Tatuaż goryl - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Goryle?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Gorylą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż goryl

Na świecie istnieje ogromna liczba szkiców tatuaży.

Wśród nich jest wiele oryginalnych, kolorowych, abstrakcyjnych i niezwykłych obrazów. Każdy może wybrać szkic, który odzwierciedli jego indywidualność i odróżni ją od innych. Bardzo często do tatuażu wybierane są obrazy z motywem zwierzęcym. Ktoś w ten sposób podkreśla swoje cechy charakteru, a ktoś wybiera obraz tylko ze względu na piękno lub określone znaczenie.


W starożytności ludzie zaczęli nakładać na swoje ciała obrazy zwierząt. Ludzie czcili zwierzęta, wznosząc na ich cześć totemy. Obraz na ciele zwierzęcia totemicznego był uważany za święty, wierzono, że daje on siłę i szczęście. Z biegiem czasu oryginalne oznaczenia wzorów ciała częściowo się zmieniły, ale same tatuaże ze świata zwierząt nadal są popularne. Jednym z najpopularniejszych tatuaży zwierzęcych jest wizerunek goryla. Obraz tego prymasa niesie ze sobą różne interpretacje, ponieważ każdy naród opisuje go na swój sposób.

Tatuaż goryl

Symbolika goryla w tattoo

Kultury różnych ludów przypisywały gorylom różnorodne właściwości, które czasami były sprzeczne.

Dlatego tatuaż przedstawiający goryla ma kilka interpretacji. Na przykład w starożytnej Europie ludzie przypisywali gorylom negatywne, ciemne właściwości. Ludzie wierzyli, że ten prymas jest pełen sprytu, nie jest w stanie zapanować nad swoją siłą i wzbudza w ludziach lenistwo i strach. Ale mieszkańcy wschodu mają zupełnie odmienne zdanie na temat goryli. Dla nich prymat był przede wszystkim znakiem odwagi, wysokiej inteligencji i hartu ducha. Mieszkańcy Wschodu wierzą również, że goryl jest pełen oddania i ma poczucie humoru.

Tatuaż goryl
Tatuaż goryl

Nowoczesna interpretacja tatuażu goryla niewiele się zmieniła.

Osoby o różnych tradycjach i religiach postrzegają znaczenie tego tatuażu na swój sposób. Symbolikę tatuażu goryla można dostosować w zależności od wybranego stylu wykonania, pozycji prymasa oraz przekazywanych emocji.

Potężny, realistyczny goryl stojący na czterech kończynach oznacza wielką siłę, agresję i gotowość do ataku. Właściciela tego tatuażu można opisać jako osobę emocjonalną, która w każdej chwili jest gotowa zaatakować agresora.


Spokojny goryl uosabnia mądrość właściciela tatuażu, a także wysokie zdolności intelektualne.

Animowany goryl przedstawia osobę jako spokojną, optymistyczną i wesołą.

Z reguły najbardziej podstawowym oznaczeniem tatuażu są takie cechy, jak moc, niesamowita siła i chęć wygrania. Oznaczenie to nie zależy od stylu wykonanego obrazu i dodatkowych elementów.

Tatuaż goryl
Tatuaż goryl
Tatuaż goryl

Wykonanie tatuażu

Istnieje kilka głównych wzorów tatuazu z gorylą:

  • Goryl z koroną;
  • Wzór wykonany w stylu old school;
  • Zły goryl;
  • Uśmiech prymasa;
  • Celtycki styl wykonania;
  • Goryl ze słuchawkami;
  • Goryl jedzący serce.


Bardzo popularny jest również tatuaż goryla przedstawiony na ciele słynnego irlandzkiego wojownika o słynnym imieniu Conor McGregor.

Tatuaż z motywem zwierzęcym jest pełen mocy i siły, więc obraz będzie najlepiej wyglądał na plecach lub klatce piersiowej. Równie często do przenoszenia wzoru na skórę wybiera się ramię. Tatuaż jest głównie męski, ponieważ wykazuje bardziej męskie cechy charakteru, a kobiety z reguły wybierają kreskówkowy styl tatuażu lub młode goryle. Warto zauważyć, że oprócz podstawowych znaczeń tatuaż, który wybiera klient, może mieć dowolne wymyślone przez niego znaczenie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców