Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego rzemieślnika w swoim mieście.

Tatuaż "Kruk"

Kruki to bardzo inteligentne i niezwykle bystre ptaki, często uważane za złowrogie.


Mówi się, że ​​dane przedstawiciele ptaków żyją przez ok. 300 lat, dlatego bardzo często ich wizerunek kojarzy się z długim życiem, a nawet wiecznością. Osoba, której ciało zdobi wizerunek danego ptaka, jest zwykle traktowana z ostrożnością, ponieważ od czasów starożytnych ptaki te nie wzbudzały w ludziach sympatii, a wręcz przeciwnie, uważane były za posłańców zła. Dziś tatuaż wrony ma kilka znaczeń, zarówno pozytywnych, jak i niezbyt przyjemnych. Zazwyczaj oznaczają mądrość, długowieczność i samotność. Przy tworzeniu tatuaży w tym stylu, artyści zwykle uzywają tylko monotonnych, ciemnych tonów z dużą ilością czarnego pigmentu. Ale są też szkice z dodatkiem jasnych kolorów, na przykład kropli akwareli lub kolorowych ptasich piór.

Szkice tatuaży z wronami są bardzo poszukiwane, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Wielu uważa, że ​​taka popularność zależy nie tylko od tajemniczości ptaka, ale także od związku z siłami ciemności. Tatuaż jest nakładany na dowolne preferowane miejsce, ale ptak najpiękniej prezentuje się na plecach, klatce piersiowej czy boku.

Tatuaż "Kruk"

Symbolika kruka w tattoo

 • Celtowie kojarzyli ptaka ze złowieszczym znakiem, satanizmem, magią. Kruki były również uważane za posłańców Morrigan - bogini wojny.
 • Uważa się, że ptaki te mogą żyć przez około trzysta lat, żywiąc się padliną i polując na inne ptaki, a nawet zwierzęta. Na tej podstawie ten ptak drapieżny często uosabiał samotność.
 • Religia chrześcijańska uważała ptaków za samych diabłów, jednocześnie przedstawiając wronę jako patrona pustelników. Uważa się, że złowieszczy ptak pomaga pustelnikowi znaleźć właściwą drogę.
 • W starożytnym Egipcie kruk kojarzył się ze zniszczeniem. W Skandynawii ptak pełnił rolę przewodnika dla samego Odyna - boga wojny.
 • Niektóre narody kojarzą skrzydlatego drapieżnika ze światem pozaziemskim. Według legend narodu rosyjskiego ptak jest przewodnikiem czarownic i czarowników.
 • Ale wraz z mrocznymi znaczeniami kruk ma również dobre cechy.
 • W starożytnym Cesarstwie Rzymskim kruk był uosobieniem nadziei, ponieważ jego krzyk przypomina „kras”, co z łaciny tłumaczy się jako „jutro”.
 • Chiny kojarzą wronę z mocą, uważa się, że wizerunek tego ptaka na ciele daje człowiekowi niezłomność, czyni właściciela bardziej zdecydowanym i potężnym. Ponadto w mitologii chińskiej istnieje legenda o świętym kruku, który mieszka na słońcu. Jest uosobieniem wschodu i zachodu słońca.
 • Narody Afryki wierzą, że wrony są najwierniejszymi towarzyszami ludzi.
 • Dla starożytnych Indian kruk jest ptakiem totemowym.
 • Japończycy wierzą, że kruk uosabia twierdzę i jest symbolem miłości i rodziny.
тату ворона
тату ворона

Lokalizacja tatuażu

Najczęstsze obszary ciała do tatuowania kruka to plecy, przedramię, ramię i bok.

Kruk tatuowany w dowolnym preferowanym stylu, wygląda równie imponująco zarówno w stylu realistycznym, jak i w stylu Trash Polki lub akwareli.

Tatuaż wrony jest zwykle przedstawiany na czarno. Ale są też wzory wykonane z użyciem jaskrawych kolorów.

Tatuaż może zawierać dodatkowe elementy, które również wpływają na jego znaczenie. Najczęstsze znaczenia związane z krukiem to: znak mądrości, wieczności, przebiegłości, samotności, nadziei, płodności, więzi ze światem pozaziemskim oraz siłami zła.

Mimo tak wielu oznaczeń, najważniejszym znaczeniem będzie znaczenie nadawane przez samego właściciela tatuażu.

Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców