Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego rzemieślnika w swoim mieście.

Tatuaż sztylet

Sztylet to broń służąca do walki wręcz, przeznaczona do walki w zwarciu.


W średniowieczu taka broń była ostatnią obroną w bitwie. Za pomocą sztyletu wojownik sam kończył swoje życie, jeśli zaszła taka potrzeba, zachowując swój honor. Dlatego w tatuażach często przedstawiany jest sztylet, a wzdłuż jego ostrza płynąca kropla krwi. Taki rysunek jest interpretowany jako nieustraszoność i chęć poświęcenia się, gdy jest to konieczne. Na tej podstawie tatuaż sztyletu jest raczej kategorią męską, taki obraz jest niezwykle rzadki na kobiecym ciele. Istnieje też kilka ciekawszych interpretacji, które rozważymy poniżej.

Tatuaż sztylet

Symbolika sztyletu w tattoo

Najpopularniejszą interpretacją tej broni jest odwaga, spryt, uścisk, moc, wolność, wytrzymałość, zemsta, samotność i precyzja w działaniu.

Tatuaż sztyletu jest zwykle wypełniony różnymi szczegółami.

Szkic tatuażu sztyletu przebijającego serce nosi oznaczenie oszustwa, niewierności drugiej osoby. Taki obraz jest oznaką zemsty i okrucieństwa. Religia katolicka kojarzy ten rysunek z sercem Maryi Panny.

Szkic sztyletu z czaszką oznacza nieustraszoność przed śmiercią, a także służy ochronie właściciela przed atakiem złodziejów.

Sztylet przedstawiony w zębach czaszki oznacza, że ​​właściciel tatuażu jest gotowy na wszystko. Wcześniej taki obraz zdobił piracką flagę, a także ich ciała.

Tatuaż sztyletu, który przebija ciało, sugeruje, że właściciel tego obrazu jest zmęczony niesprawiedliwością świata.

Szkic sztyletu z mięsem mówi o cynizmie.

Wszystkie powyższe interpretacje są nieodłączne dla przedstawicieli płci męskiej. Taki szkic jest rzadko wybierany przez słabszą połowę. Zwykle kobiety nadają temu wzorowi znaczenie zdrady, a także hartu ducha.

Na oznaczenie tatuażu wpływa również sposób przedstawienia rękojęci. Jeśli ma kształt krzyża, taki tatuaż oznacza krawędź życia pozagrobowego i świata rzeczywistego.

  • Istotną rolę odgrywa również sam rozmiar ostrza:
  • Długie ostrze - oznacza wytrzymałość i hart ducha;
  • Krótkie ostrze - oznacza siłę fizyczną właściciela.
тату кинжал
тату кинжал

Opcje wykonania

Tatuaż sztyletu można wykonać w dowolnej preferowanej kolorystyce.


Preferowane są zarówno obrazy czarno-białe, jak i kolorowe. Oryginalnie będzie wyglądał tatuaż w stylu linework, gdy obraz jest wykonany z obecnością linii prostych. Bardzo efektownie też będzie prezentować się w stylu realizmu. Jednak najczęstszym stylem, w którym przedstawiany jest tatuaż z takim motywem jest oldschool.

Sztylet jest realizowany na małych obszarach ciała: na ręce, przedramieniu, podudziu lub na boku.

Wzór może być przedstawiony w jednym egzemplarzu oraz z dodawaniem innych elementów. Na przykład dziewczyny dekorują taki tatuaż kwiatami, jaksrawymi kolorami lub napisami. Męskie wersje tattoo są bardziej szorstkie.

W każdym razie tatuaż sztyletu będzie wyglądał bardzo nietypowo i oryginalnie, przyciągając wzrok przechodniów.

Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców