.


Pantery są pewne siebie i swoich mocnych stron. Nic dziwnego, że tatuaże z tym motywem są niezwykle popularne. Taki tatuaż nosi szereg znaczeń, z których najbardziej podstawowe to: symbol mocy, władzy, majestatycznego piękna, przebiegłości, dążenia do celu. Z reguły takie tatuaże częściej znajdują się na kobiecym ciele, ponieważ pantera jest również świetną matką, która za wszelką cenę będzie chronić swoją rodzinę.

Tatuaż pantera

Symbolika pantery
w różnych kulturach

Po raz pierwszy obraz pantery pojawił się na ciałach Indian.


Wierzono, że pantera była mądrym zwierzęciem i doskonałym strategiem, dlatego nakładając tatuaże z panterą na ciało Indianie wierzyli, że rysunek ten nadaje im takie same zdolności. Od czasów starożytnych pantery dzieliły się na dwa gatunki: czarne i żółte oraz jaguary i lamparty. Zwierzę o żółtym kolorze kojarzyło się ze słońcem, czarny kolor pantery był symbolem mocy księżyca. Indianie mieli szczególny związek z lampartem - jednocześnie zwierzę to było znakiem porządku i potworem z zimną krwią. W plemieniu Majów jaguary były czczonymi zwierzętami, a ich futro często nosili wielcy przywódcy i mądrzy szamani. Warto również zauważyć, że jaguar często występował w nazwach plemiennych.

  • Ludność starożytnych Chin traktowała pantery z niezwykłą ostrożnością. Dla nich pantera zawsze kojarzyła się z niebezpieczeństwem, okrucieństwem i podłością
  • W krajach Europy i Azji pantera działała jako obrońca ludzi, ratując ich przed smokami.
  • W różnych kulturach pantera często kojarzy się z personifikacją kobiety, pełnej niezależności, wdzięku i niebezpiecznego piękna.
  • Kapłani starożytnego Egiptu z dumą nosili skórę pantery.
  • Według mitologii starożytnej Grecji właśnie pantera była towarzyszem Dionizosa (boga winiarstwa).
  • Afrykanie czcili pantery, na jej cześć wzniesiono totemy. Pantera dla Afrykanów była znakiem dobroci, ochrony i sprawiedliwości.

Tatuaż pantera
Tatuaż pantera

Znaczenie
tatuażu pantera

Pantera jest tatuażem wszechstronnym.


Jej wizerunek jest równie często wybierany przez kobiety i mężczyzn. Z reguły obraz tego dzikiego kota wybierają osoby pewne siebie, silne, zdecydowane i dążące do celu. Tatuaż pantery ma kilka interpretacji, których znaczenie zmienia się w zależności od elementów dodatkowych.

Przyczajony dziki kot oznacza przemijanie życia. Taki obraz sugeruje, że życie jest pełne nieprzewidywalnych sytuacji i trzeba być niezwykle ostrożnym oraz podejmować mądre decyzje.

Pysk pantery z wyszczerzonymi zębami. Oznacza agresję, determinację, odwagę i niesamowitą moc.

Pantera w skoku. Obraz sugeruje, że właściciel tatuażu jest gotowy w każdej chwili chronić siebie, swoje poglądy oraz bliskich.

Tatuaż pantera

Pantera przed skokiem nosi to samo znaczenie.


Obraz również mówi o zręczności, determinacji i niebezpiecznym pięknie.

Pantera jest zwykle przedstawiana w realistycznym stylu, oddając całą moc i piękno tego niesamowitego zwierzęcia. Z reguły wybierane są duże obszary ciała: plecy, ramiona, klatka piersiowa, brzuch. Ludzie mają własne skojarzenia z panterą: ktoś kojarzy tatuaż z odwagą, wdziękiem, pięknem, ochroną i mocą, inni natomiast kojarzą go ze wściekłością, agresją, okrucieństwem i egoizmem. W każdym bądź razie tatuaż pantery podkreśla zdolności umysłowe osoby, jego cechy przywódcy oraz pewność siebie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców