Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego rzemieślnika w swoim mieście.

Tatuaż szop

Tatuaże ze wzorem szopa pracza wyróżnia się swoją nowością wśród popularnych tatuaży.


Bardziej rozpowszechniony taki wzór jest w Ameryce, ponieważ starożytni Indianie amerykańscy czcili to zwierzę, wierząc w jego wielką moc ochrony. Istnieje wiele legend, w których szopy pracze działały jako bardzo odważne, nieustraszone bohaterowie. Indianie kochali te nieustraszone urocze stworzenia i często przedstawiali je na swoich ciałach. W dzisiejszych czasach wizerunek szopa szybko zyskuje na popularności, a najczęściej jest przedstawiany w kolorze. Rysunek jest tatuowany na dowolnej preferowanej części ciała, może to być ręka, noga, plecy, ramię, cokolwiek. Tatuaż szopa pracza można wykonać w różnych stylach, realizm, trash polka, abstrakcja i wiele innych opcji. Tatuaż może zawierać rysunek pyska szopa, zwierzęcia w pełnym romiarze lub jego uroczy uśmiech, wszystko zależy od preferencji klienta. Tatuaże szopów są preferowane zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. W tatuażach męskich szopy są przedstawiane z wyszczerzonymi zębami, przekazując ich agresywne zachowanie. Natomiast kobiece tatuaże wyróżniają się uroczą twarzą tego małego zwierzęcia.

Tatuaż szop

Symbolika szopa w tattoo

Istnieje kilka interpretacji tatuaży.


Na przykład projekt szopa pracza w ciemnych odcieniach i czarnym bandażem na pysku interpretowany jest jako poszukiwanie własnej drogi. Warto również wspomnieć o inteligencji tego stworzenia, są to stworzenia, które szybko się szkolą, a wiele osób trzyma je w domu jako zwierzaków domowych. Ze względu na to, że zwierzęta te prowadzą głównie nocny tryb życia, tatuaż z ich wizerunkiem może również oznaczać pewną tajemnicę właściciela. Zgodnie z powyższym, można założyć, że motyw szopa pracza ma dwie różne interpretacje: z jednej strony są to urocze stworzenia, a z drugiej - dość skryte i pełne tajemnic.

Często taki tatuaż symbolizuje ukryte możliwości jego właściciela, związane z trybem życia zwierzaka, który potrafi widzieć w ciemności. Niektórzy uważają, że wizerunek szopa pracza na ciele daje im możliwość odkrycia tajemnic innych. Zwykle na takie tatuaże decydują się skryci ludzie, nie skłonni do zaufania, ostrożni i uważni na innych. Niestandardowość rysunku z tym zwierzakiem mówi o jego właścicielu, jako o osobie posiadającej indywidualną osobowość. Tacy ludzie zwykle nie szukają łatwych dróg, mają chęć wyróżnienia się z tłumu i zwrócenia na siebie uwagi. Ale znaczenie tatuażu szopa pracza zależy również od samego klienta, jego trybu życia. Osoby, które wolą nocne imprezowanie i ciągle szukają przygody, podkreślają to za pomocą wzoru szopa. Na pierwszy rzut oka jest to bardzo urocze i inteligentne zwierzę, ale za uroczym wyglądem kryje się złożony charakter.

Wiele osób nie nadaje tatuażowi specjalnego znaczenia, dla nich jest to raczej sposób na ozdobienie ciała lub wyróżnienie się z szarej masy. Obrazy szopów mogą być bardzo różne: szopy w stylu kreskówkowym, fantasy, realistycznym lub abstrakcyjnym. Szopy pracze w stylu trash polki czy akwareli prezentują się bardzo oryginalnie i nietuzinkowo. Równie często ludzie nakładają na swoje ciało wzór szopa, bo chcą wyrazić swoją miłość do tych dzikich stworzeń. Często klienci sami nadają interpretację swojemu tatuażowi, czyniąc go unikalnym.

Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców