Szkice tatuaży ośmiornica - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz ośmiornice?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z ośmiornicą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuaży ośmiornica

Przez cały czas ośmiornica zadziwia ludzi swoją tajemniczością.


Istnieje wiele legend o takim mistycznym mieszkańcu głębin morskich. Różne narody jednocześnie podziwiały ośmiornicę i wpadały w przerażenie na jej widok. Tatuaż ośmiornicy nie jest tak popularny, ale nadal ma znaczną liczbę fanów. Ośmiornica wygląda najbardziej spektakularnie na skalowanych powierzchniach ciała: plecach, klatce piersiowej, boku lub ramieniu.

Wiele ludów żyjących nad morzem czci ośmiornice. Uważają ją za potężne bóstwo, które podbiło morskie głębiny. W czasach starożytnych o tych mięczakach było wiele legend, najbardziej rozpowszechniona dotyczyła zaginionych statków. Ludzie wierzyli, że wiry wodne, które zniszczyły wiele statków, zostały stworzone przez ośmiornicę, która była zła na ludzi.

W wielu legendach ośmiornica jest przedstawiana jako bóstwo Cthulhu, władcy światów znajdujących się na dnie oceanu. Cthulhu wzbudził w ludziach strach, ale jednocześnie głęboki szacunek. Bóstwo uosabiało mądrość i władzę. Niektóre narody uważały ośmiornicę za demona, który zabierał ludzi do zaświatów. To znaczenie wiąże się ze strasznym wyglądem stworzenia morskiego.

Szkice tatuaży ośmiornicy

Interpretacja
tatuażu ośmiornicy

Dziś ośmiornica nie wywołuje u ludzi wielkiego przerażenia, a jej wizerunek w szkicach tatuażowych oznacza mądrość, obłudę i nieśmiertelność.

  • Wieczność. Jedno z głównych znaczeń tatuażu ośmiornicy. Taka interpretacja wiąże się z obecnością trzech serc w ośmiornicy.
  • Obłuda. To znaczenie wiąże się ze zdolnością mięczaka do emitowania atramentu w momencie zagrożenia, a także zmiany koloru ciała, co wskazuje na jego niestałość.
  • Amulet. Oznaczenie to jest bardziej związane z żeglarzami, dla których ośmiornica była przedstawiana na amuletach i tatuażach jako ochrona.
  • Ośmiornica z zakrzywionymi mackami. Oznacza cykl czasu.
Szkice tatuaży ośmiornicy
Szkice tatuaży ośmiornicy

Męskie znaczenie

Dla męskiej połowy ośmiornica oznacza niezależność.


Ta interpretacja wynika z faktu, że ośmiornice nie trzymają się w stadach, wolą być sami, jak najdalej od swoich krewnych. Dlatego szkic ośmiornicy jest najczęściej wybierany przez kochających wolność, niezależnych mężczyzn.

Siła charakteru i hart ducha. Istnieje opinia, że tatuaż ośmiornicy daje właścicielowi pewność siebie. Nic dziwnego, że w czasach starożytnych amulety z wizerunkiem ośmiornicy były tak popularne.

Szkice tatuaży ośmiornicy

Kobieca interpretacja

Dla kobiet szkic tatuażu ośmiornicy oznacza również niezależność, pewność siebie i wewnętrzną siłę.


Ponadto dla kobiet tatuaż ośmiornicy jest znakiem macierzyństwa. Chodzi o to, że samica ośmiornicy przez całe życie jest w stanie złożyć około stu pięćdziesięciu tysięcy jaj.

Życie pełne żywych emocji. Takie znaczenie dla dziewcząt wiąże się ze zmianą koloru ośmiornicy. W zależności od sytuacji ośmiornica może całkowicie zmienić kolor kilka razy.

Ośmiornica to nie tylko oryginalny, ale także bardzo interesujący pomysł na tatuaż. Z ośmiornicą możesz wymyślić różne sytuacyjne przedstawienia tatuażu. Może to być spokojny małż wędrujący w głębinach oceanu lub przerażający potwór głębin morskich. Bardzo efektowny wizerunek ośmiornicy atakującej statek. Taki obraz wymaga bardzo dużego obszaru. Istnieją również obrazy ośmiornicy z innymi mieszkańcami głębin morskich: ryby, żółwie i tak dalej. Kreskówki ośmiornicy są równie powszechne w szkicach tatuażu.

Tatuaż ośmiornicy nie tylko nada Twojemu stylowi indywidualności, ale również podkreśli męskość, mądrość, inteligencję i wyjątkowość właściciela tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.