Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz smoka?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z smokiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż smok

Smok jest jednym z najpotężniejszych i najpiękniejszych mitycznych stworzeń.


Jest uosobieniem szlachetności, wojowniczości, przywództwa i mądrości. W różnych narodach ma odmienną interpretację i występuje w wielu kulturach Azji i Europy. W Chinach zwyczajem było wypełnianie wzoru smoka wzdłuż kręgosłupa cesarzy, a także ich żon. Taki tatuaż był symbolem mocy i niesamowitej siły. Buddyści wierzyli, że smok jest obrońcą Buddy, chroni nie tylko jego, ale także prawa. Wizerunek smoka służył ozdobą zbroi wojskowej starożytnego Rzymu i Grecji, symbolizując terror. Wśród Celtów wizerunek smoka oznaczał moc i ochronę, a na Dalekim Wschodzie mówił o elementach natury.

Tatuaż smok

Rodzaje smoków

Smoków można podzielić na dwa rodzaje: smok Wschodu i Zachodu.

Smok Wschodu jest przedstawiony bez skrzydeł, z ciałem węża, który ma nogi. Smok z zachodu ma wspaniałe skrzydła, długą szyję, a całe jego ciało pokryte jest mocnymi łuskami.

Jeśli wybierzesz tatuaż ze smokiem, dokładnie zastanów się nad jego lokalizacją i kolorystyką. Smok najlepiej będzie prezentować się na plecach, bo duży obszar w pełni oddaje całą jego siłę, jego wielkość, wdzięk i moc. Jeśli tatuaż jest mały, będzie dość trudno przekazać wszystkie cechy tego mitycznego stworzenia.

Dokładne znaczenie tatuażu ze smokiem, można przedstawić za pomocą pewnych niuansów:

  • Smok z uśmiechem, którego skrzydła są rozłożone, mówi o sile i agresji, a także wrogości;
  • Mityczne stworzenie zmierza w górę, taki obraz mówi o dobrych intencjach i pozytywności właściciela tatuażu;
  • Smok dążący do dołu ten obraz odzwierciedla nieżyczliwe intencje osoby;
  • Smok w locie mówi o spokoju człowieka.

Tatuaż smok
Tatuaż smok

Paleta kolorów

Kolory, w których wykonany jest smok, odgrywają znaczącą rolę przy wyborze wzoru tatuażu:


  • Smok w odcieniach czerwieni ma kilka znaczeń. Pierwsze to oznaczenie miłości i namiętności, a drugie znaczenie mówi o gniewie i wrogim nastroju. Warto jednak zauważyć, że gniew, który uosabia czerwony smok jest symbolem ochrony swojej rodziny.
  • Czarny smok wskazuje, że jego właściciel tego wzoru traktuje rodziców z szacunkiem, okazuje im troskę i uwagę.
  • Smok koloru niebieskiego mówi o otwartości osoby, spokoju jej duszy.
  • Żółty smok symbolizuje wojowniczość osoby, która wie, jak atakować, zdobywać i zwyciężać.
  • Mityczne stworzenie w kolorze złota jest znakiem dobroci człowieka, a także uosobieniem mądrości.
Tatuaż smok

Obrazy smoka można wykonać w absolutnie dowolnym stylu i różnymi technikami.

Wzór latającego smoka wykonany w stylu akwareli będzie wyglądał bardzo kolorowo i realistycznie, a tak samo niesamowity będzie smok ziejący ogniem. Smok wygląda bardzo nietypowo i efektownie w abstrakcji. Wiele osób woli wypełnić samą jego sylwetkę, są też fani łączenia jej z innym tłem lub elementami (kwiaty, ornamenty itp.). Rzadziej można znaleźć miłośników tatuażu smoka w stylu kreskówkowym, który w tym przypadku może wyglądać bardzo zabawnie i trochę dziecinnie.

Jeśli mówimy o lokalizacji tatuażu, wszystko zależy od preferencji klienta. Mężczyźni tatuują smoki głównie na ramionach lub plecach, rzadziej na dłoniach. Często można zobaczyć, jak wzór obejmuje kilka części ciała jednocześnie. Kobiety wolą wypełniać smoka w stylu orientalnym, często są to obrazy na ramieniu, nodze, stopie lub brzuchu. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz dla swojego smoka, pod okiem doświadczonego mistrza każdy obraz będzie wyglądał bardzo efektownie i kolorowo.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców