Szkice tatuażu „cerber” - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Cerbera?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Cerberem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu „cerber”

W sferze tatuażu tatuaże z wizerunkiem psów są bardzo popularne.

W tym artykule porozmawiamy o dość niezwykłym psie, a mianowicie o cerberze — trójgłowym psie. Cerber, występuje również nazwa „Cerberus”, – mitologiczne stworzenie, które jest zaciekłym strażnikiem wyjścia ze świata zmarłych. Jest to jedno z najbardziej przerażających i agresywnych stworzeń w mitologii. Dlaczego obraz tego stworzenia jest tak popularny w dziedzinie tatuażu?

Szkic tatuażu cerbera oddaje swoją moc, agresję, opanowanie i wytrwałość. Ten tatuaż należy do kategorii męskiej, na kobiecym ciele można znaleźć taki tatuaż. Co oznacza wizerunek cerbera w tatuażu? Opowiemy o tym w tym artykule.

Szkice tatuażu „cerber”

Cerber z mitologii

W starożytnej mitologii greckiej cerber jest dość powszechny.

Cerber został opisany jako ogromny okrutny pies, z trzema głowami i jadowitym wężem zamiast ogona. To złowrogie stworzenie wywołuje strach u każdego, kto go spotkał. Dość często przedstawiając cerbera, malują zakrwawioną paszczę i oczy pełne piekielnego ognia. Taki wygląd dodawał psu jeszcze więcej groźnego wyglądu.

Cerber jest oddanym psem Hadesa, który strzegł bramy czyśćca. Nikt ze świata żywych nie mógł po prostu wejść do królestwa piekła, nikt ze świata piekła nie mógł wrócić do królestwa żywych. Cerber zawsze był na baczności. Tylko dwie głowy mogły spać, trzecia głowa zawsze była na straży. Pies zawsze wiedział, co się dzieje na jego chronionym terenie.

Szkice tatuażu „cerber”
Szkice tatuażu „cerber”
Szkice tatuażu „cerber”

Znaczenie Cerbera
w sferze tatuażu

  • Ludzie, którzy wybrali szkic Cerbera do tatuażu, zwykle mają trudny charakter.
  • Zawsze i we wszystkim szukają podstępu, mają tylko nadzieję na swoją siłę, dość często są agresywni i okrutni wobec innych ludzi.
  • Tatuaż cerbera nadaje osobie cechy charakteru, które posiada postać. A ponieważ pies ma trzy głowy, cechy te stają się trzy razy silniejsze.
  • Szkic cerbera oznacza wytrwałość, nieludzkość, obojętność. Taka osoba, jeśli znajdzie się w trudnej sytuacji, pójdzie do końca, nie szukając kompromisów.
  • Również tatuaż cerbera mówi o oddaniu osoby swojej sprawie, jej ideałom. Taka osoba żyje według swoich priorytetów i niezachwianie w nie wierzy. Ponadto właściciel takiego tatuażu jest równie wierny swojej rodzinie, bliskim ludziom. Jeśli jednak osoba mu bliska zdradzi go, natychmiast wejdzie na ścieżkę zemsty, bez wahania.
  • Cerber jest znakiem równowagi między innym światem a światem żywych. Jest także równowagą między czasami (czasem przeszłym, teraźniejszością i przyszłością).
  • Ponadto tatuaż z Cerberem może wskazywać, że jego właściciel interesuje się mitologią, a nawet czarną magią.
Szkice tatuażu „cerber”

Miejsca do wykonania tatuażu cerbera

Obraz cerbera wymaga dużych obszarów ciała, takich jak plecy lub klatka piersiowa.
Tylko na dużych powierzchniach można w całej okazałości ukazać całą potęgę mitycznego strażnika świata zmarłych.

Tatuaż wykonywany jest zarówno w kolorach, jak i tonach monochromatycznych. Trash polka, grafika, Old Scholl świetnie pasują jako styl do tego tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.