Tatuaż "Kruk" - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz wrone?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z wroną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż "Kruk"

Kruki to bardzo inteligentne i niezwykle bystre ptaki, często uważane za złowrogie.


Mówi się, że ​​dane przedstawiciele ptaków żyją przez ok. 300 lat, dlatego bardzo często ich wizerunek kojarzy się z długim życiem, a nawet wiecznością. Osoba, której ciało zdobi wizerunek danego ptaka, jest zwykle traktowana z ostrożnością, ponieważ od czasów starożytnych ptaki te nie wzbudzały w ludziach sympatii, a wręcz przeciwnie, uważane były za posłańców zła. Dziś tatuaż wrony ma kilka znaczeń, zarówno pozytywnych, jak i niezbyt przyjemnych.

Tatuaż "Kruk"
Tatuaż "Kruk"

Zazwyczaj oznaczają mądrość, długowieczność i samotność.Przy tworzeniu tatuaży w tym stylu, artyści zwykle uzywają tylko monotonnych, ciemnych tonów z dużą ilością czarnego pigmentu. Ale są też szkice z dodatkiem jasnych kolorów, na przykład kropli akwareli lub kolorowych ptasich piór.


Szkice tatuaży z wronami są bardzo poszukiwane, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Wielu uważa, że ​​taka popularność zależy nie tylko od tajemniczości ptaka, ale także od związku z siłami ciemności. Tatuaż jest nakładany na dowolne preferowane miejsce, ale ptak najpiękniej prezentuje się na plecach, klatce piersiowej czy boku.

Tatuaż "Kruk"
Tatuaż "Kruk"
Tatuaż "Kruk"

Symbolika kruka w tattoo

 • Celtowie kojarzyli ptaka ze złowieszczym znakiem, satanizmem, magią. Kruki były również uważane za posłańców Morrigan - bogini wojny.
 • Uważa się, że ptaki te mogą żyć przez około trzysta lat, żywiąc się padliną i polując na inne ptaki, a nawet zwierzęta. Na tej podstawie ten ptak drapieżny często uosabiał samotność.
 • Religia chrześcijańska uważała ptaków za samych diabłów, jednocześnie przedstawiając wronę jako patrona pustelników. Uważa się, że złowieszczy ptak pomaga pustelnikowi znaleźć właściwą drogę.
 • W starożytnym Egipcie kruk kojarzył się ze zniszczeniem. W Skandynawii ptak pełnił rolę przewodnika dla samego Odyna - boga wojny.
 • Niektóre narody kojarzą skrzydlatego drapieżnika ze światem pozaziemskim. Według legend narodu rosyjskiego ptak jest przewodnikiem czarownic i czarowników.
 • Ale wraz z mrocznymi znaczeniami kruk ma również dobre cechy.
 • W starożytnym Cesarstwie Rzymskim kruk był uosobieniem nadziei, ponieważ jego krzyk przypomina „kras”, co z łaciny tłumaczy się jako „jutro”.
 • Chiny kojarzą wronę z mocą, uważa się, że wizerunek tego ptaka na ciele daje człowiekowi niezłomność, czyni właściciela bardziej zdecydowanym i potężnym. Ponadto w mitologii chińskiej istnieje legenda o świętym kruku, który mieszka na słońcu. Jest uosobieniem wschodu i zachodu słońca.
 • Narody Afryki wierzą, że wrony są najwierniejszymi towarzyszami ludzi.
 • Dla starożytnych Indian kruk jest ptakiem totemowym.
 • Japończycy wierzą, że kruk uosabia twierdzę i jest symbolem miłości i rodziny.
Tatuaż "Kruk"
Tatuaż "Kruk"

Lokalizacja tatuażu

Najczęstsze obszary ciała do tatuowania kruka to plecy, przedramię, ramię i bok.


Kruk tatuowany w dowolnym preferowanym stylu, wygląda równie imponująco zarówno w stylu realistycznym, jak i w stylu Trash Polki lub akwareli.

Tatuaż wrony jest zwykle przedstawiany na czarno. Ale są też wzory wykonane z użyciem jaskrawych kolorów.


Tatuaż może zawierać dodatkowe elementy, które również wpływają na jego znaczenie. Najczęstsze znaczenia związane z krukiem to: znak mądrości, wieczności, przebiegłości, samotności, nadziei, płodności, więzi ze światem pozaziemskim oraz siłami zła.

Mimo tak wielu oznaczeń, najważniejszym znaczeniem będzie znaczenie nadawane przez samego właściciela tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.