Szkice tatuażu ganesha - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz ganesa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z ganesą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu ganesha

Religia buddyjska jest znana na całym świecie, a tatuaże z wizerunkami symboli buddyjskich są bardzo popularne.


Nie jest to zaskakujące, ponieważ te obrazy niosą specjalną energię, a także działają jako talizman dla osoby. Symbolika religii indyjskiej oznacza również, że właściciel tatuażu nieustannie pracuje nad sobą. Głównie w tatuażach tematyki indyjskiej znajdują się obrazy bogów, jednym z najbardziej znanych i czczonych bogów jest Ganesha, którego znaczenie zostanie omówione w tym artykule. Ganesha jest bogiem mądrości i dobrobytu. Ten Bóg jest przedstawiony z ludzkim ciałem (które ma duży brzuch); od dwóch do trzydziestu dwóch rąk; a zamiast ludzkiej głowy - głowa słonia, która ma jeden kieł. Dla tych, którzy nie są zapoznani z tą religią, taki obraz będzie wydawał się dziwny i mało prawdopodobnym, aby dana osoba wybrała go na tatuaż. Ale mnisi, wierzący i ludzie związane z tradycjami Wschodu, często wybierają szkic Ganesha do tatuażu. Jakie jest znaczenie tatuażu tego bóstwa? Czytamy w artykule.

Szkice tatuażu ganesha

Tatuaż ganesha znaczenie

Wiele osób uważa, że rysunek bóstwa z głową słonia przyciąga pozytywną energię do życia człowieka.


Zapewnia ten szkic również właścicielowi tatuażu stabilność, moc, mądrość, dobrobyt, a także wpływa na twórczy rozwój. Ponadto bóstwo przyciąga dobre samopoczucie właściciela tatuażu i łagodzi trudności finansowe. Wiele osób uważa, że Ganesha jest patronem biznesu, który pomaga człowiekowi osiągnąć wyżyny, podejmować mądre decyzje i pokonywać wszystkie przeszkody.

Szkic tatuażu Ganesha nosi wiele znaczeń, ponieważ każda część jego ciała ma specjalną interpretację:

  • Głowa - nosi znaczenie oddania i rozsądności;
  • Duży brzuch - jest oznaką bogactwa i hojności;
  • Kieł - odrzucenie niejasności;
  • Pień - oznacza wysokie zdolności intelektualne;
  • Uszy - są oznaką mądrości.Jak wspomniano powyżej w artykule, liczba rąk bóstw waha się od dwóch do trzydziestu dwóch. W szkicach tatuaży Ganesha jest zwykle przedstawiany z czterema ramionami, co ma również specjalne znaczenie dla tatuażu. Przedstawienie dwóch par rąk mówi o ludzkich celach, takich jak przyjemność na poziomie emocjonalnym, bogactwo, wypełnianie zobowiązań i wolność od zmiany wyglądu ciała. Na obrazach są też różne przedmioty, które bóstwo trzyma w dłoniach, są one również wypełnione znaczeniem:

  • Smakołyki są oznaką dobrobytu i bogactwa finansowego;
  • Obraz siekiery jest oznaką pozbycia się różnych trudności;
  • Różaniec - zdobywanie wiedzy, droga do celu;
  • Kwiat lotosu - duchowe ujawnienie.
Tatuaż ganesha znaczenie
Tatuaż ganesha znaczenie
Tatuaż ganesha znaczenie

Wariacje w
wykonaniu tatuażu

Tatuaże Ganesha są tatuowane na ramię, nadgarstek, nogę, plecy, brzuch lub ramię.


Ale najlepiej wybrać większe obszary ciała do tatuażu tego stylu, ponieważ w szkicach tatuaży bóstwa występuje wielu różnych elementów. Istnieją również pewne ograniczenia w wyborze miejsca: dolna część pleców, kostka i miejsca intymne. Tatuaże w tych miejscach wskazują na brak szacunku dla bóstwa. Interpretacja kolorów nie ma granic. Kolorowe tatuaże przedstawiające bóstwo wyglądają niesamowicie pięknie i oryginalnie. Monochromatyczna technika obrazu również wygląda bardzo dobrze i solidnie. Najpopularniejsze tatuaże są te, w których tańczy Ganesha albo Ganesha siedzący na szczurze, albo wizerunek samej głowy bóstwa.

Obraz jest nakładany na ciało zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Taki tatuaż stanie się nie tylko oryginalną ozdobą ciała, ale także wypełni życie właściciela tatuażu pozytywnymi emocjami i dobrobytu finansowego.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.