Tatuaż Che Guevara - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Che Guevara?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Che Guevarą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Che Guevara

Obecnie Che Guevara jest znany wszystkim dzięki swoim licznym nadrukom na różnych ubraniach, torebkach, breloczkach itd.

Nie dziwi więc fakt, że wizerunek Guevary cieszy się dużym zainteresowaniem w branży tatuażu. Co oznacza taki tatuaż?

Tatuaż Che Guevara

Ciekawostki historyczne

Che Guevara - rewolucjonista z Ameryki Łacińskiej, którego pełne imię brzmi Ernesto Rafael Guevara de la Serna (Ernesto Rafael Guevara de la Serna).

Ten człowiek działał jako rewolucjonista nie tylko na kontynencie latynoamerykańskim, lecz także w innych krajach świata. Największą popularnością ten motyw cieszy się wśród młodych ludzi, ze względu na to, że niesie w sobie duch bunta.

Ernesto był bardzo wykształconym człowiekiem, miał dość szerokie spojrzenie na swiat, uwielbiał czytać książki i komunikować się z różnymi ludźmi. Guevara miał też wiele hobby: piłkę nożną, poezję, naukę, filozofię, rugby i tak dalej. Che ukończył Uniwersytet w Buenos Aires i uzyskał wykształcenie medyczne. Podczas jednej z wielu swoich wędrówek poznał Kubańczyków, którzy byli zwolennikami Fidela Castro i udał się z nimi na Kubę. Podczas wyprawy Guevarę ogarnęła choroba, liczba ludzi z oddziału malała, ale wielu Kubańczyków dołączyło do niego i udało im się obalić rząd.

Jednak w planach Che Guevary był to dopiero początek, gdyż chciał przeprowadzić globalną rewolucję społeczeństwa. Pomysł ten nigdy nie został zrealizowany, w Boliwii Guevara został schwytany, a później został zastrzelony. Ernesto był nie tylko rewolucjonistą, szczerze wierzył, że walczy o słuszną sprawę. Nawet podczas egzekucji Guevara nie porzucił myśli o swojej idei.

Słynny wizerunek Che Guevary, który jest dziś wszystkim znany, został naszkicowany przez Jima Fitzpatricka (irlandzkiego artystę) z prawdziwej fotografii rewolucjonisty.

Tatuaż Che Guevara
Tatuaż Che Guevara
Tatuaż Che Guevara

Znaczenie
Che Guevary w tattoo

Tatuaż z tym motywem nosi w sobie specjalne znaczenie, które wiąże się z wieloma zapisami historycznymi:

  • Duch buntu - tatuaż charakteryzuje człowieka jako osobę silną, która nie będzie posłuszna nikomu i będzie stawiać na swoim, aby osiągnąć swój cel;
  • Duża siła woli - znaczenie wynika z faktu, że podczas egzekucji Ernesto ugryzł w swoją rękę, by przypadkiem nie wydać z siebie żadnego hałasu;
  • Stanowczość charakteru - za pomocą tego tatuażu człowiek demonstruje siłę charakteru i nienaruszalność zasad; w końcu, mimo że Che Guevara był bardzo słaby, nie tracił z oczu swojego głownego celu;
  • Oddanie idei – rewolucjonista wierzył w równość ludzi i sprawiedliwość, dlatego po pokonaniu rządu na Kubie nie interesowały go otwierające się przed nim olbrzymie możliwości władzy i bogactwa.
Tatuaż Che Guevara

Opcje wykonania

W branży tatuaży nie ma ograniczeń dotyczących płci, jednak jeśli chodzi o Che Guevarę, tatuaż z nim jest bardziej odpowiedni dla mężczyzn.

Szkic tatuażu Che Guevary najlepiej prezentuje się w stylu realistycznym. Można wybrać dowolne zdjęcie Ernesto, aby wzór był unikalnym, a wybór szkicu nie ograniczał się tylko do jednego znanego portretu. Na wielu tatuażach pojawiają się również znane frazy rewolucjonisty.

Tatuaż z Che Guevarą w stylu trash polki jest bardzo poszukiwany. W tym stylu obraz wygląda niesamowicie imponująco i przyciąga uwagę przechodniów.

Najczęściej portret Che Guevary znajduje się na przedramieniu, ramieniu, klatce piersiowej lub plecach. Jeśli klient chce uzupełnić projekt o dodatkowe elementy, poleca się stosowanie go na większych obszarach ciała, aby przedstawić tatuaż w całej jego krasie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców