Szkice tatuażu "Etnika" - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy Etniczny

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Etniczny?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu "Etnika"

Etniczność - styl tatuażu artystycznego, którego znakiem rozpoznawczym są gładkie linie, kropki i objętość.


W stylu etnicznym istnieje wiele różnych wzorów, które noszą określone oznaczenie. Wcześniej za pomocą takich obrazów ludzie oznaczały swój status w społeczeństwie, zawód lub osiągnięcia. Dziś tatuaże etniczne są piękną i niezwykłą ozdobą ciała.

Dziś tatuatorzy umiejętnie łączą styl etniczny z nowoczesnością, co w rezultacie daje unikalne, oryginalne szkice, które przyciągają uwagę. Tatuaże w takim stylu są dość trudne do pomylenia z innymi stylami .

Najpopularniejsze są szkice etniczne o tematyce celtyckiej. Charakterystyczną cechą stylu celtyckiego są węźle i sploty różnych liści, gałęzi, roślin. Z czasem zaczęły pojawiać się obrazy świata zwierząt. Łącząc etniczność z celtyckim stylem, otrzymujemy unikalne obrazy, które przyciągają uwagę wielu ludzi.

Szkice tatuażu "Etnika"

Historia pochodzenia
tatuaży "Etnika"

Etniczne tatuaże mają starożytną historię. Scytowie, Bizantyjczycy, plemiona Maorysów nosili na sobie tatuaże.


Informacje o nich są nam znane od archeologów badających ten temat. Wykopaliska, różne artefakty i inne znaleziska dostarczają nam informacji na temat ornamentach różnych plemion, ich zwyczajów. Archeolodzy dowiedzieli się o obrazach które nosili na sobie Scyty nie tylko na podstawie domysłów. W Ałtaju znaleziono ciało przywódcy scytyjskiego, na którego zabalsamowanym ciele znaleziono tatuaż w kształcie lwa gryfa.

Dzisiaj szkice etniczne noszą tylko część tradycji tamtych czasów, ponieważ współcześni tatuatorzy przedstawiają głównie fantazje w tym kierunku, przyjmując za podstawę autentyczne elementy etniczne. Ponadto mistrzowie starają się zachować cechy charakterystyczne dla różnych grup etnicznych.

Historia pochodzenia tatuaży "Etnika"
Historia pochodzenia tatuaży "Etnika"
Historia pochodzenia tatuaży "Etnika"

Linia fabuły
etnicznych tatuaży

Szkice etniczne są dość różnorodne, łączą cechy kultury różnych plemienia i narodowości.

Etniczne tatuaże celtyckie wyróżniają się tym, że wzór jest tworzony z wiązań i węzłów. Plemiona Maorysów nakładały na swoje ciała różne zaokrąglone ozdoby i wzory. Samoańskie plemiona były miłośnikami drobnych szczegółów.

Tematyka tatuaży różni się również:

  • Celtyckie tatuaże - wiele sęków, roślin, krzyży;
  • Hawajczycy woleli tatuaże z czaszkami i kwiatami;
  • Ciała Scytów ozdobiono wizerunkami zwierząt i mitycznych stworzeń.Tatuaże etniczne muszą być symetryczne. Ale nie warto zapominać o semantycznym przesłaniu obrazu. Na przykład obraz księżyca na ramieniu był uosobieniem kobiecości, rekin był symbolem władzy, rysunek krzyża był interpretowany jako wieczność, wizerunek kruka ostrzegał ludzi przed niebezpieczeństwem.

Szkice tatuażu "Etnika"

Wariacje wykonania
tatuaży w stylu etnicznym

Z reguły tatuaże etniczne wymagają dużych obszarów ciała, takich jak plecy, przedramię, ramię, klatka piersiowa.


Często tatuaż etniczny rozciąga się na całą rękę lub nogę. Te tatuaże są przedstawione na czarno, chociaż w razie potrzeby tło można rozcieńczyć innymi odcieniami.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.