Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz pióra?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z piórami?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż pióro

Tatuaże z piórami zawsze wyglądają bardzo oryginalnie i interesująco.


Takie obrazy są popularne zarówno wśród kobiet, jak i przedstawicieli silniejszej połowy ludzkości. Co więcej, każdy nadaje pióru szczególne znaczenie. Dla kobiet piórko symbolizuje lekkość, czułość i wolność, natomiast mężczyźni traktują pióro jako symbol odwagi, determinacji i siły.

Tatuaż pióro

Historia pióra

Po raz pierwszy rysunki piór zaczęły nakładać na ciała przez starożytne plemiona Indian, którzy wierzyli, że pióra dodają im siły, odwagi i pewności siebie, a także dają nieśmiertelność i kojarzą się z duchami starożytności.


Pióra mogli nosić tylko starsi, szamani, przywódcy i wielcy wojownicy. Tatuaże z piór były wykonywane wyłącznie na ciałach tych wojowników, którzy udowodnili swoją męstwo, odwagę i siłę. Indianie używali głównie piór orła, ponieważ właśnie orzeł był uosobieniem mocy i nieustraszoności. W różnych kulturach stosowano różne ptasie pióra, z których każde miało swoją własną interpretację. Weźmy na przykład pawie pióro, które wśród starożytnych Greków wykazywało szlachetność i oznaczało, że dana osoba należy do klasy wyższej. Wśród mieszkańców Chin pióro służyło symbolem osoby o wysokiej godności, a także jako symbol rzadkiej urody. Egipcjanie kojarzyli pawie pióra z boskimi znakami. Wśród chrześcijan pawie pióra kojarzono z odrodzeniem, ponieważ ptak ten ma nieodłączną właściwość zmiany upierzenia. Dla Buddystów pióro było symbolem czujności oraz współczucia.

Tatuaż pióro
Tatuaż pióro

Co oznacza pióro?

Sa dwa rodzaje tatuaży z motywem pióra: wykonane w stylu indyjskim i pióra różnych ptaków.


Zasadniczo przedstawiane jest jedno pióro dowolnego ptaka (sowy, jaskółki, orła, ognistego ptaka itd.) w preferowanej lokalizacji. Obraz może być wykonany w szerokiej gamie barwnej, może to być klasyczne pióro w czerni i bieli lub różne pióra w jaskrawych kolorach tęczy. Warto zauważyć, że kolor również ma szczególne znaczenie.

  • Czerwone pióro - przyciąga szczęście, zysk, zwycięstwo. Wskazuje także na miłości i pasję jego właściciela.
  • Pióro koloru pomarańczowego lub żółtego pokazuje wyjątkowość osoby, mówi o jej wyższych zdolnościach umysłowych.
  • Pióro ognistego ptaka symbolizuje osobę twórczą, która ma talent i pewną tajemniczość. Jest to także symbol piękna i wdzięku.
  • Pawie pióro jest symbolem osoby, która należy do klasy wyższej, pokazuje jej skłonność do kreatywności.
  • Obraz pióra podzielonego na dwie części jest stosowany w celu uczczenia pamięci o zmarłym.

Tatuaż pióro

Pióro pięknego feniksa jest symbolem nieśmiertelności i odrodzenia.

Połączenie pióra z ptakiem pokazuje, że człowiek kocha wolność, dąży do niezależności.

Wzory z takim motywem mogą być wykonane w różnych stylach, technikach, w szerokiej gamie kolorystycznej i zwykle uzupełniane są za pomocą dodatkowych elementów. Mężczyźni zwykle używają wzory piór, aby podkreślić swoją odwagę, pewność siebie, duch wojownika i obrońcy. Warto też zauważyć, że właściciel samodzielnie nadaje tatuażowi znaczenie. Dla kogoś obraz będzie służył głównie jako talizman, a komuś będzie przypominał ważne wydarzenie lub osobę, natomiast dla niektórych pióro będzie po prostu piękną ozdobą skóry.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców