Szkice tatuażu maya - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy Majów

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Majów?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu maya

Maya - jest najstarszą cywilizacją, która wciąż podziwia ludzi swoim rozwiniętym pisarstwem, architekturą, systemem matematycznym i astronomicznym.


Cywilizacja ta miała własny kalendarz, zgodnie z którym mogli one przewidzieć zaćmienia słońca i księżyca. W tym czasie była to niesamowicie rozwinięta cywilizacja o bogatej kulturze.Niesamowicie rozwinięta została architektura Maya, zbudowano piramidy, które nie były gorsze od piramid egipskich. W tych świątyniach na ścianach znajdują się napisy i rysunki, których badanie trwa do dziś. Ponadto Maya słynie z osobliwego malowania ciała, a dziś tatuaże w tym stylu są bardzo popularne w dziedzinie tatuażu.

Szkice tatuażu maya

Historia tatuaże maya

Tatuaże Maya mają silny ładunek semantyczny.

Obraz na ciele może wiele powiedzieć o jego właścicielu: o jego przeszłych bitwach i zwycięstwach, a także o tym, jakie miejsce zajmowała ta osoba w społeczeństwie. Główną cechą tatuażu starożytnej cywilizacji było to, że obrazy na ciele były dostępne tylko dla mężczyzn, którzy zawarli małżeństwo. Na ciele mężczyzny znajdowała się duża liczba tatuaży, co wskazuje na jego znaczenie w społeczeństwie. Jeśli mężczyzna odmawiał się od wizerunku na skórze, on stawał wyrzutkiem społeczeństwa.Co do kobiet, wolno im było stosować małe tatuaże w roli ozdoby ciała. W ten sposób piękne kobiety przyciągały uwagę mężczyzn. Ale dla kobiet obowiązywały ograniczenia miejsc na tatuaże, nie wolno było wykonywać rysunków w okolicy klatki piersiowej, ponieważ dziewczyny karmią piersią dzieci.

Szkice tatuażu maya
Szkice tatuażu maya

Zasada robienia tatuaży

U Maya proces wykonywania tatuażu towarzyszył dużemu bólu przy jego robieniu.


Dlatego mężczyzna z wieloma tatuażami na ciele wzbudzał szacunek od ludzi. Bolesność tego procesu polega w samej metodzie tatuowania. Najpierw skórę zabarwiano specjalnym pigmentem, następnie wykonywane są nacięcia na ciele, były one dość głębokie. Farbę wykonaną na bazie gliny wcierano w te nacięcia.

Tatuaże Majów są wiadome z przedstawiania świętych, totemicznych zwierząt, takich jak: niedźwiedź, wilk, tapir lub orzeł. Najbardziej czczonym wzorem na ciele był wizerunek słońca. Dla plemienia Majów słońce było bóstwem, które było czczone i którego bardzo lubili. Dlatego tatuaże były często owalne lub okrągłe, z wieloma elementami.Plemię czciło różne bóstwa i wypełniając swoje ciała obrazami, Maya okazywali szacunek Akatu - bogu rysunków na ciele.

Szkice tatuażu maya

Tatu maya

Wzory tatuażu Maya są pełne głębokiego znaczenia, plemię bardzo starannie dobiera kompatybilne elementy do projektowania rysunków na ciele.


Każdy obraz miał swoją własną interpretację.Wizerunek żubra oznacza wielki hart ducha, ponieważ w mroźną zimę żubry pomagali przetrwać plemieniu.

  • Niedźwiedź grizzly oznacza zwinność i moc, ponieważ w plemieniu Majów tylko ten człowiek mógł zrobić taki rysunek, który miał walkę z niedźwiedziem i wygrał.
  • Rysunek wilka oznacza dzikość i nieustraszoność.
  • Tatuaż sowy oznaczał ważność duchów.Szkice Majów wyróżniają się dość złożoną strukturą i techniką stosowania rysunku pektoralnego. Aby skutecznie wykonywać rysunki na skórze, mieszkańcy plemienia przez kilka lat studiowali naukę wykonywania tatuaży. To tatuaż Maya był początkiem stylu tatuażu trible. Ich wspólne cechy są wyrażone w figurach geometrycznych, z przewagą odcieni czerni i szarości. Jak również tajemniczość, która jest schowana we wszystkich starożytnych obrazach. Na tych obrazach często identyfikuje się związek człowieka z Bogiem, Boga z ofiarą i związek ludzi z wojnami. Dlatego motyw wojskowy tatuażu Maya jest tak rozpowszechniony.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.