Tatu - szkic maori - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy maoryski

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z maoryski?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatu - szkic maori

Tatuaże dla plemienia Maorysów miały ogromne znaczenie, a brak rysunków i ozdób na ciele uznawano za grzech i oznakę złego smaku, a także tchórzostwo i brak szacunku dla bóstw czczonych przez całe plemię, ponieważ rytuał tatuażu był tak surowy i bolesny, że nie wszyscy odważyli się na taki krok który jest afirmacją życia.

Plemię Maorysów ma własną nazwę sztuki tatuażu - mokka. Przedstawiciele plemienia bardzo czczą „mokkę” i wierzą, że rysunki na ciele są jedyną wieczną rzeczą, której nikt nie może od nich zabrać. Również tatuaże były rozpowszechnione zarówno wśród populacji męskiej, jak i żeńskiej.


Ponadto ludzkie ciało było podobne do Wszechświata, dlatego zostało warunkowo podzielone na poziomy, na których przecinały się różne strumienie energii. Dlatego rysunki tatuowane są dokładnie na tych miejscach przecięcia energii, aby zmienić swoje przeznaczenie: aby uchronić się przed wpływem negatywnych zjawisk, poprawić swój charakter, pozbyć się złych przyzwyczajeń, a także zdobyć szczęście, uzyskać wszystkie korzyści i dostęp do boskiej wiedzy o życiu.

Tatu - szkic maori

Technologia robienia tattoo maorysów

Tradycyjnie tatuaże Maorysów były nakładane na ciało (głównie wycinane na twarzy), aby zastraszyć wrogów w bitwie.


W tym celu zastosowywano noże wykonane ze skorup, zębów rekina lub kości ptaków i ryb, co sprawiło, że proces tatuowania był strasznie bolesny, a także niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia (w przypadku stanu zapalnego infekcja szybko powodowała śmierć nosiciela tatuażu).

Dziś tatuaże Maorysów nakłada się na ciało, aby je ozdobić, a nie w celu przestraszenia wroga, takie tatuaże są obecnie rzadko wykonywane na twarzy. Ponadto wymieniono narzędzie do nakładania tattoo: teraz zamiast noża używane są igły indyjskie. Przyspiesza to proces nakładania i gojenia się tatuażu, a także zmniejsza ryzyko infekcji lub pojawienia się blizn w miejscu tattoo.

Technologia robienia tattoo maorysów
Technologia robienia tattoo maorysów

Podstawowe symbole dla tattuaży w stylu maorysów

Tatuaże Maorysów wiekami zadziwiają skalą i wyrafinowaniem najmniejszych wzorów, nie gorszych w szczegółach od artystycznego, realistycznego tatuażu, jednak pomimo integralności i niepodzielności fabuły tatuażu Maorysów można wyróżnić kilka postaci, które są fundamentalne w każdym tatuażu tego stylu:

  • Scat - chroni i broni przed negatywnymi emocjami ludzi wokół ciebie, skierowanymi w twoim kierunku; uważany za symbol wyrafinowania, atrakcyjności i wewnętrznej wolności.
  • Jaszczurka - wzmacnia inteligencję i intuicję, otwiera dar jasnowidzenia lub zdolności magicznych.
  • Słońce - wskazuje na związek życia i śmierci, obdarza sukcesem, dobrocią, wewnętrzną energią i szczęściem.
  • Rekin - symbol siły, mocy, wytrwałości; silny amulet od wrogów.
  • Żółw - zapewnia przewoźnikowi zdrowie i długie życie, a także chroni i nie pozwala mu wydać dodatkowej energii życiowej, gromadząc ją.
  • Delfin jest symbolem przyjaźni, radości i oddania.
  • Spirala - symbol zmiany, początek nowego życia, odnowy, nadziei i rozwoju osobistego.
  • Biała czapla i sroka - symbolizują dobrobyt i czystość umysłu, a także pomagają znaleźć ścieżkę życia.
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.