Tatuaż Podkowa - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz podkowe?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z podkową?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Podkowa

Podkowy, a raczej ich prototypy, po raz pierwszy zastosowano w Rzymie.Obciążenie koni zostało znacznie zwiększone, konieczne było zwiększenie wytrzymałości zwierząt. Ponieważ konie często uszkadzały kopyta podczas przejażdżek na wyboistych drogach, konieczne było ich zabezpieczenie. Dlatego w Cesarstwie Rzymskim zacżęło sie zakładać podkowy koniom, co pomogło nie tylko dbać o ich kopyta, ale także zwiększyć siłę pociągową. W krajach europejskich podkowa symbolizowała zarówno szczęście, jak i dobrobyt. Pojęcie to powstało w czasie, gdy żelazo dopiero zaczynało się rozprzestrzeniać, a pozwolić sobie na tak drogie zasoby mogli tylko ludzie zamożni i bogaci. Z tego powodu znalezienie podkowy kojarzyło się z prawdziwym szczęściem. Był to prawdziwy sukces, ludzie starannie trzymali znalezioną podkowę w domu wierząc, że ich życie zmieni się na lepsze. Zwyczajem było zawieszanie podkowy przy wejściu, tuż nad drzwiami. Ludzie wierzyli, że ochroni ich to przed złymi duchami, przyciągnie szczęście i sukces.

Dziś dość trudno jest znaleźć podkowę, zwłaszcza prawdziwą, jak w czasach starożytnych. Dlatego wiele osób kupuje sobie pamiątkę w formie podkowy wykonanej z różnych materiałów, ozdobioną wieloma dodatkowymi elementami. Ale poza tym, wielu ludzi tatuuje na swoich ciałach podkowę, żeby szczęście towarzyszyło im niemal przez całe życie.

Jest to uniwersalny tatuaż popularny wśród obu płci. Tatuaż z reguły oznacza to samo, co prawdziwa podkowa: szczęście, dobrobyt i sukces. Przyjrzyjmy się więc bliżej symbolice tego tatuażu.

Tatuaż Podkowa

Pojęcie w
branży tattoo

Tatuaż podkowy pomaga nam być w pozytywnym nastroju, daje właścicielowi pewność siebie i wiarę w sukces.Jednak znaczenie tatuażu z tym motywem zależy od sposobu jego przedstawiania:

  • Końcówki podkowy skierowane do góry - taki wzór jest oznaką szczęścia i łaski;
  • Końcówki skierowane do dołu - tatuaż przyciąga pozytywną energię, a także sugeruje, że właściciel tatuażu przezwyciężył zły los;
  • Końcówki są skierowane na bok - obraz uosabia księżyc w nowiu, który symbolizuje powodzenie finansowe.Ale samo tatuowanie podkowy na ciele i czekanie, aż popłynie do Ciebie rzeka pieniędzy - nie zadziała. Najważniejsze to iść w kierunku swojego celu i wierzyć, że wszystko się uda.

Tatuaż Podkowa
Tatuaż Podkowa

Znaczenie
dla mężczyzn

Tatuaż podkowy jest uniwersalny, poszukiwany zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.Symbolika podkowy dla obu płci zasadniczo pozostaje taka sama. Ale może się różnić z dodawaniem innych elementów i znaczeń, które sam właściciel nadał swojemu wzorowi.

Wśród mężczyzn noszenie podkowy oznacza niezależność finansową i dobrobyt. Znak przyciąga szczęście i sukces na wszystkich poziomach. Z tego powodu banknoty, monety lub fraza, która przyciąga szczęście, są często przedstawiane w męskich wersjach tatuażu. Powszechne są również wzory z motywem podkowy, których dodatkowym elementem jest koniczyna, zwykle czterolistna. Taki obraz przyciąga fortunę.

Tatuaż Podkowa

Znaczenie dla kobiet

Kobieca wersja jest bardziej nastawiona na temat szczęścia i miłości pomagając właścicielce znaleźć dobrego męża i stworzyć szczęśliwą rodzinę.


Kobiecą wersję szkicu uzupełniają kwiaty, serce, cytaty, a nawet pierścionki. Zdarzają się przypadki, gdy na taki tatuaż decydują się zakochane pary.

W każdym razie obraz niesie ze sobą wyłącznie pozytywne znaczenie, przyciągając sporo szczęśliwych zdarzeń i zbiegów okoliczności.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców