Tatuaż Jaguar - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz jaguara?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z jaguarą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Jaguar

Jeśli w czasach starożytnych każdy obraz na ciele niósł w sobie szczególne znaczenie, dziś tatuaż jest raczej sposobem zdobienia ciała, dzięki któremu możesz wyrazić siebie i podkreślić swoją indywidualność.

Ale pomimo tego, że wielu robi sobie tatuaże wyłącznie z punktu widzenia estetyki, tatuaże nadal mają pewne znaczenie. W czasach starożytnych wierzono, że określony wzór na ciele może zmienić życie człowieka, nadać właścicielowi wzoru szczególne cechy lub służyć mu jako talizman. Do dziś wiele osób zauważa, że ​​po wytatuowaniu sobie określonego rysunku ich życie z czasem zaczyna się zmieniać.

Branża tatuażu jest pełna różnorodnych wizerunków, dlatego możesz wybrać dowolny obraz, w dowolnym stylu i kolorystyce. Szczególnie popularne są motywy zwierzęce: obrazy niedźwiedzia, wilka, lisa, tygrysa, lwa. W tym artykule mowa będzie o jaguarze.

Tatuaże jaguar są bardzo popularne, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. To niesamowicie piękny drapieżnik urzekający swoim wdziękiem, bystrym umysłem, siłą i wytrzymałością. Jaguary są bardzo niebezpieczne, oprócz wysokiej inteligencji i sprytu zwierzęta te odznaczają się dużą przebiegłością, nie należy też zapominać o ich niesamowitej szybkości. Znaczenie tatuażu z jaguarem wywodzi się jeszcze z czasów starożytnych, ponieważ zwierzę to było czczone w wielu krajach, a każda kultura przypisywała temu drapieżnikowi szczególne znaczenie.

Tatuaż Jaguar

Znaczenie jaguara

W starożytności ludzie czcili jaguary.

Wierzono, że te drapieżniki są uosobieniem bogów, którzy przybywają na Ziemię i przynoszą dary w postaci ognia, broni, pożywienia i płodności. Zwierzęta te pełniły rolę symbolu królewskiego, często ich skóry nosili wielcy władcy i szamani, demonstrując tym samym swoją wielkość. Kości jaguara były często używane w obrzędach okultystycznych. Wierzono również, że zwierzę pełniło funkcję przewodnika dla kapłanów i szamanów.

Ludzie wierzyli, że drapieżnik posiada magiczne moce i towarzyszy ludziom w świecie pozagrobowym. Dlatego obraz jaguara często można było znaleźć na grobowcach osób bogatych.

Wierzono również, że drapieżnik jest w stanie odczytać nawet najbardziej ukryte myśli człowieka i zajrzeć do głębi ludzkiej duszy. Dlatego zwierzęta te cieszyły się dużym szacunkiem, działały jako uosobienie władzy i sprawiedliwości.

Tatuaż Jaguar
Tatuaż Jaguar

Znaczenie tatuażu

Obrazy tatuażu jaguara charakteryzują się mocą, wielkością, siłą, nieustraszonością, pięknem, sukcesem, tajemnicą i ryzykiem.

Z reguły taki obraz wybierają osoby pewne siebie osoby, które pokonują wszelkie przeszkody na swojej drodze nie bojąc się stawiać czoła swoim problemom. To są ludzie odpowiedzialni, którzy dążą do celu, jednocześnie radząc sobie z nawet najtrudniejszymi zadaniami.

Oprócz tak poważnych cech, szkic jaguara jest często wybierany przez towarzyskie, wesołe osoby. W tej wersji jaguar przedstawiany jest w stylu kreskówkowym, w stylu akwareli lub w innej wersji kolorystycznej.

Przedstawiany jest zarówno pełny jego obraz, jak i sama głowa. Może to być zwierzę spokojne, z wyszczerzonymi zębami lub przedstawione w skoku. Wybierając miejsce na tatuaż, warto przyjrzeć się większym obszarom ciała: plecom, klatce piersiowej, przedramieniu, barkom, udu.

Styl obrazu może być bardzo różny, zaczynając od realistycznego przedstawianiu jaguara lub stylu kreskówkowego i koncząc stylem linework/dotwork. W każdym razie Twoje ciało zostanie ozdobione spektakularnym wizerunkiem z majestatycznym drapieżnikiem, który przyciągnie uwagę każdego.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.