Tatuaż delfin - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Delfina?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Delfinem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż delfin

Delfin jest bardzo zabawnym i przyjaznym ssakiem, uważanym za najmilszego przedstawiciela świata zwierząt.

Delfiny są bardzo wdzięczne, inteligentne, pełne wdzięku, niesamowicie piękne i pozytywne. Te niesamowite stworzenia są znane na całym świecie, a ze względu na swoją sławę i tak wiele pozytywnych cech, cieszą się popularnością w branży tatuażu. Nawet w czasach starożytnych delfiny były zauważane przez ludzi, którzy wykazywali wobec nich szczególne zainteresowanie, lubili obserwować i badać te niesamowite zwierzęta.

Tatuaż delfin

Stowarzyszenia
różnych narodów

  • W starożytnej Grecji delfin kojarzył się z pojęciem miłości. To określenie wzięło się z faktu, że delfiny, podobnie jak ludzie, angażują się w przyjemności miłosne, które nie ograniczają się do prokreacji. Również wśród Greków delfin był uosobieniem Dionizosa - boga wina i zabawy. Legenda głosi, że Dionizos często zamieniał się w delfina, aby przeprawić pielgrzymów z Krety do przechowalni.
  • W starożytnym Egipcie delfin miał wiele pozytywnych znaczeń. Najważniejsze z nich to personifikacja macierzyństwa i uzdrowienia.
  • Indianie wierzyli, że delfiny to stworzenia bardzo inteligentne, mądre, mające pozytywną energię i życzliwość.
  • W dzisiejszych czasach wizerunek delfina kojarzy się najczęściej ze znakiem ochrony oraz potężnym amuletem.
Tatuaż delfin
Tatuaż delfin

Symbolika delfina w tattoo

Tatuaż delfina ma kilka oznaczeń, które zależą również od stylu rysunku.


Najpopularniejszym stylem wykonania tatuażu delfinów jest styl celtycki. Celtowie bardzo długo badali delfiny, a z czasem bardzo przywiązali się do tych wspaniałych stworzeń. Celtowie kochali ich nieskończenie zabawną naturę i niezwykłą życzliwość. Pod tym względem Celtowie kojarzyli delfiny tylko z radością, pozytywnością, wolnością i miłością do życia. Celtowie przypisywali delfinom również element wody, ponieważ są one mieszkańcami morza. Wszyscy wiedzą, że delfiny ratują ludzi przed utonięciem, a także pomagają statkom, które mają kłopoty z utrzymaniem kursu, dopłynąć do stałego lądu. Pod tym względem tatuaż delfina oznacza przejście z jednego etapu do drugiego. Dla wielu ludzi wizerunek delfina jest znakiem snu i świetlanej przyszłości. Tatuaż ten może wiele powiedzieć o swoim właścicielu. Osoby, które wybierają ten wzór są zazwyczaj wesołe, uczynne i pozytywne, preferują aktywny wypoczynek, mają silną wolę i miłość do wolności. Często są to ludzie żywiołu wody, zakochani w morzu.

Tatuaż delfin

Tatuaż przedstawiający parę delfinów jest interpretowany jako znak yin-yang.

A delfin w stroju marynarza mówi, że dana osoba jest związana z flotą. Kolejnym pozytywnym określeniem delfina jest szczęście, życzliwość i mądrość.

Największą popularnością tatuaż z delfinem cieszy się wśród przedstawicielek płci pięknej. Warto jednak zauważyć, że wielu mężczyzn również preferuje te niesamowite zwierzęta. Dla mężczyzn wzór delfina jest, przede wszystkim, miłością do morza, a także determinacją oraz inteligencją. Zwykle klienci wybierają miejsca na dużą skalę (plecy, ramiona, klatka piersiowa), w których mistrz może przedstawić delfina w całej okazałości i przekazać jego optymistyczny, radosny nastrój. Bardzo oryginalnie prezentują się również małe wzory sylwetki delfina, które zwykle są przedstawiane na ramieniu, szyi lub nodze. Dużo zależy od klienta i jego preferowań.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.