Tatuaż maska - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz maski?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z maskami?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż maska

Od wielu lat ludzie ozdabiają swoje ciała różnymi obrazami.

Dla niektórych tatuaż niesie ze sobą specjalne znaczenie, a niektórzy wykonują sobie tatuaż w formie talizmanu lub amuletu. Z reguły każda osoba sama nadaje wzorowi pewną interpretację, najczęściej jednak tatuaż nakłada się na ciało tylko ze względu na estetykę. Ludzie ozdabiają swoje ciała za pomocą różnorodnych motywów zwierzęcych, muzycznych i tak dalej. Tatuaże przedstawiające maski zyskały dużą popularność wśród młodego pokolenia. Dość często wzór ten jest pierwszym tatuażem klienta i jest podzielony na kilka głównych kategorii:

  • Czasy antyczne (klasyka);
  • Maski weneckie;
  • Maski japońskiej kultury;
  • Maski Hollywood.Jakie jest znaczenie tatuażu z takim motywem?

Tatuaż maska

Symbolika
maski w tattoo

Najbardziej podstawowym znaczeniem tego tatuażu jest ludzka natura, a mianowicie niestabilność i dwulicowość.

Dwie maski, czyli smutna i wesoła, przybyły do nas ze starożytnej Grecji oraz ze starożytnego Rzymu. Aktorzy teatralni używali je do przekazywania niezbędnych emocji. Maska tragiczna to atrybut Melpomeny, tragicznej muzy. Maska z uśmiechem uosabia komediową, figlarną muzę Talię. Od tego czasu służą one jako symbol sztuki teatralnej.

Początkowo tatuaże przedstawiające maski nosiły osoby związane z teatrem i kinem, aby zademonstrować w ten sposób swój związek z kreatywnością. Z biegiem czasu tatuaż zyskał popularność wśród osób niezwiązanych ze sztuką teatralną czy filmową. Jednocześnie klasyczne wykonanie obrazu również uległo zmianom, a dziś istnieje wiele opcji przedstawiania masek. Ci, którzy wybierają sobie ten obraz na tatuaż z reguły mają skrytną osobowość. Tacy ludzie nie ujawniają swoich emocji i przeżyć, ukrywając je pod pozorem spokoju i obojętności.

Tatuaż maski nosi również znaczenie amuletu, który chroni właściciela przed negatywnymi emocjami oraz energią.

Tatuaż maska
Tatuaż maska

Opcje wykonania

Tatuaż z maską to uniwersalny obraz, który jest równie szeroko dostępny zarówno wśród męskiej, jak i żeńskiej połowy ludzkości.

Męska wersja tatuażu różni się od kobiecej ostrością kątów, dokładnym przekazem emocji i kolorystyką. Maski damskie najczęściej charakteryzują się miękkimi liniami, tajemniczą ekspresją i jaskrawymi barwami. Kolorystyka może być bardzo zróżnicowana, od czarno-białych obrazów po wszystkie kolory tęczy. Wzór maski można wykonać w dowolnym stylu i uzupełnić różnymi elementami: napisy, kwiaty, pióra, ptaki i tak dalej.

Nawiasem mówiąc, wiele celebrytów wybiera taki wzór do zdobienia swego ciała. Na przykład wizerunek maski zdobi ciało słynnego komika Michaiła Galustiana, a także hollywoodzkiego aktora Toma Hardy'ego.

Wzór wygląda równie świetnie na każdej części ciała: na nadgarstku, ramieniu, szyi lub na klatce piersiowej. Dziewczyny wolą nakładać wzór na brzuch, uda, nadgarstki. Mężczyźni - na klatkę piersiową lub ramienie. Wszystko zależy tylko od Twoich preferencji i wyobraźni specjalisty.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.