Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Też lubisz Topór?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Toporem?

6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż Siekiera

Tatuaże można podzielić na trzy grupy: tatuaże męskie, damskie oraz uniwersalne.

Szkic z siekierą należy do grupy tatuaży męskich, taki obraz niezwykle rzadko można znaleźć na kobiecym ciele. Tatuaż z siekierą jest bardzo popularny. Ale w jaki sposób szkic przyciąga uwagę i jakie jest jego znaczenie? Dowiesz się o tym z naszego artykułu.

Tatuaż Siekiera
Tatuaż Siekiera
Tatuaż Siekiera

Znaczenie
siekiery w tattoo

Tatuaż z motywem siekiery ma potężną energię męską, a pozytywną lub negatywną zależy od rodzaju przedtawionego toporu.

Na przykład, jeśli siekiera jest przedstawiana jako narzędzie pracy, tatuaż wskazuje na pracowitość osoby, która w razie czego zawsze potrafi wesprzeć i przyjść na ratunek. Jeśli topór służy narzędziem zbrodni, taki tatuaż niesie ze sobą wojowniczy charakter, agresywność i zemstę.

Tatuaż przedstawiający dwie skrzyżowane siekiery charakteryzuje osobę polegającą tylko na sobie. Tacy ludzie z reguły nie oczekują pomocy, mają siłną wolę, są nieustraszeni, ale widzą agresję tam, gdzie tak naprawdę jej nie ma. Taki obraz świetnie prezentuje się na klatce piersiowej mężczyzny, często uzupełnia go głowa zwierzęcia, na przykład niedźwiedzia lub wilka.

Szkic siekiery z podwójną liczbą ostrzy lub tatuaż z dwoma toporami uważany jest za potężny talizman.

Tatuaż Siekiera

Styl tatuażu

Wybierając styl tatuażu, szczególną uwagę należy zwrócić na styl grawerowania lub grafiki.

Połączenie cienkich linii z grą cieni sprawia, że ​​obraz będzie lakoniczny i stylowy.

Popularne są obrazy topora w stylu old school. W tym stylu narzędzie wygląda dość imponująco z dodatkowymi elementami, na przykład czerwoną wstążką. Taki szkic skutecznie podkreśli indywidualność jego właściciela.

Topór w stylu trash polki topór prezentuje się bardzo efektownie dzięki kontrastowemu połączeniu czarnych i czerwonych pigmentów.

Tatuaż Siekiera
Tatuaż Siekiera
Tatuaż Siekiera

Ciekawostki
historyczne

Od czasów starożytnych znaczenie siekiery w różnych kulturach było niejednoznaczne.

Na przykład w mitach topór był często niezastąpionym atrybutem bogów uosabiającym ich moc, władzę i siłę. W krajach wschodnich topór był przedstawiany z biżuterią, co oznaczało odrzucenie skromnego życia.

Od czasów starożytnych siekiera była używana jako akcesoria myśliwskie, do budowy mieszkania, do rozpalania ognia, a także ochrony przed wrogami. Tym się zajmowali mężczyźni, natomiast kobiety w tym czasie prowadziły dom, wychowywały dzieci, gotowały jedzenie. W tamtych czasach topór był integralną częścią człowieka, uosabiając jego odwagę, waleczność i siłę.

Tatuaż Siekiera
Tatuaż Siekiera
Lokalizacja tatuażu

Tatuaż z siekierą wygląda spektakularnie na dużych obszarach ciała, takich jak: plecy, klatka piersiowa, przedramię, górna część nogi, brzuch.


Motyw ten podkreśla siłę mężczyzny, jego hart ducha, wojowniczość i odwagę.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców