Tatuaż miecz - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Miecz?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z mieczem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż miecz

Miecz to szlachetna broń, która pomaga stawić czoła wrogowi, atakować go i bronić się.

Ta broń zawsze była używana w wielu bitwach i konfrontacjach. To właśnie miecz działał jako główna broń w decydujących pojedynkach i bitwach gladiatorów, dlatego zawsze kojarzył się z odwagą i honorem. Miecz kojarzy się również z dużą siłą fizyczną, ponieważ waga jego może wynosić nawet sześć kilogramów. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z takim mieczem, z reguły tylko silni, wyszkoleni wojownicy, którzy doskonale opanowali ten rodzaj broni. Ponadto miecz jest najważniejszym i oddanym sojusznikiem podczas bitwy. Na tej podstawie atrybut może oznaczać godność ludzką, niezniszczalną przyjaźń i braterstwo.

Miecz działa również jako znak sprawiedliwości, ponieważ za jego pomocą przywracano sprawiedliwość. Miecz jest znakiem odwagi, honoru i męstwa, a w każdej chwili wojownik mógł śmiało stawić opór swojemu przeciwnikowi. W religii miecz kojarzy się z rozumem i wielką mądrością, które podobnie jak światło wnikają głęboko w świadomość człowieka. Miecz obosieczny w religii oznacza boską mądrość, najwyższą prawdę. W średniowieczu władców przedstawiano zwykle z mieczem, taki wizerunek oznaczał sprawiedliwość i uczciwą władzę władcy.

Tatuaż miecz
Tatuaż miecz
Tatuaż miecz

Symbolika miecza w tattoo

Broń skierowana do góry oznacza broń wojskową, gotową do bitwy.


  • Miecz skierowany w dół. Taki obraz oznacza sprawiedliwość.
  • Miecz z pochwą. Tatuaż mówi o zrównoważoności właściciela tatuażu, jego roztropności i odwadze. Oznacza również zasadę męską i żeńską - yin i yang.
  • Przedstawiona broń bez pochwy wskazuje na żarliwy charakter jej właściciela.
  • Skrzyżowane miecze. Ten obraz jest znakiem jedności władzy duchowej i świeckiej.
  • Wąż otaczający rękojeść miecza. Ten obraz ma interpretację pokusy.
  • Miecz w kamieniu. Taki obraz niesie ze sobą specjalne znaczenie nieuchronności ludzkiego losu, a także nadzieję na lepszą przyszłość.
  • Miecz na ciele człowieka jest znakiem odwagi, męstwa, honoru, walki o sprawiedliwość, siły charakteru, wielkiej siły duchowej i fizycznej.Broń zdobiąca kobiece ciało symbolizuje niezłomność, trudny charakter, gotowość do walki.

Tatuaż miecz
Tatuaż miecz

Interpretacja obrazu

Tatuaż z mieczem posiada majestatyczne, głębokie znaczenie.

Z reguły wzór ten wybierają odważni, celowi ludzie, gotowi walczyć o swój honor i prawdę. Tatuaż jest bardziej popularny wśród osób płci męskiej, co pozwala zademonstrować swoją odwagę i wielką siłę (duchową i fizyczną). Męski wzór miecza jest bardziej agresywny, z wyraźnymi, równymi liniami, bez różnych dodatkowych elementów. Motyw kolorystyczny obrazu jest bardziej powściągliwy, przeważają w nim głównie ciemne odcienie. Kobiecą wersję obrazu wyróżnia gładsza linia konturu, jaśniejsze tony, a także różne elementy (ptaki, napisy, kwiaty itp.).

Wzór miecza z reguły jest nakładany na duże obszary ciała. Najbardziej odpowiednie miejsca to ramię, plecy, klatka piersiowa. Często można znaleźć tatuaż, w którym miecz utkwiony jest w sercu. Ten obraz wygląda oryginalnie i bardzo efektownie. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz na tatuaż z mieczem, zawsze wesprze Cię w trudnych okresach, pomoże bronić honoru i interesów, a także uchroni przed wrogiem.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.