Szkic tatuaż khokhloma - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Khokhloma?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Khokhlomą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkic tatuaż khokhloma

W sztuce tatuażu artystycznego istnieje wiele tatuaży z szeroką gamą wzorów, które zdobią różne części ludzkiego ciała.


Wzory mogą ozdobić zarówno duże, jak i małe obszary ciała, mogą mieć różne kolory i kształty. Malowanie ciała wzorami jest bardzo popularne wśród osób obu płci. Jednym z najbardziej popularnych stylów jest Khokhloma, uważany ten styl za rodzaj sztuki. Jeśli inne wzory można wykonać w dowolnym pożądanym kolorze, Khokhloma różni się od innych tym, że ma trzy określone kolory, z których każdy ma własne oznaczenie:

  • Czerwony - ma właściwość ochrony, oznacza ciepło i ogień;
  • Czarny - znak ziemi, jest znakiem żniwa i płodności;
  • Złoty - oznacza bogactwo.Te trzy kolory są głównymi w stylu Khokhloma, ale nie oznacza to, że nie można użyć innych kolorów, często w Khokhloma dominują odcienie zieleni. Warto zauważyć, że na oznaczenie stylu Khokhloma wpływa nie tylko wybór kolorów, ale także obecne w nim elementy. Często pojawia się obraz złotych kwiatów, które są znakiem wiedzy. Jarzębina, a raczej jej skupiska, to kobieca uroda i młodość. Często rysują także ognistego ptaka, który jest oznaką długiego życia, jego cykliczności i nieśmiertelności. Początkowo styl Khokhloma był używany do ozdoby różnych naczyń, ale z czasem ten rodzaj sztuki pojawił się w sferze tatuaży, zyskując dużą popularność.

Szkic tatuaż khokhloma

Doświadczenie khokhloma

Oznaczenie obrazu Khokhloma zależy bezpośrednio od kolorów i elementów w nim panujących.


Czarne kolory są znakiem nieskończoności, czerwony jest oznaką pragnienia wszechmocy. Tatuaż, w którym jest więcej odcieni złota, mówi o pragnieniu dobrego życia, bogactwa. Zielone odcienie wskazują na miłość człowieka do natury, jego pragnienie zjednoczenia się z przyrodą i ludźmi. Nie ma ograniczeń dla fabuły tatuażu, można użyć dowolnych elementów:

  • Obrazy kwiatów;
  • Ptaki jagody;
  • Liście;
  • Zwierzęta i więcej.Znaczenie tatuaży będzie bezpośrednio zależeć od koloru, w którym zostaną wykonane. Tatuaż Khokhloma wyróżnia się nie tylko głównymi dominującymi kolorami, ale także jasnością, soczystymi kolorami. Blady obraz nie będzie podobny do stylu Khokhloma, ponieważ Khokhloma stał się znany i odróżnia się bogatymi kolorami.

Doświadczenie khokhloma
Doświadczenie khokhloma

Rozmiar i
miejsca dla tatuażu

W przypadku tatuażu Khokhloma z reguły konieczne są miejsca o dużym obszarze, aby wzory całkowicie przekazały całą interpretację i wyglądały spektakularnie.


Na małych obszarach trudno będzie przeanalizować obraz i zrozumieć, jakie oznaczenie nosi tatuaż. Wzory Khokhloma na małych obszarach pozostaną jedynie wzorami, ale obszerny, kolorowy obraz, w którym widoczny jest kontrast między wszystkimi jego kolorami, tak wygląda prawdziwa Khokhloma. Wybierając miejsce do zrobienia tatuażu, zwróć uwagę na rozmiar samego tatuażu. Ponieważ Khokhloma wymaga dużej przestrzeni, do tego tatuażu wybierają takie części ciała: ramię, przedramię, cały obszar ramienia, biodra, plecy, nogi. Styl Khokhloma będzie wyglądał równie imponująco i oryginalnie zarówno na kobiecym, jak i męskim ciele.

Tatuaż Khokhloma wymaga specjalnych umiejętności, wybierając mistrza do tatuażu, najpierw warto zobaczyć na jego portfolio ze wszystkimi pracami. Tatuażysta, który nie ma doświadczenia w robieniu tatuaży w stylu Khokhloma, może tylko zepsuć twój wygląd. A doświadczony mistrz zapewni doskonałe wykonanie obrazu, który na zawsze zadowoli Cię jasnymi, kolorowymi kwiatami.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.