Tatuaż Spartanin - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz spartański?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z spartański?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Spartanin

Pomimo tego, że tatuaż przedstawiający Spartanina to dość nowy temat w branży tatuażu, zapotrzebowanie na te szkice jest niezwykle duże.

Taka popularność jest ściśle związana z filmem „300 Spartan”, w którym wystąpił słynny hollywoodzki aktor Gerard Butler. Ten film opowiada historię o wojnie grecko-perskiej, o bitwach wielkich wojowników.

tatuaż Spartanin

Spartańskie życie

Spartanie to nie tylko lud żyjący w wielkim Imperium Greckim, ale także armia lądowa dzielnych, silnych wojowników.

W tym czasie armia spartańska była najsilniejszą i najbardziej niezwyciężoną armią. Nic w tym dziwnego, bo zgodnie z legendą, gdy dziecko rodziło się chore i słabe, natychmiast wrzucano je w otchłań, pozostawiając tylko silne i wytrzymałe potomstwo. Później okazało się, że to tylko mit, a szczątki znalezione w otchłani to szczątki dorosłych mężczyzn, a nie dzieci.

W wieku siedmiu lat zdrowi chłopcy zostali zabrani z rodzin do specjalistycznych szkół przetrwania. W tych szkołach od małych chłopców wychowywali się wojownicy silni duchem i niezłomni ciałem. Jednak oprócz aktywności fizycznej dzieci uczyły się także śpiewu, muzyki i poprawności językowej.

W czasach szkolnych Spartanie musieli żyć w trudnych warunkach, przechodzić regularne testy, obciążenia i opanowywać wszystkie rodzaje broni. W wieku 17 lat młodzi wojownicy musieli przejść tzw. rytuał inicjacyjny, aby stać się prawdziwym wojownikiem. Istota ceremonii polegała na jednym - przetrwaniu. Słabi przegrali i zginęli, najsilniejsi zaś stali się armią Spartan.

tatuaż Spartanin
tatuaż Spartanin
tatuaż Spartanin

Znaczenie tatuażu
Spartanin

Szkic z takim motywem jest wybierany głównie przez mężczyzn, ale obraz można znaleźć również na kobiecych ciałach.

Co niesie ze sobą tatuaż Spartanina, dowiesz się z naszego artykułu.

Spartański tatuaż jest zwykle wybierany przez mężczyzn, ponieważ jego głównym znaczeniem jest odwaga, waleczność, nieustraszoność i siła. Za pomocą tego obrazu mężczyzna stara się zademonstrować swoją męskość, brutalność. Zwykle człowiek, który zdecydował się na taki szkic, ma poczucie celu, odwagę i jest gotów chronić swoją rodzinę bez żadnych obaw.

Tatuaż na ramieniu mówi o chęci przejęcia mocnych stron Spartanina, a także zademonstrować swój temperament otaczającym go osobom.

Taki wzór tatuażu jest niezwykle rzadki na ciele kobiety, jednak zdarzają się takie przypadki. Wizerunek Spartanina na kobiecym ciele uosabia silny charakter kobiety, z reguły właścicielki takiego tatuażu mają męski charakter.

tatuaż Spartanin

W jakim stylu
zrobić tatuaż?

Tatuaż Spartanin najefektowniej wygląda w stylu realistycznym.


Ważne jest, przede wszystkim, aby wybrać dobrego, doświadczonego mistrza, ponieważ realizm to dość złożony styl, który wymaga specjalnej wiedzy i dużego doświadczenia. Taki mistrz będzie w stanie w pełni przekazać sens tatuażu, ucieleśnić emocje Spartanina, wyrazić dynamikę i moc obrazu za pomocą kolorów.

Takie tatuaże są najlepiej przedstawiane na dużych obszarach ciała: na plecach, klatce piersiowej, przedramieniu i na górnej części nóg.

Popularnym stylem wykonywania spartańskiego tatuażu jest również styl grawerowania. W tej wersji tatuaż będzie wyglądał jak ilustracja zdobiąca średniowieczne księgi. Tatuaż wygląda niecodziennie i oryginalnie dzięki cieniowaniu i wyraźnym prostym liniom.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.