Tribal szkic tatuażu - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy trible

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z trible?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tribal szkic tatuażu

W branży tatuażu istnieje wiele różnych stylów, ale najbardziej popularny jest styl tribal.

Jest to najpopularniejszy styl tatuażu w dziewiętnastym i dwudziestym wieku. Są to chwytliwe, ale jednocześnie proste wzory geometryczne, które wciąż są bardzo poszukiwane wśród miłośników branży tattoo.

Tribal szkic tatuażu

Oznaczenie
tatuażu tribal

Założycielami tego niesamowitego stylu są starożytne plemiona Celtów, Haidy i Maorysów.


W czasach starożytnych stworzeniu każdego obrazu na skórze towarzyszył specjalny rytuał, ludzie wierzyli w magiczne właściwości tatuaży, które pomagają człowiekowi połączyć ich fizyczne i mentalne ciała. Głównymi celami dekoracji ciała za pomocą rysunków były: 

  • Ochrona przed niepowodzeniem; 
  • Demonstracja swojej pozycji w społeczeństwie;  
  • Ochrona przed negatywem.Dzisiaj szkice tatuaży tribal nie mają tak poważnej interpretacji, ale są tworzone bardziej dla estetyki. W Europie pierwszymi, którzy zaczęli rozpowszechniać ten styl tatuażu, są żeglarze, którzy wrócili do ojczyzny z dalekich wędrówek. Ludzie byli zainteresowani tak oryginalnym sposobem dekorowania ciała i one zaczęli akceptować tatuaże w tym stylu, aby ozdobić swoje ciała. W ten sposób tribal stopniowo stawał się bardziej popularnym stylem, ludzie, którzy nawet nie byli związani ze starożytnymi plemionami, ozdabiali swoje ciała takimi wzorami.

Tattoo tribal to najstarsze obrazy do tatuowana. Z czasem wprowadzane są poprawki do tego stylu, staje się on coraz bardziej lepszy, pojawia się wiele nowych szkiców. Wraz z rozwojem tribal zaczął łączyć się z innymi stylami, tworząc w ten sposób nowy nowoczesny styl „neo-tribal”. Jeśli wcześniejsze obrazy były wykonywane tylko w czerni, dziś jaśniejsze kolory są również dodawane do tatuaży w tym stylu.

Tribal szkic tatuażu
Tribal szkic tatuażu

Cechy charakterystyczne stylu

Tribal jest łatwo rozpoznawalny dzięki charakterystycznym kryteriom zastosowanym do stworzenia szkiców: 

  • Nieskomplikowane wzory wykonane w ciemnych kolorach (czarny, niebieski, szary); 
  • Wyczyść spiczaste linie, tworząc abstrakcję z ich przeplataniem; 
  • dokładny rysunek, dzięki któremu wzór na ciele wygląda jasno; 
  • Wyczyść odtwarzanie szczegółów obrazu.Wykonanie klasycznego tatuażu tribal wymaga dużo wysiłku, więc jeśli zdecydujesz się na taki tatuaż, trzeba zwracać się wyłącznie do zaufanych, doświadczonych artystów tatuażu. Aby uzyskać ładny tatuaż, należy zwrócić szczególną uwagę na obszar gdzie będzie robiony, a mianowicie na mięśnie w tym miejscu. Przy odpowiednio dobranym miejscu, gdy tylko pojawi się napięcie mięśni, tatuaż będzie się poruszał i to ładnie wygląda. Z prostego ornamentu powstaje prawidłowe dzieło sztuki. Tatuaż w tym stylu nie tylko wygląda spektakularnie na mięśniach, ale może również ukryć wiele wad sylwetki: wizualnie zwiększa mięśnie, koryguje talię, podkreśla pośladki, łydki i tak dalej.

Tribal szkic tatuażu

Miejsca na
tatuaż tribal

Szkice tribal są uniwersalne, wyglądają pięknie na ciałach mężczyzn i kobiet.


Jeśli po raz pierwszy wybierasz szkic do tatuażu, tatuatorzy zalecają wybór tego konkretnego stylu. Tribal wygląda świetnie na każdej części ciała: na szyi, ramionach, nogach, plecach, przedramionach, a nawet na twarzy. Najczęściej w przypadku tatuaży w tym stylu wybiera się przedramię i ramię, ponieważ w tych obszarach obraz wygląda bardziej obszernie.

Ponadto tribal może nie tylko służyć jako główny tatuaż, ale także stanowić dodatkowy element obrazu. Na przykład styl doskonale łączy poszczególne elementy w bardziej złożonym tatuażu.

Tribal to długotrwały styl, często z jego pomocą można przekryć stare tatuaże, ponieważ gęsty kolor i masywne linie doskonale ukrywają poprzedni obraz.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.