Tatuaż jaskółka - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Jaskółke?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Jaskółką?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż jaskółka

Najczęstsze znaczenie nadawane jaskółce jest macierzyństwo.

W wielu mitologiach jaskółka była związana z Izydą, niebiańską boginią wierności i pomocy rodzącym kobietom. Izyda panowała nad wiatrami, a także uważana za patronkę żeglarzy. Biorąc pod uwagę to, że jaskółka towarzyszyła Izydzie wszędzie, marynarze zaczęli umieszczać na swoich ciałach wizerunek tego ptaka, wierząc, że ochroni ich i pomoże wrócić do domu. Nie wszyscy marynarzy mogli wykonywać sobie tatuaż jaskółki, ale tylko ci, którzy przeszli pięć tysięcy mil morskich. Później, po minięciu każdych pięciu mil, do ciała dodawany był kolejny wzór ptaka. Jaskółka była dla nich stróżem, czyli w razie czego, zawsze ratowała im duszę. W naszych czasach nie ma takich tradycji, a wizerunek jaskółki może wypełnić marynarz, który nie wychodził w morze. Ale poza motywem morskim jaskółka ma kilka innych interpretacji.

Tatuaż jaskółka

Symbolika jaskółki

  • Starożytni Grecy wierzyli, że jaskółka była przewodnikiem bogini Afrodyty, która była patronką miłości.
  • Chińczycy wierzą, że jaskółki przynoszą dobre wieści i zmiany.
  • Japończycy kojarzyli jaskółkę z matką, która troszczy się i chroni swoje pisklęta.
  • Chrześcijanie kojarzyli jaskółkę ze zmartwychwstaniem, a tatuaż jaskółki oznaczał nowe życie.
  • Buddyści wierzyli, że wizerunek jaskółki pomoże im w osiągnęciu oświecenia
  • Ezoterycy mówią, że jaskółka jest dla ludzi swoistym talizmanem, pomaga im pozostać na właściwej ścieżce, zachowując siebie i wolność.
Ze względu na to, że jaskółka ma kilka oznaczeń, tatuaż z jej wizerunkiem wybierany jest przez obu płci. Często wizerunek jaskółki kojarzy się z rodzimym domem, a także z ochroną przed wieloma trudnościami. Jaskółka jest oznaką szczęścia, podobnie jak koniczyna lub podkowa. Zakochani i pary małżeńskie najczęściej wybierają wizerunek jaskółki w gnieździe, co oznacza wzajemną, rodzinną miłość. Latająca jaskółka oznacza wolność i niezależność. Bardzo często celebryci umieszczają na swoim ciele wizerunek tego ptaka, który służy dla nich symbolem popularności i sukcesu.

Tatuaż jaskółka
Tatuaż jaskółka

Symbolika wzoru dla kobiet

Tatuaże z jaskółkami cieszą się szczególną popularnością wśród kobiet, symbolizując młodość, piękno i wiosnę.

Popularnym wizerunkiem jest jaskółka trzymająca w dziobie kwiat. Taki tatuaż podkreśla urok i atrakcyjność jego właścicielki. Jaskółka przedstawiona w dolnej części pleców demonstruje zalotność i otwartość na nowe znajomości. Jaskółki są często nakładane na brzuch, nogi, szyję, łopatkę lub też nadgarstek.

Tatuaż jaskółka
Tatuaż jaskółka
Tatuaż jaskółka

Symbolika
wzoru dla mężczyzn

Silna połowa ludzkości również preferuje wzory jaskółek, ozdabiając nimi dłonie, ramiona i klatkę piersiową.

Dość często tatuaż jest uzupełniany różnymi napisami. Tatuaże z tym ptakiem podkreślają pragnienie mężczyzny, który dąży do czegoś nowego, aby otworzyć nowe horyzonty. Bokserzy często nakładają wzór na pięści, wskazując na swoją niezwykłą siłę i szybkość.

Tatuaż jaskółki można wykonać zarówno w czerni i bieli, jak i w innych kolorach, wszystko zależy od wyobraźni klienta i specjalisty. Jednocześnie szkic kolorowej jaskółki nie tylko przyciągnie szczęście, ale także znacznie poprawi nastrój jego właściciela.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.