Szkice tatuażu "Japonia" - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy japonie

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z japonią?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu "Japonia"

W branży tatuażu szczególnie popularne są szkice w japońskim stylu.

Szkice tatuażu „Japonia” są popularne wśród kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Jednocześnie osoba może nawet nie być fanem kultury japońskiej i nic o tym nie wiedzieć. Dlaczego tatuaże w japońskim stylu są tak popularne, dowiesz się w naszym artykule.

W sztuce orientalnej jest taka pozycja: piękno powinno być ukryte, ponieważ kiedy rzadko widzisz coś pięknego, tylko wtedy najbardziej ono ci się podoba. Gdyby mieliby inne myślenie, Japończycy straciliby możliwość podziwiania temu, co jest piękne. Ta pozycja pozostaje niezmieniona w japońskiej sztuce tatuowania ciała.

Szkice tatuażu "Japonia"

Lekcje historyczne

W przeszłości tatuaży były zakazane w kraju wschodzącego słońca.


Jednak strażakom zezwolono na robienie tatuażu na ich ciałach, aby w razie śmierci można było rozpoznać osobę na podstawie tatuażu. Ponadto tatuaże znajdowały się na ciałach więźniów i przestępców, tatuaż służył jako piętno. Innym ludziom nie wolno było mieć tatuaży na ciele.

W XVII wieku ustawa o zakazie tatuaży została uchylona. Każda osoba mogła malować swoje ciało obrazami, chociaż tatuaże nadal nie były zachęcające.

Nauka sztuki tatuowania w Japonii była wyjątkowa. Aby zostać mistrzem w tej dziedzinie, uczeń przez wiele lat pozostawał w cieniu nauczyciela, był ze swoim nauczycielem wszędzie, obserwował pracę i opanowywał techniki rysowania wzoru na skórze. Dopiero po przejściu długiego szkolenia, po opanowaniu technik nakładania tatuażu na ciało, zdając sobie sprawę, które obrazy można połączyć, a które nie, uczeń stawał mistrzem.

W kulturze japońskiej trzeba wiedzieć, które obrazy można łączyć. Na przykład obraz tygrysa, demona, smoka jest zawsze łączony z obrazami kwiatów. Taki obraz wskazuje na równowagę piękna i siły.

Ciekawy fakt: dziś w Japonii tatuaże wykonywane są, tak jak w dawnych czasach, ręcznie malowane, bez użycia nowoczesnych maszyn do tatuażu.

Lekcje historyczne
Lekcje historyczne

Oznaczenie stylu
tatuaży "Japonia"

W kulturze japońskiej tatuaże są podzielone na trzy główne typy:

 1. Chorimono, inna nazwa to iredzumi.
  1. Wcześniej te tatuaże były nieodłącznie związane ze światem przestępczym (yakudza), tatuaż obejmował cały obszar pleców, klatki piersiowej, ramion i bioder. Dzisiaj Iredzumi jest po prostu ozdobą ciała, bez charakteru kryminalnego.
 2. Gaman.
  1. Noszone wyłącznie przez przedstawicieli męskiej połowy, w celu pokazania tego, że są odważni, śmiali i silni.
 3. Kakushi-boro.
  1. Tatuaże zdobiące ciała kobiet. Te tatuaże miały dwie cechy:

 • Tatuaż wykonano nacięciami skóry, do których wkłada się mąka ryżowa, wykonując w ten sposób kakushi-boro;
 • Tatuaż znajdował się na ukrytej części ciała (pacha lub udo wewnętrzne), aby mogli go zobaczyć tylko bliscy ludzie.

Szkice tatuażu "Japonia"

Kakushi-boro było wyraźnie widoczne na rozgrzanym ciele, na przykład po kąpieli lub po kontakcie charakteru seksualnego.

W kulturze japońskiej szczególną uwagę przywiązuje się do tatuaży, ponieważ każdy rysunek ma określone oznaczenie.

 • Wizerunek karpia jest ucieleśnieniem szczęścia i dobrobytu. 
 • Figura królika - wskazuje na płodność. 
 • Obraz tygrysa mówi o odwadze i niesamowitej sile. 
 • Rysunek piwonii to talizman, który przyciąga szczęście. 
 • Obraz sakury symbolizuje szybkość życia. 
 • Rysunek klonu to znak miłości. 
 • Obraz smoka - niesie szczęście, a także siłę.Wybierając szkic w japońskim stylu, odpowiedzialnie podejdź do wyboru specjalisty. Przejrzyj jego portfolio, jeśli tam są już pracę w tym stylu, i są dobrze wykonane, możesz bez obawy umówić się na spotkanie z mistrzem.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.