Tatuaż Pirat - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz pirata?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z piratem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Pirat

Z pewnością wielu osób marzyło w dzieciństwie o zostaniu jednym z piratów, surfując po oceanie, podróżując i wypełniając swoje życie wieloma przygodami.


Do dziś piraci są żądni przygód i awanturnictwa, więc nic dziwnego, że ich obrazy są bardzo poszukiwane w branży tatuażu.

W czasach starożytnych wielu osób miało rysunki na ciele, które wskazywały głównie na rodzaj ludzkiej działalności. W ten sposób można było zrozumieć kim tak naprawdę jest człowiek: szamanen, złodziejem, przywódcą, kapłanem i tak dalej. Piraci ozdabiali też swoje ciała różnymi rysunkami, które niosły ze sobą specjalne przesłanie. Nazwa „pirat” w tłumaczeniu oznacza wyzwania losu. Słowo kojarzy się przede wszystkim z brutalnym, brodatym mężczyzną, z czarną przepaską na oku, w trójkątnym kapeluszu, z butelką rumu oraz hakiem zamiast ręki. Jednak tatuaże z motywem pirackim mogą wyglądać zupełnie inaczej. Na przykład może to być czaszka w trójkacie, obraz pięknej kobiety-piratki lub rysunek papugi w trójkącie. Warto też pamiętać o wizytówce piratów, którą jest Jolly Roger.

Tatuaż Pirat

Historia
powstania Jolly Roger

W czasach starożytnych najczęściej występowaną chorobą była zaraza.


Statki przesączone zarazą oznaczano czarną flagą z dwoma liniami białego koloru. Linie wskazywały, że obcy nie powinni zbliżać się do statku, gdyż jest to niebezpieczne. Z tej symboliki skorzystali piraci, przywłaszczając sobie taką flagę, aby osoby postronne nie zbliżały się do ​​ich statku. Później na fladze pojawił się zarys ludzkiej czaszki, a flaga została nazwana „Jolly Roger”. Od tego czasu Jolly Roger jest wizytówką piratów.

Tatuaż Pirat
Tatuaż Pirat

Symbolika
piratów w tattoo

Pirackie tatuaże są bardzo poszukiwane nie tylko wśród pokolenia młodego.


Zupełnie inna jest kategoria wiekowa osób, które preferują tatuaż z motywem pirackim, przy czym są to przedstawiciele zarówno żeńskiej, jak i męskiej płci. Obraz do noszenia może kojarzyć się z zagrożeniem, działać jako talizman lub służyć po prostu humorystycznym obrazkiem. A więc spójrzmy, jakie znaczenie niesie ze sobą szkic pirata.

  • Szkic pirata często działa jako talizman, który przynosi właścicielowi bogactwo bez wysiłków.
  • Tatuaż również niesie ze sobą pewne zagrożenie. Właściciel złego lub krwawego pirata pokazuje, że nie ma z nim żartów.
  • Buntowniczość jest kolejną interpretacją tatuażu z piratem. Zazwyczaj takie oznaczenie nosi rysunek piratki, papugi lub wesołego pirata z butelką rumu. Takie obrazy zdobią zarówno męskie, jak i kobiece ciała.
  • Fortuna. Wielu osób uważa, że ​​wzór pirata na ciele przyciąga samą fortunę, dlatego rysunek często jest tatuowany na znak szczęścia.
  • Przygoda, protest. Taką interpretację niosą ze sobą obrazy statków pirackich.

Tatuaż Pirat

Opcje wykonania

Wiele osób uważa, że ​​tatuaż piracki jest wyłącznie męskim motywem, ale jest to całkowicie błędne.


Wiele dziewczyn woli ozdabiać swoje ciała takimi tatuażami, demonstrując w ten sposób swoją buntowniczość.

Szkice zyskały sporą popularność po filmie „Piraci z Karaibów”. Od czasu premiery tego filmu różnorodność wzorów z pirackim motywem znacznie wzrosła. Szczególnie popularny jest wizerunek Jacka Sparrowa.

Tego rodzaju tatuaże są najczęściej nakładane na plecy lub inne duże obszary ciała w różnych wersjach kolorystycznych. Najważniejsze, że właścicielowi tatuażu imponuje wytatuowany obraz.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców